PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toprak Razgatlıoğlu için?

murad13
16 Ekim 2014, 01:30
arkadaşlar bu gece aea canlı yayınında toprak razgatlıoğlu vardı. heyecanla izledik vs. ama benim aklımda olan uluslararası alanda başarılı olan bir kardeşimizin sponsorsuz kalması oldu. ilk aklıma gelen büyük kuruluşlara mesajlar yazarak sponsor bulma girişimi oldu ilk olarak da türkcell ile başladım siz de destek olursanız allah yardımcısı olsun demekten bir tık öteye gitmiş olursunuz. yazdıklarımızı bu topikte de paylaşabiliriz. duyarlı olursak elbet az çok bi yardımımız olacaktır geçen hafta ne demişti aea bir çift lastik bile bu çocuğa büyük nimet...

türkcel iletişime yolladığım mesaj alttadır.

Merhaba Türkcell, ben duyarlı bir vatandaş olarak motor sporları ile ilgileniyor ve izliyorum. Geçtiğimiz günlerde bir Türk sporcu olan Toprak Razgatlıoğlu(18 yaşına buğun giriyor) uluslararası birincilikler elde etti, fakat sponsoru yok. Türkcell gibi büyük bir kuruluşun, bu arkadaşımıza sponsor olmasını diliyoruz. Türkcell'i hızlı olduğunu ve "Türk"cell olarak Türk adını en iyi yerlere gelmesini amaçlayan bir kurum olarak görüyoruz. Bu arkadaşımızın forması üzerinde ,yarışlarda aldığı başarılarda sizin de resminiz olması Türk sporuna ve ülkemize çok yararlı olacağını düşünüyorum. Lütfen duyarlı olalım. Umarım mesajımı ciddiye alırsınız desteklerinizi bu gencimize sunarsınız.

Mystère'
16 Ekim 2014, 01:54
Yani o Porsche'li reklam gibi bir reklamda Toprak oynayabilir en azından

murad13
16 Ekim 2014, 02:02
Yani o Porsche'li reklam gibi bir reklamda Toprak oynayabilir en azından

daha alası olur hatta

flush royale
16 Ekim 2014, 02:04
Harika bir girişim. Karşılığını görmek ümidiyle...

clabber
16 Ekim 2014, 02:53
Allah yardımcısı olsun..

Tİme_shİft42
16 Ekim 2014, 09:27
Tmf ne işe yarıyor 3 kere dünya şampiyonu olmuş adama bile sponsor olan yok memlekette sponsor işi traş

KutlayGül
16 Ekim 2014, 11:21
arkadaşlar bu gece aea canlı yayınında toprak razgatlıoğlu vardı. heyecanla izledik vs. ama benim aklımda olan uluslararası alanda başarılı olan bir kardeşimizin sponsorsuz kalması oldu. ilk aklıma gelen büyük kuruluşlara mesajlar yazarak sponsor bulma girişimi oldu ilk olarak da türkcell ile başladım siz de destek olursanız allah yardımcısı olsun demekten bir tık öteye gitmiş olursunuz. yazdıklarımızı bu topikte de paylaşabiliriz. duyarlı olursak elbet az çok bi yardımımız olacaktır geçen hafta ne demişti aea bir çift lastik bile bu çocuğa büyük nimet...

türkcel iletişime yolladığım mesaj alttadır.

Merhaba Türkcell, ben duyarlı bir vatandaş olarak motor sporları ile ilgileniyor ve izliyorum. Geçtiğimiz günlerde bir Türk sporcu olan Toprak Razgatlıoğlu(18 yaşına buğun giriyor) uluslararası birincilikler elde etti, fakat sponsoru yok. Türkcell gibi büyük bir kuruluşun, bu arkadaşımıza sponsor olmasını diliyoruz. Türkcell'i hızlı olduğunu ve "Türk"cell olarak Türk adını en iyi yerlere gelmesini amaçlayan bir kurum olarak görüyoruz. Bu arkadaşımızın forması üzerinde ,yarışlarda aldığı başarılarda sizin de resminiz olması Türk sporuna ve ülkemize çok yararlı olacağını düşünüyorum. Lütfen duyarlı olalım. Umarım mesajımı ciddiye alırsınız desteklerinizi bu gencimize sunarsınız.

Cok güzel yapmisin kardesim. Hangi adrese attin bu mesaji? Bence münferit olarak ayri ayri yerleri denemektense Turkcell`e biraz bastirsak kesin sonuc alsak daha iyi olur.

hayko5
16 Ekim 2014, 12:05
http://i.imgur.com/f4DS7XH.jpg

ENİGMA
16 Ekim 2014, 12:11
Kenan Sofuoğlu bile sponsor bulamıyor dedi ya..

CEM.
16 Ekim 2014, 14:12
Güzel konu elinize saglık :)

Blackjet
16 Ekim 2014, 14:33
çok iyi girişimler bende mail atıcam ...

murad13
16 Ekim 2014, 21:53
Bak bu da güzel olmuş kardeşim eline sağlık :)

zizulander
16 Ekim 2014, 22:00
İyi düşünmüşsünüz. Bir destek de biz olalım.

