PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet alalı 5 gün oldu ve ilk kazamı yaptım...

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 00:01
2011'de artçı olarak basladığım motosiklet hayatıma 5 gün önce aldığım sıfır motosiklet ile resmi olarak başladım diyebilirim

bugün sağ şeritte giderken, sol şeritte seyir eden dolmuşcu abimiz aynalara bakmadan üstüme kırdı bende o anlık refleks ile ön frene fazla bastım ve mutlu son motosiklet sağ yattı ve 4 metre sürüklendim (araca temas etmedim.) :salut:

sağ omzumun üstüne düşmüşüm, ekipmanlarımı 3 gün önce almıştım Kask,mont,pantolon,eldiven ::saad::

mont görevini yerine getirdiği için şanslıyım

ayağım kanamış nasıl oldu bilmiyorum pantolonumun da bir kısmı yırtıldı..

Motosiklette koruma demiri yoktu,benzin depomda ezik var ve ön çamurluk kırıldı.

Adama tutanak tutalım benim motosikletim de hasar var dedim yok müsteriler var beni bekletemezsin vs dedi, bende polisi aradım. Sonra adam 3 kişi geldi tutanak elinde doldurdu ben kazanın nasıl olduğunu yazıp imzaladım. Adam yukarı tarafa resimi çizdi sonra kendine göre nasıl olduğunu yazdı sağ seritte giderken arkamdan geldi vurdu yazmış ! Alakası yok ben adamın arabasına temas bile etmedim. Başıma ilk defa geldiği için pek bir şey bilmiyorum sonuç olarak kağıt üstünde de haksız durumdayım :pale:

Yaklaşık 2 buçuk saat bekledik normal polis geldi kazamı var vs diye sordu tutanak tuttuysanız gidin dedi adam bastı gitti 3 dk sonra da trafik polisi geldi tutanağa imza attıysan yapacak bir şey yok dedi :pr:

http://i.hizliresim.com/XYkOW5.jpg

http://i.hizliresim.com/Y5kzBA.png

Başınıza böyle bir olay gelirse

- Mutlaka bir tanıdığınızı arayın gelsin

- Polis çağırdıysanız gelene kadar oturun bekleyin. Anlaşamadık tutanağı siz tutun diyin polise

Sonuç olarak biraz moral bozukluğu, biraz hüzün...

İyi Forumlar.

The-Rock
30 Eylül 2014, 00:09
Çok geçmiş olsun hocam

mephamd
30 Eylül 2014, 00:13
Geçmiş olsun.
Herşeyden önce yaralamalı trafik kazasında anlaşma olmaz. Bunu unutmamak lazım. Yaralısınız hastaneye gidersiniz adlı rapor tutulur. Kişiden şikayetçi olursunuz.
Adam kactı mi. Yine hastaneye gidin, adli rapor tutarlar. Plaka üzerinden şikayetçi olursunuz.

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 00:14
Çok geçmiş olsun hocam

Teşekkürler... Sizde Ankara'dasınız dikkat edin

http://i.hizliresim.com/MlpqaQ.jpg

fz6_fazer
30 Eylül 2014, 00:15
Geçmiş olsun,daha beterinden saklasın,trafikte motosiklet kullanmak zor.

aadrenalin16
30 Eylül 2014, 00:16
kardeşim geçmiş olsun .zamanla robotlaşıp tahmınle sürmeye baslarsın reflexlerın gelısır.sadece sunun önüne geçemezsın; hıc bır zaman saygı bekleme... burası turkıye motosıklete saygı eksılerde.sen hep tahmın et,araçlara yaklaşma, yan yana durma araçlarla,devamlı gozun aynalarda olsun onune nekadar bakıyorsan arkaanada okadar bak(aynalarından).çünkı tepene çıkmaya çalışan sellektor cakan çakallar dolu etrafında hemde sag serıtte ,,babasıınn yolu ya...ben vergı vermıyorum sankı benım hakkım yok sag serıtte 80 km hızla gıtmeye..

oluroyle
30 Eylül 2014, 00:17
Merhaba,

geçmiş olsun...Motorsiklet kullanımı için ayakkabın uygun değil,uygun bir motor botu,çizmesi olsaydı ayagında da böyle bir sorun olmazdı elbet..Bende de motorsiklet için motorsiklet botu,çizmesi yok,araştırma içerisindeyim..bu sureçtede bende kendi kışlık botlarımı giyiyorum,yarım botlar.

