PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sharp' tan 5 Yıldız alan en ucuz iki kask - Mt Revenge vs. Nitro Aikido "İnceleme"

Sayfa : 1 [2]

war3z
22 Şubat 2016, 17:37
arkadaşlar MT blade in güneş vizörsüz modelide varmış yeni görüyorum fiyatı 100tl ye yakın daha ucuz
bu kasktada MT revenge nin eksikleri kapatılmışmıdır acaba yoksa dahamı eski bir kask

http://urun.n11.com/kask/mt-blade-raceline-kapali-racing-kask-mat-siyah-P91162177

otchill
16 Haziran 2016, 08:45
arkadaşlar,

Sharp web sayfasında MT revenge 5 yıldız, MT blade 3 yıldız almış. Bunu da göz önünde bulundurun derim.

redmap
16 Haziran 2016, 10:49
Mt blade raceline karşılaştırdığınız kasktan ne kadar daha kalitesizdir bilmem ama dot onayı almış ve çok satılan bir model. Düşük hızlı kazada sağ taraftan komple çöktü,kilit mekanizması koptu.Bu kaskla buğudan görmek imkansız kapadığınız anda kaza yaparsınız.İçeriye çok fazla ses alıyor ıslık çatırdama patırdama hertürlü senfoni mevcut.Bu kaskla kesinlikle uzun yola gitmek eziyet.Ben akıllandım arkadaş siz yinede markaya para vermem diyerek mt markasından deneme yapabilirsiniz.İlk kaskımı mt aldım vaybe çok rahatmış paramın hakkını sonuna kadar verdi dedim. Maruşhin en ucuz modelini deneyince para tuzağı olduğunu anladım.

< iLk@yy >
16 Haziran 2016, 11:33
revenge serisinde ayrıca DOT onayıda bulunuyor.
web sitesinde yazdığına göre Snell'de var ama her size için alamamış sanırım bunu

Bune
16 Haziran 2016, 16:52
Mt blade raceline karşılaştırdığınız kasktan ne kadar daha kalitesizdir bilmem ama dot onayı almış ve çok satılan bir model. Düşük hızlı kazada sağ taraftan komple çöktü,kilit mekanizması koptu.Bu kaskla buğudan görmek imkansız kapadığınız anda kaza yaparsınız.İçeriye çok fazla ses alıyor ıslık çatırdama patırdama hertürlü senfoni mevcut.Bu kaskla kesinlikle uzun yola gitmek eziyet.Ben akıllandım arkadaş siz yinede markaya para vermem diyerek mt markasından deneme yapabilirsiniz.İlk kaskımı mt aldım vaybe çok rahatmış paramın hakkını sonuna kadar verdi dedim. Maruşhin en ucuz modelini deneyince para tuzağı olduğunu anladım.

Bu konuyu açan benim şu an ne nitro kullanıyorum ne de MT, MT' yi aldıktan 1 ay sonra sattım, nitro şirkette duruyor ne olur ne olmaz bi gün aniden artçı çıkar kullanırım diye, şimdiki 3 kaskım da marushin, vakit bulursam onları da inceleyeceğim.

senolas
16 Haziran 2016, 17:45
mt kaskı kullanıyorum şuan bende, tanıtımını yaptığınız kaskın siyah olanını. O kılcal çatlaklar bende de var, vizör contalara tam oturmasada içeriye rüzgar almıyor kesinlikle. Buğu yapıyor fakat kesinlikle buğu görüşü engellemiyor vizöü bence o açıdan kaliteli. Hava kanalları çok iyi düşünülmüş, hava alıyor fakat iç hacmi çok dar, xl aldım ama yine sıkıyor 4 ay kadardır kullanıyorum hala sıkıyor. Hiç olmadı iç peglerinin süngerlerini çıkarıp incelttireceğim

redmap
16 Haziran 2016, 18:35
Bu konuyu açan benim şu an ne nitro kullanıyorum ne de MT, MT' yi aldıktan 1 ay sonra sattım, nitro şirkette duruyor ne olur ne olmaz bi gün aniden artçı çıkar kullanırım diye, şimdiki 3 kaskım da marushin, vakit bulursam onları da inceleyeceğim.

Çok iyi olur, ay sonu kask almayı düşünüyorum ve sürekli marushin modellerine bakıyorum.Yerden yere vurmanız gereken eksileri varsa çekinmeden belirtin:)

Bune
16 Haziran 2016, 23:43
Çok iyi olur, ay sonu kask almayı düşünüyorum ve sürekli marushin modellerine bakıyorum.Yerden yere vurmanız gereken eksileri varsa çekinmeden belirtin:)

Şöyle söyleyeyim bizim ülkemizde alınacak en harika fiyat / perfomans ürünü, zaten 3 tane almamın sebebi de bu yüzden, her sene kendime bir tane alıyorum, bir adette artçı için var hepsi fiberglass :)

oluroyle
17 Haziran 2016, 02:12
Merhaba

Nitro aikido kullanıyorum. Nolan n64 de kullandım. N64 un pedleri çabuk saldı kendini , aikidoya göre. Aikido hala taş gibi..ben memnunum n64 den daha az ses aldigini düşünüyorum. Daha rahat idi çene pedi ve burunlugu da var . Vizor tam oturuyor.

