PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ değişimi

burakfbz
06 Ekim 2014, 22:05
forumda yağ konusunda birçok konu var ama mecburen yeni konu açtım kusura bakmayın neyse bnm motorun dün yağı değişti içinde castroll power1 scooter 10w-40 yağ vardı ama dün usta bu daha iyidir dedi castrol actevo 20-40 yağ koydu. ben biliyorum o yağın iyi olmadığını ama garantiden çıkmasın diye kabullendik artık napalım. ama gelgelim motor o kdr kötü gitmeye başladıki. eski yağ ile gaz kolunu sonuna kdr getiremezdim çünkü son süratim 110-120 oluyodu daha gaz kolunu %75 çevirdiğimde. bu yağdan sonra gaz kolunu dibine kdr çevirdiğim halde motor 100 km yi bile geçmiyor. anladım bu yap motorumu mahvetti bende netten şimdi castrol power1 10-40 scooter yağını alıp kendim değiştircem lakin 2 site buldum fiyatı uygun onlarda şu siteler

http://www.sanalpazar.com/Aydin-Motordan-Castrol-Power-1-10w-40-Motor-Yagi__isp17609361

http://www.motoreyon.com/?main=urun_detay&urun_id=545&kid=136&pagetitle=CASTROL%20POWER%201%20SCOOTER%204T%2010W 40%20-%201%20LT

ikiside aynı yap yalnız 1. sitedeki yağın başlığı biberon gibi oluyor yağı kolayca koyabiliyosun başka birşeye ihtyaç duymadan. lakin 2. sitedeki yağın fotosuna baktığımda yağ bidonun ağzı normal ağız yani yağ hunisi gerekiyor. şimdi sormak istediğim şu bu 2. sitedeki yağ eski üretim midir yoksa 1. sitedekimi eski üretimdir ona göre sipariş vereceğim.

biraz uzattım sanırım şimdiden saoğlun :)

ogzcngdk
06 Ekim 2014, 22:19
bp istasyonlarındada bulabilirsin 25 liraydı sanırım 10-40 yağlar hiç kargoyla vs uğraşma bence 1 lt yağ için

Arda_Karaca
06 Ekim 2014, 23:13
bp istasyonlarındada bulabilirsin 25 liraydı sanırım 10-40 yağlar hiç kargoyla vs uğraşma bence 1 lt yağ için

Heryerde rahatça bulunabilecek bir yağ için kargo parası ödemek gerçekten gereksiz.

burakfbz
06 Ekim 2014, 23:17
tmm abi sağ olun yarın bp ye uğrayım bi bodrumda 2 tane var inşallah vardır istediğim yağ :)

dqknkrdvt
08 Ekim 2014, 23:17
forumda yağ konusunda birçok konu var ama mecburen yeni konu açtım kusura bakmayın neyse bnm motorun dün yağı değişti içinde castroll power1 scooter 10w-40 yağ vardı ama dün usta bu daha iyidir dedi castrol actevo 20-40 yağ koydu. ben biliyorum o yağın iyi olmadığını ama garantiden çıkmasın diye kabullendik artık napalım. ama gelgelim motor o kdr kötü gitmeye başladıki. eski yağ ile gaz kolunu sonuna kdr getiremezdim çünkü son süratim 110-120 oluyodu daha gaz kolunu %75 çevirdiğimde. bu yağdan sonra gaz kolunu dibine kdr çevirdiğim halde motor 100 km yi bile geçmiyor. anladım bu yap motorumu mahvetti bende netten şimdi castrol power1 10-40 scooter yağını alıp kendim değiştircem lakin 2 site buldum fiyatı uygun onlarda şu siteler

http://www.sanalpazar.com/Aydin-Motordan-Castrol-Power-1-10w-40-Motor-Yagi__isp17609361

http://www.motoreyon.com/?main=urun_detay&urun_id=545&kid=136&pagetitle=CASTROL%20POWER%201%20SCOOTER%204T%2010W 40%20-%201%20LT

ikiside aynı yap yalnız 1. sitedeki yağın başlığı biberon gibi oluyor yağı kolayca koyabiliyosun başka birşeye ihtyaç duymadan. lakin 2. sitedeki yağın fotosuna baktığımda yağ bidonun ağzı normal ağız yani yağ hunisi gerekiyor. şimdi sormak istediğim şu bu 2. sitedeki yağ eski üretim midir yoksa 1. sitedekimi eski üretimdir ona göre sipariş vereceğim.