Dolmuscular maalesef öyleler,her an yolcu indirebilecekmiş gibi düşünmek gerek.. Şükür ki ufak bir yarayla atlatmıssınız,sonuc olarak biraz moral bozukluğu olacak normal,kıymetliniz zarar gördü.

Geçmiş olsun

flush royale
30 Eylül 2014, 00:20
...biraz hüzün...

Arkadaşım çok geçmiş olsun. Ah o yeni motosikletin hüznü yok mu kaza sonrası! Canını nasıl yakar adamın! :pr:
Neyse bir de biz melankolik girmeyelim olayı. Tekrar yaşanmaması dileğiyle...

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 00:21
Merhaba,

geçmiş olsun...Motorsiklet kullanımı için ayakkabın uygun değil,uygun bir motor botu,çizmesi olsaydı ayagında da böyle bir sorun olmazdı elbet..Bende de motorsiklet için motorsiklet botu,çizmesi yok,araştırma içerisindeyim..bu sureçtede bende kendi kışlık botlarımı giyiyorum,yarım botlar.

Dolmuscular maalesef öyleler,her an yolcu indirebilecekmiş gibi düşünmek gerek.. Şükür ki ufak bir yarayla atlatmıssınız,sonuc olarak biraz moral bozukluğu olacak normal,kıymetliniz zarar gördü.

Geçmiş olsun

Teşekkürler. Ekipmanın öneminin farkındayım evet ayakkabı eksik onuda tamamlayacağım artık

Eldivenlerim ve pantolonum de yırtıldı :pale:

oluroyle
30 Eylül 2014, 00:23
Teşekkürler. Ekipmanın öneminin farkındayım evet ayakkabı eksik onuda tamamlayacağım artık

Eldivenlerim ve pantolonum de yırtıldı :pale:

Elinize, bacaklarınıza birşey olmamış şükür. Ayakkabı benimde eksik ancak araştırıyorum internetten denemeden de olmuyor ki.

Eldiveniniz hangi markaydı , memnun kaldınız mı korumasından

eraksoy
30 Eylül 2014, 00:23
Sadece karşı tarafın beyanı yeterli olmaz, sizin beyanınız ve çizdiğiniz krokide çok önemli. % 100 size kusur verilmezse hasarınızın bir kısmını tazmin edebilirsiniz. Sigorta şirketine ihbarda bulunun ve işlemlerinize başlamadan experin gelmesini bekleyin sonrasında işlemlerinizi faturalı olarak yaptırın.

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 00:27
Sadece karşı tarafın beyanı yeterli olmaz, sizin beyanınız ve çizdiğiniz krokide çok önemli. % 100 size kusur verilmezse hasarınızın bir kısmını tazmin edebilirsiniz. Sigorta şirketine ihbarda bulunun ve işlemlerinize başlamadan experin gelmesini bekleyin sonrasında işlemlerinizi faturalı olarak yaptırın.

krokiyi adam çizdi bana çizdirmediler. Dediğim gibi bu konularda bilgisiz olduğum için oldu

yeknet
30 Eylül 2014, 00:34
taraflar kendi beyanlarını yazabilirler. yalnız kazadan hemen sonra fotoğraflarını da çekmeliydiniz ve hemen sigortaya bildirmeniz gerek. gün geçerse geçmişe yönelik işlem yapılmıyor.

kağıt üzerinde teknik olarak haklı da olsanız bu kazanın olmaması size bağlı biraz. Acemilik dönemini kazasız atlatmak zor gerçekten. araçların özelikle minibüs ve taksilerin sağından geçerken her an yanaşabileceğini ve sizi görmediklerini düşünmelisiniz. geçmiş olsun.