COQ
16 Ekim 2014, 22:56
Uluslararasi yarislara ancak uluslararasi is yapan firmalar sponsor olur.
Türkiye'de böyle firma çok az var ve bunlar kesinlikle Turkcell ve Lassa degil.
Türkcell sadece Türkiye'de is yapan bir firma ilgilenmeyecektir.
Fakat Vodafon öyle degil ve motor sporlarina destek veriyor.
Bu nedenle öncelikli adres vodafon olmali.
Lassa yurtdisinda is yapan bir firma.
Aslinda destek olabilir ve büyük sükse yapar.
Ama bilinen büyük yarislarin ana sponsorlarindan biri pirelli ve Lassa istese de sponsor olamaz.
Uluslararasi is yapan ve yavas yavas saglam bir yer edinen bir diger markamizda BEKO
Fakat yurtdisinda reklam bile yapmiyor.
Kaldi ki motorsporlarina katki yapsin,
zannetmiyorum.
Bir nane üretmedigimiz için maalesef uluslararasi markamiz neredeyse hiç yok.
Bu nedenle yerli firmalardan destek bulamayiz.
Türkiye'de is yapan ve motorsporlarina destek veren yabanci yatirimcilarin kapisini çalmak lazim.
Türk halkina sempatik görünmek için böyle bir çalisma yapmaya gönüllü olabilirler.

murad13
17 Ekim 2014, 01:04

Ama bilinen büyük yarislarin ana sponsorlarindan biri pirelli ve Lassa istese de sponsor olamaz.
Uluslararasi is yapan ve yavas yavas saglam bir yer edinen bir diger markamizda BEKO
zannetmiyorum.
Türkiye'de is yapan ve motorsporlarina destek veren yabanci yatirimcilarin kapisini çalmak lazim.
Türk halkina sempatik görünmek için böyle bir çalisma yapmaya gönüllü olabilirler.

Dostum ben zaten özellikle kırmızı yazı ile belirttim siz de aklınıza uygun gelen kuruluşa vs mail atın diye bence senin de fikrin çok güzel ve bunu düzenleyip vodafone maile gönder. TMf ne işe yarar diye yakınmak yerine kenan Sofuoğlu yarışması için verilen devlet desteği unutulmamali . Devlet zaten destek veriyor ama bunu esas yapanın sponsor kuruluş olmasi lazim bu da en büyük GERÇEK. LÜTFEN DUYARLI OLALIM .eleştiri yazacak yerde biraz daha atak davranıp konuyu firma vs kuruluşların gözüne sokarsak motosiklet camiası adına biz de bişey yaptık aferin bize diyebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

zannetmiyorum.

Turkcelle attığım mesaja geri döndüler inşallah iyi bi sonuç çıkar

http://i.hizliresim.com/3ROQV5.png (http://hizliresim.com/3ROQV5)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

http://i.imgur.com/f4DS7XH.jpg aynen abi işte bu adama koyar 3x dünya şampiyonu ama sonuç hüsran. Ama unutmamali onu honda takımına aldıran da bir Türk iş adamı ;)

zannetmiyorum.

Güzel konu elinize saglık :)

Kenan Sofuoğlu bile sponsor bulamıyor dedi ya..

yiqit
17 Ekim 2014, 01:12
Kenan abisi gibi kurnaz olucak. Yoksa bu iş olmaz...
http://i.hizliresim.com/66DddW.jpg

mustbe
17 Ekim 2014, 09:48
Tmf ne işe yarıyor 3 kere dünya şampiyonu olmuş adama bile sponsor olan yok memlekette sponsor işi traş

TMF kendi nezdinde motorsiklet verdi Toprak'a. mondial var sponsor olarak. yapmayanı suçlamak veya yapanı azımsamak yerine daha fazlası amaç edilmeli. bir oyuncu bölüm başı 100000 tl alabiliyorsa bunu veren yapımcının kendisi değil tv başındaki izleyici kitlesi ile sponsorlardır.

Serk21
17 Ekim 2014, 10:09
zannetmiyorum.

Lassa oldu Brisa. Yani Lassa firması Bridgestone ile uzun zaman önce ortaklık kurdu ve BRİSA olarak faliyet gösteriyor. kocaeli BRİSA fabrikasında üretimde çalışıyordum =) olaya Lassa olarak bakmayın BRİSA olarak bakın ki Japonlarda girsin işin içine. Japonlar bizimkilerden daha dürüst,akıllı,çalışkan ve mantıklıdırlar. Malesef bizim Türk müdürler,mühendisler,sendikacılar hep daha fazla üretim daha az maliyet için yırtınırken japonlar daha kaliteli üretim,daha fazla işçi güvenliğini düşünüyorlar.

Gelelim F1 muhabbetine, daha önce F1 e Bridgestone tek ücretici idi fakat bu iş karsız yapılıyor ve reklama sayılıyordu. Gel zaman git zaman çeşitli nedenlerden dolayı Bridgestone bu işten vazgeçti ve bayrağı Pirelli aldı. Pirelli fabrikası da izmitte =) orada da abim çalışıyordu.. Şuan F1 e lastikler izmitten gidiyor.

