PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr 125 Benzin Kaçağı

cska
07 Ekim 2014, 21:38
Selam arkadaşlar,
2014 model Yamaha YBR 125 motorum var. Daha rodaj dönemini bitirmedim. 736 km de.
Bugün ortalama 50 km yol yaptım ve eve geldim. Eve geldikten sonra motoruma baktığımda,
benzin kaçağı olduğunu fark ettim. Garip bir şekilde motor sehpası nın yanında bilinçli
olarak açık bırakılmış hortum olduğunu fark ettim. Benzin oradan akmıştı. Ya da bana öğle
geldi. Sebebini bilmiyorum ama o hortum ne işe yarıyor. Ya da kaçak farklı bir yerden olabilir
mi? Arada yine kontrol edicem kaçak var mı yok mu diye. Bu hakkında bilgileriniz varsa, paylaşırsanız
çok sevinirim.

Adventure58
07 Ekim 2014, 21:45
Ben depomu fülleyince koltuk altı kısmından yani somun yerinden akıntı yapıyordu temzlndı kaynak yapıldı geçti.
Bir süre sonra başka yerden patlak verdı kılcal catlak sabaha kadar aksa tatlı kaşığı anca dolar yani.
Son 1 haftadır benzin yarıdan az ve akıntı kesti basınçtan olduğuna inanıyorum.

burak5353
07 Ekim 2014, 21:52
hava hortumunu gordun yanlıs demiyosam sehpanın yanında yere bakar sekilde

shooter1
07 Ekim 2014, 21:54
benzin tahliye hortumu olabilir mi

Zeronix
07 Ekim 2014, 21:57
aynısı benım basıma geldı benzın oldugunu dusunuyodum ne zmn baksam garajda yerde damlacıklar sonra srvise gıttım megersem motosıklet keceden yag kaccırıyormus senın dedıgın hava hortumu motor ust kapagına bakmanı tavsıye ederım yag olacaktır buyuk ıhtımal

cska
07 Ekim 2014, 22:09
Yalnız benzin olduğundan eminim. Yerde damlacıklar şeklinle değilde, akmış ve yayılmıştı.

zozturk
07 Ekim 2014, 22:52
o hortumu takıp et karburatorden geliyorsa benzin tahlıye hormdur. karburatörün alt tarafında civatası vardır oradan tornavida yardımıyla sıkılabilir.ama görmeden gözlemlemeden bi demek yanlıs olur

cska
07 Ekim 2014, 23:08
Hortumu kontrol ettim. Sehpa nın altında başlayarak koltuğun altına doğru gidiyor.
Uç kısmının nerede olduğunu göremedim. Ayrıca hortum şeffaf. Vidanın nerede olduğunu görmeye çalıştım ama fark edemedim.
Yarın gündüz gözüyle tekrar kontrol edeceğim. Bu arada sızıntı durmuş. Akma, damlama yok.

cenkito
07 Ekim 2014, 23:46
aku tahliye hortumu da olabilir.
tabi motorunuzda klasik sulu aku kullanılıyorsa ve suyu fazla yada düzensiz konulmussa akudende gelebilir

MD.Murat
07 Ekim 2014, 23:50
Servise sorsanz daha kolay olamzmi , yeni motor sonucta.