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 00:43
Elinize, bacaklarınıza birşey olmamış şükür. Ayakkabı benimde eksik ancak araştırıyorum internetten denemeden de olmuyor ki.

Eldiveniniz hangi markaydı , memnun kaldınız mı korumasından

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-NEW-High-quality-motorcycle-gloves-Suvs-gloves-Bicycle-gloves-5Color-size-M-L-XL/1846310333.html

avuç içi yırtıldı.

biyeybaraküs
30 Eylül 2014, 00:52
geçmiş olsun

1 ay trafikte değil de ara sokaklarda sürmeni tavsiye ederim iyice piş trafik tehlikeli erken bence (ben öyle yapmıştım )

5 gün araba sürüpte trafiğe çıkan yoktur herhalde

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 01:24
geçmiş olsun

1 ay trafikte değil de ara sokaklarda sürmeni tavsiye ederim iyice piş trafik tehlikeli erken bence (ben öyle yapmıştım )

5 gün araba sürüpte trafiğe çıkan yoktur herhalde

2 yıldır araba kullanıyorum (trafik tecrübem var yani)
sadece ani fren olayına biraz daha çalışmak lazım
Eğitim şart

telike
30 Eylül 2014, 01:33
ilk düşüşümü hatırladım daha 2. günüydü motorun. sokağın köşesinden dönüyordum dönüşten sonra rampa aşşağıydı piç veledin biri kaldırımdan beni göre göre önüme atladı. senin gibi refleks ön freni sıktım cırt yerdeyim. şimdi olsa gaz açarım :D:D

mbulut
30 Eylül 2014, 01:46
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun. keşke direk polisi çağırıp bekleseydin. adamlar resmen bu işlerin şeyi olmuşlar dolmuşçulardan uzak duracan onlarla anlaşamazsın, herzaman polis çağır ve olay yerini görüntüle. o şerefsizlerinde Allah belasını versin.

ExTReMe34
30 Eylül 2014, 01:53
Motoru ilk aldigim hafta ayni talihsizlik benimde basima gelmişti ama neyse ki ben ucuz atlattim
minubusçünun kapisindan ancak kaldirima cikarak kacabildim kaldirima dusmeden nasil ciktigima daha hayret ediyorum :)
O gunden sonra da bidaha minubuslerin sagindan gecmedim :)

hsk
30 Eylül 2014, 03:30
Minibüs otobüs ve taksi asla sağına girme girmen gerekirse de çok yavaş ki geçen gün 60 ile giderken minibüs kapıyı açıverdi mesafe olmasa bende girerdim yüksek ihtimalle kapıya.

linkinpark20
30 Eylül 2014, 10:16
Kardeşim geçmiş olsun. keşke tutanağa imza atmasaymışsın belli ki adam tecrübeli kaza konusunda direkt kendi lehine doldurmuş ve çizmiş. büyük ihtimal kusur sana verilecek senin sigorta şirketi karşı tarafın hasarını karşılayacak, gerçi çarpmadım diyorsun hasar da yoktur ama bu minibüsçü milleti belli olmaz daha önceden olan hasarı da sana yükleyebilir. Senin hasarı da kasko yoksa sen yaptıracaksın.

Benim dosya da kurula gitmiş ilk komisyon çözememiş durumu. bakalım kusurlar ne oranda çıkacak. Bizim araç sürücüsü de kendi kafasına göre tutmak istedi tutanağı ben olduğu gibi tutturdum bu sana tecrübe olsun her zaman kaza anını ve yerini gösteren krokiyi beraber çizin.

zaferce
30 Eylül 2014, 11:50
Aslında kaza tutanağı tutmak için iki sürücünün anlaşıyor olması gerekmiyor. Her iki sürücü için de ayrı ayrı kendi bakış açılarından kazanın nasıl olduğunu anlatacakları yerler var. Birbiriyle çelişse de ikisi ayrı ayrı şeyler yazıp doldurabilir. Kroki için ayrılmış olan yeri de ikiye bölüp çizmek mümkün. Kaza fotoğraflarını tutanağa eklemek akıllıca olacaktır. Tutanağa karşı tarafın da görüşlerinin yazılmış olması çok dert edeceğiniz birhadise değil. Zaten anladığım kadarıyla dikkat ettikleri çok temel iki nokta var onun dışında yarı yarıya deyip geçiyorlar.