Gelelim olayın özetine, Kocaelide BriSA-Pirelli-Goodyear lastik fabrikaları var.. Kazancı yüksek fabrikalar (işçisine ayda ortalama 4.000 tl maaş veriyor) Buralara odaklanmak lazım ama mümkünse Türk müdürlere değil, Brisadaki Japon müdüre,Pirellideki İtalyan müdüre ulaşmak lazım. Emin olun bizim Türk müdür görüşme bile görüşmez,denk gelseniz dalga geçer ama Japon oturur dinler ;)

Tİme_shİft42
17 Ekim 2014, 10:20
TMF kendi nezdinde motorsiklet verdi Toprak'a. mondial var sponsor olarak. yapmayanı suçlamak veya yapanı azımsamak yerine daha fazlası amaç edilmeli. bir oyuncu bölüm başı 100000 tl alabiliyorsa bunu veren yapımcının kendisi değil tv başındaki izleyici kitlesi ile sponsorlardır.

Tmfnin bu işe el atması lazım Tmf gibi bir kurum varken bizim kapı kapı büyük kuruluşlara mesaj yazmamız bir şey ifade etmiyor Sponsor olmayanları suçlayamayız ama Tmfye biraz laf sokuşturabiliriz sponsoruda Tmf bulsun sağda solda bağlantıları vardır sonuçta devletin bir kurumu değilmi Tmf size ne ifade ediyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Türk firmalarından o kadar yuklu para istesen sponsorluk için adama gülerler :queen:

murad13
17 Ekim 2014, 11:03
Tmfnin bu işe el atması lazım Tmf gibi bir kurum varken bizim kapı kapı büyük kuruluşlara mesaj yazmamız bir şey ifade etmiyor Sponsor olmayanları suçlayamayız ama Tmfye biraz laf sokuşturabiliriz sponsoruda Tmf bulsun sağda solda bağlantıları vardır sonuçta devletin bir kurumu değilmi Tmf size ne ifade ediyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Türk firmalarından o kadar yuklu para istesen sponsorluk için adama gülerler :queen:

arkadaşm sayın abim ben o yapması lazım bu yapması sunun yapması lazım demedim. Ve kendiniz için de bişey istemiyoruz mail attığımz firmalardan. O yüzden yazmamzın hiçbir eksi yanı yok. İsteyen tmf ye de mail atsn. Sonuçta elbirliği olmak lazım.

Serk21
17 Ekim 2014, 11:10
TMF de işte proje yapan kadınlara kızlara (halk dilinde karıya kıza) para dağıtıyor ödül diye =) Sitede bir başlık vardı TMF motosikletle ilgili projede 1. olan 2 bayana para ödülü verdi diye ama kimse projenin ne olduğunu bilmiyordu :D :D
Yani TMF yi rahatsız etmeyin lütfen adamların çok önemli işleri var, Allah muhafaza TMF olmayaydı biz nasıl motora binerdik? bi oturun düşünün TMF nin size ne kadar faydası oldu hayinlik etmeyin. Mesela ben 10 yıldır motosiklete biniyorum benim için hiç bi Foka faydası olmadı =)

murad13
17 Ekim 2014, 11:13
Yani verilen katkı olmasa orda olmayacaktı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

.......................

VlknDnmz
17 Ekim 2014, 12:12

Sevmeyebilirsiniz siyasi görüşü yüzünden gayet normal fakat ne alakası var kurnazlıkla adam dişiyle tırnağıyla oralara geldi lütfen yapmayın, saçmalamayın...

RAMİREZ
17 Ekim 2014, 14:55
Yani verilen katkı olmasa orda olmayacaktı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

.......................

Acaba eskiden beri muhafazakar bir görüşümü vardı? yoksa sadece hükümete yaranıp destek almak için mi böyle davranıyor? Bu önemli. Ben ne olursa olsun Kenan kardeşimizin başarısını taktir ediyorum. Kendi rengi ne olursa olsun podyumda "Al Bayrağımızı" dalgalandırıyor.

VlknDnmz
17 Ekim 2014, 15:54
Acaba eskiden beri muhafazakar bir görüşümü vardı? yoksa sadece hükümete yaranıp destek almak için mi böyle davranıyor? Bu önemli. Ben ne olursa olsun Kenan kardeşimizin başarısını taktir ediyorum. Kendi rengi ne olursa olsun podyumda "Al Bayrağımızı" dalgalandırıyor.

Eskiden beridir öyle hocam...
Ayrıca kimsenin destek olduğuda yok...
Sıfırdan kendi imkanlarıyla uğraşarak didinerek bugünlere geldi dünya arenasında defalarca Türk bayrağını dalgalandırdı...
Dediğim gibi siyasi görüşü yüzünden sevmeyebilirsiniz gayet normal bu...
Ama hiç bir şey böyle bir adama iftira atmayı haklı çıkarmaz....

http://www.youtube.com/watch?v=asoRGYg_cfY