PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soguk Hava Sorunu

belleksiz
12 Ekim 2014, 22:26
Merhabalar

Yaklaşık 3 ay önce Amcam 2012 model Vitello marka Vt100 model ayaktan vitesli ikinci el bir motor aldı amcam bir ay sonra gelmemek üzere yurt dışına gitti motor bana kaldı 1 aydır motoru kullanıyorum bir sorun yok
Motor şu anda 6693 Kmde yolda giderken herhangi bir sorun yok
1 ay önce havalar iyi iken bir sorun yoktu ama şimdi motor soguktanmı bilmiyorum ama mesela motoru çalıştırdım 20 dakka yol gittim istop edince tekrar tek seferde çalışıyor ama istop ettikten sonra 20 30 dakka beklersem çalışması zorlanıyor

Marşı tek seferde genelde yiyor ama istop ettirmeden sürekli 1 2 dakka gaz vermem gerekiyor gaz vermezsem direk yola çıkarsam motor yolda ilk 2 3 dakka zorlanıyor sonra normale dönüyor
çalıştırıp boşta yada viteste gazı kesersem(Elimi debrajdan çekmeden) motor direk istop ediyor ikinki kez çalışması 1 2 dakka sürüyor bayabi marş yapmam gerekiyor yani marşı yapıp direk yola çıkıcam yada oldugu yerde bagırta bagırta gaz vericem tek seçenegim bu
gaz verme olayı zor oluyor malum mahalle sessiz herkes uyuyor sabah sabah direk yola çıkıyorum ama motora zarar verir gibi geliyor bana cunku ılk 1 2 dakka zorlanıyor bu konu hakkında goruslerınız nedir :D

hsk
13 Ekim 2014, 09:44
Soğuk motor zorlanması normaldir oldugu yerde ısıttık tan sonra yola çıkmanızda fayda var yada ilk 5km düşük devirde gitmeniz de işe yarayabilir belki...

belleksiz
13 Ekim 2014, 21:23
Isıtma yapmam için gaz vermem gerekiyor sabah sabah çok ses oluyor gazı fazla basmazsam istop ediyor o yüzden ilk 5 dakka 2inci vitesi geçmiyorum ama bu durum zararlı,olurmu ve havalar iyice sogudugunda daha fazla zorlanırmı

anyhow
13 Ekim 2014, 22:08
motorun jiglesini kullanıyormusun

metinkilic
13 Ekim 2014, 23:01
Motorun yağını kontrol edin. Kalın yağ kullanılmışsa bu tip problemler çıkartabilir.