tanertc
30 Eylül 2014, 11:55
Yıllar evvel bir eleman bir taksiciyle sana benzer bir durum yaşıyor, haklıyken haksız duruma düşürülüyor. İyi diyor siz haklısınız, elemanı takip ediyor. Gece taksi park halindeyken o eski bildiğin bedfordla bilirsin belki, taksiye arkadan girip önden çıkıp uzayıp gidiyor. İyi bir şeymi hayır ama bazı insanlar böyle şeyleri hak ediyor.

yusufgursoy
30 Eylül 2014, 12:08
İyi yönünden bak bunlar küçük kazalar. Büyük olsaydı ve seni suçlu gösterseydi çıldırırdın...

Dün ana yoldan gidiyorum bizim orada aradan araba çıktı 15 20 metre mesafe var selektör yaptım korna çaldım zor durdu brnde yanında durdum. Bi hışımla dövecek gibi indi üzerime yürüdü istifi bozmadım artık sakin kalabiliyorum.

İkimizide düşünüyorum diyorım bu söz etkili sakinleşiyorlar.

Ben motorluymuşum sağdan kenardsn gidecekmişim. Sanırsın hukuk profesörü haspam.

Sakin ol burak düş kalk ama ne olurda olsun büyük tır otobüs kamyon minibüs ve taksi dikkat.

HamzaGcr
30 Eylül 2014, 12:49
Kardeşim geçmiş olsun. keşke tutanağa imza atmasaymışsın belli ki adam tecrübeli kaza konusunda direkt kendi lehine doldurmuş ve çizmiş. büyük ihtimal kusur sana verilecek senin sigorta şirketi karşı tarafın hasarını karşılayacak, gerçi çarpmadım diyorsun hasar da yoktur ama bu minibüsçü milleti belli olmaz daha önceden olan hasarı da sana yükleyebilir. Senin hasarı da kasko yoksa sen yaptıracaksın.

Benim dosya da kurula gitmiş ilk komisyon çözememiş durumu. bakalım kusurlar ne oranda çıkacak. Bizim araç sürücüsü de kendi kafasına göre tutmak istedi tutanağı ben olduğu gibi tutturdum bu sana tecrübe olsun her zaman kaza anını ve yerini gösteren krokiyi beraber çizin.

işin kötü tarafı arka taraftan daha önceden biri vurmuş. Umarım benim üstüme kalmaz

mertekina
30 Eylül 2014, 14:04
geçmiş olsun biladerim

Pisman
30 Eylül 2014, 14:19
arkadaşıma çarptı minibüs, mobese kaydı da olmasına rağmen 2 sene sürdü mahkeme çarpan toplam 14000 tl ceza ödedi arkadaşın eline geçen 1800 tl
Hukuk tan pek bişey beklememek lazım, sana bişey olmamış ya, ona şükür.

Sabırsız
03 Ekim 2014, 01:09
Geçmiş Olsun

EKONOMİ
12 Ekim 2014, 12:53
gecmis olsun
panik on fren ve panik arka frenin ikisini da yaşadım
ön kitlendi yerde
arka kitkendi yerde kayarak karsi seritteki arabanin altına (sag viraj tehlikeli)

pro biker eldiven ic kisminda avuç içi plastik korumasi var
sizin eldivende yok maalesef
gorsellikten ziyade korumasina ağırlık vermek lazım

bol bol fren alistirmasi yapmak lazım
or arka frenleri birlikte sıkarak hem de

kontra tekniğini de bir an once öğrenin
ogrenmek de kullanmak da ücretsiz

TEKNECI
12 Ekim 2014, 13:13
buyuk gecmis olsun
ankarada bir “J” bir de “C” plakalardan uzak durun derim
ne kadar yapabilirseniz…
bunlar kafalarina gore istedikleri yerde dururlar, yolcu indirir-bindirirler…
gecen gun ayni sekilde ne sag seritte, kirmizi isik yanmisken, isiga yaklasirken gayet yavas giderken, aniden minibusun kapisi acildi ve bi yolcu resmen yola atladi…
on frene asildim, denge bozuldu az daha minibusun uzerine yatiriyoodum motoru…