N64 modelini kotulemis olmayayım harika bir kaskti kaza esnasında korudu. Guvenilirligine markaya inanırım.Öğrenci olduğum için bütçeyi düşük tuttum ikinci kaskim aikido oldu. Keske almasaydim hata etmişim bu ne böyle dedirtmedi.

MoRFy
17 Haziran 2016, 04:02
http://i.hizliresim.com/6nykQl.jpg (http://hizliresim.com/6nykQl)

MT Revenge kaskın sanırım pinlock sıkıntısı sizde mevcut birşey. Ancak bahsettiğiniz vizörün contaya oturmama sorunu bendede var. Kaskı ilk aldığımda yanak ped leri okadar sıkıydı ki sanki biri parmakları ile yanağımı sıkıyordu ilk 1-2 gün biraz zahmet çektim o konuda. sadece 2 gün sürdü pedlerin baskısı azaldı. tam anlamı ile yüzün şeklini aldı. Düşüncenize katııyorum, Bence bu 2 kask ta gayet uygun ve güvenilir. önemli olan nokta kişinin kafa yapısına göre tercih yapması...

Bartez
20 Haziran 2016, 00:53
Bune , özel mesaja bakarsanız sevinirim. Bu kasklar hakkında nacizane tavsiyelerinize ihtiyacım var :)

bizil
20 Haziran 2016, 02:45
Iki kaskida kullanmis birisi olarak sunlari soyleyebilirim.kışın ozellikle soguk iklimlerde ikiside buğu yapiyor.cozumlerle asilamayacak sorunlar değil.uzun sure nitro kullandigim icin kask yapısı itibari ile bana daha cok görüş açısı taniyor gibi.iki kask ile de 40 km hızla yan yatma sonucu sürüklenen başka arkadaslarim oldu ikiside yere kafasını carpti ve hic bir sorun olmadi kasklar çizildi.tabi sonradan kullanmadilar ama hic bir sorun yok gibiydi.ikisi arasindaki tercihi hangisi hosunuza gidiyorsa ona gore yapın ozellikle güneş vizorlu varsa onu alın çünkü güneş karşınızda olunca çekilecek gibi olmuyor.sorusu olan varsa seve seve cevaplarim

coldboy35
20 Haziran 2016, 02:47
Ben iki kask arasında çok kalmıştım. Ama başka bir markada buğu pinlocku hediye edildi ve güneş vizörü vardı.

Ama sağlam kasklar deneme fırsatım oldu.

freewill
17 Ekim 2016, 02:43
arkadaşlar kaskımı değiştirme zamanım geldi. Fakat herkes 1 boy büyüğünü alın demiş fakat hiç bir yerde xxl bulamadım :mrgreen: normal demi yok zira ls2 var xl hafiften bol geliyor bunun xl bedenini alsam sıkıntı yaşar mıyım ?

Luc
03 Şubat 2017, 00:39
Bir boy büyüğünü almayın arkadaşlar. Kafanızın ölçüsü ne ise onu alın Revenge için. Kask intermediate oval olduğu için 1 hafta içinde kafanıza alışacaktır.

Benim yorumuma gelince;
Şu anda Shoei NXR kullanıyorum. Fakat 2 farklı Revenge modeli kullandım öncesinde, Privilege ve Binomi. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki 250 liralık Revenge 2000 liralık Shoei den alttan hava alma konusunda daha başarılı.

Tabiki malzeme kalitesi ve diğer konularda çok kıyaslanamaz ama özletiyor kendini.

Ayrıca güvenlik konusunda da gayet iyidir. Sharp 5*

Bu MT'NİN Naked, Cafe Racer tarzı için ürettiği Matrix modeli vardır birde; Sharp'tan heryer den yeşil olarak 5 yıldız alan Nadir kasklardandır. Ayrıca full fiberdir.

Herkese kazasız, şeker tadında sürüşler.

Alienberg
03 Şubat 2017, 02:32
Elinize sağlık hocam, bu kaskı İstanbulda deneyip satın alabileceğim bir yer var mıdır?

ayetlervaray
03 Şubat 2017, 04:12
inanmayın sharp a ikiside çöp

Akhunturk
03 Şubat 2017, 07:57
Eyyy Sharp! Trafik terörüne çanak tutuyorsun. Bizim sabrımızı sınama!
Herkes haddini bilecek. Yok öyle.. Sen kendini ne sanıyorsun!
Biz yermiyiz . Bakın arkadaşımız noktayı koymuş...
😊

Luc
03 Şubat 2017, 23:51
Hudson Derinden alabilirsin. Şirinevler ve Hasan paşada mağazaları mevcut