biraz uzattım sanırım şimdiden saoğlun :)

Yağ değişmini yaptın mı bilmiyorum. Bende aynı dertten muzdariptim hatta konuma yorum atmışsın. Bugün senin kullandığın yağdan tavsiye etti bana saniyede yağ satan bir bayii. Bende aldım 20 TL idi 1 litresi. 40 Km yaptım herhangi bir problem yok şuan motosikletimde.

murad13
09 Ekim 2014, 00:22
Benim de 2t motor yağı konusu sıkıntı hazır konu açılmışken sıkıştırayım :) full sentetik yağ bulamıyorum arkadaş alışveriş sitelerinden baktım sonunda Eni moto, ipone,Castrol ve motul buldum hepsi full sentetik,

Eni moto(agip) 2t---------------30 tl
Castrol power 1 2t -------------30 tl
İpone çilek kokulu Samurai :) --60 tl civarı
MOtul 710 2t ------------------35 tl
hangisini önerirsiniz arkadaşlar bilen kullanan varsa yardimci olsun :/

dqknkrdvt
09 Ekim 2014, 03:28
Benim de 2t motor yağı konusu sıkıntı hazır konu açılmışken sıkıştırayım :) full sentetik yağ bulamıyorum arkadaş alışveriş sitelerinden baktım sonunda Eni moto, ipone,Castrol ve motul buldum hepsi full sentetik,

Arkadaşım konuya pek hakim değilim seni yanlış yönlendirmek istemem. 4 zamanlı motorum olduğu için genellikle 4 zamanlı üzerine araştırma yaptım. Ama 4 zamanlı araştırmalarımdan anladığım kadarıyla hem fiyat konusunda hemde bulunabilirlik konusunda herkez yarı sentetik yağ tavsiye ediyor kullanıyor. İpone ve Motul markaların iyi olduklarını da okumuştum ama bütçene uygun olanı almanı tavsiye ederim. Ayrıca birazda motor'a etkileri önemli yani benim önceki kullandığım yağ başıma bela olmuştu hatta konum hala açık bir göz at derim. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137278-cup-motorumun-yagini-degistirdim-performans-dustu-surtunme-sesleri-artti.html#post3456377

SCelen
09 Ekim 2014, 09:57
Geçen hafta bpden aldım castrol 10w40 power 1, 28liraydı. Bilgi için yazayım dedim

murad13
09 Ekim 2014, 12:28

YOGUN PSİKOLOJİK BASKI OLARAK AGİPLE CASTROL ARASINDA KALMIŞTIM VE CASTROLU ALDIM HADİ HAYIRLISI

bassturbin
09 Ekim 2014, 15:38
Castrol power 1 racing ''2T'' gayet güzel ve kaliteli tam sentetik yağdır,bende bunu kullanıyorum, başka yağ almana gerek yok, ipone fazla reklam yaptığı ve yeni çıktığı için pahalı, fiyatı o kadar etmez, ''castrol power 1 racing 2T'' motor ısındıktan sonra duman yapmaz.Alt devirde ilk gaz vermelerde duman atar çok az bir miktar.Bp benzin istasyonlarında satılır genelde.Yağcılardada olabilir.

hsk
09 Ekim 2014, 16:48
Bahouse shell ve real de de bulabilirsin yağ üretim tarihi önemli ona dikkat et yeterli