bir de unutmaman gerek bir sey bu taksici-dolmuscu esnafi –ozellikle ankarada- cok guclu…

basbakan her ankaraya sansasyonel gelisinde havaalani yolunda sira sira dizilip konvoy olusturmus ve daha sonra da belediye baskaninin destegi ile
“trafik cezalarimiz iptal edin” diye gidip il emniyete baski yapmis adamlar bunlar..
hukuktan fazla bir sey bekleme…
bu kazadan gerekli dersleri cikarip sonraki daha buyuk kazalardan sakinman tek kazancin olur..

tragedie
12 Ekim 2014, 13:26
geçmiş olsun

bursagsli
12 Ekim 2014, 13:56
Geçmiş olsun bu minübüsçüler sakat uzak durun direk önünüze kırıyorlar
Arefe günü akşam 10 gibi motora benzin almaya gittim yolda ilerliyorum arkamda minübüs var yaklaşık 75-100 metre arkamda ve bana sellektör yapıyor bende üç kere frene basıp çektim önümdeki araç durdu bende durdum bu herif halen sellektör yapıyor önümdeki araç ilerledi ben durdum el kol işareti yaptım minibüsçüye motosiklet sürücülerin canına kastediyorlar amacı ne bu minübüsçülerin sağ şeriti tıkarlar

drsteel
12 Ekim 2014, 14:52
geçmiş olsun. Sana öncelikli tavsiyem hemen lastikleri değiştirmen bak kış geliyor. o lastikler ile paten yaparsın. ben yeni aldığım mondialimle 3 defa düştüm ikisi lastikler sebebiyle fren yaptığımda arkanın öne gelmesi idi. Sonra gittim paraya kıydım sawa mc50 lastikleri aldım. şimdi frenlemede tutuş mükemmel. hatta yüksek hızlarda motorun arkası hafif sağa sola gidiyordu yeni lastiklerle bu da gitti.
sonra trafikte dolmuş, taksi, kamyon veya servis otobüsü farketmez ben sağındaysam hafif bir korna çalarım. çünkü adam heö trafiğe bakar hem para alma verme işlemi yapar hemde yolcu arar. tabii bizim yolcular da trafikte en pis yerlerde el kaldırırlar. Bir bakmışsın dolmuş kavşakta durmuş yolcu alıyor. seninde aynı oranda durman gerek. üçüncüsü gideceğin yolu önce beyninden yüz kere git gel. Bu burada çok bahsedilen birşey. inanılmaz hazırlıklı oluyorsun. Misal benim yolumda toplamda 10 tane ışık var. ben beynimde yol alırken kırmızı ışığa uymayan araç varsa hamlen ne olur nasıl kaçış yaparsın diye beyin trafiği yapıyorum. bunun gibi şartları önce beyninde hayal etmen gerek. günlerden bir gün başbakan geçeceği için her ışığa trafik polisi koymuşlar yeşil bana yanıyor hızım 80-100 arası, ışığa yaklaşan bir dolmuş görmem ile gazdan elim çektim ani fren için hazırlandım. Tabiki tahminim tuttu o kadar polisin önünden adam kırmızı ışıkta önümden karşıya geçti kornaya asıldım. ama ne düştüm nede çarptım içimden okkalı küfür ettim yoluma devam ettim. trafikteki canavarları adam edemezsiniz önemli olan sizin hayatta ve motorun üstünde kalmanız.

MhmtcnKoral
12 Ekim 2014, 16:01
Aracın size teması yok anladığım kadarıyla bu durumda kaza tutanağı tutamıyorsunuz ne yazık ki dün akşam bunu yaşadım. Polis tutamayacağımızı söyledi.

kaptanwinitu
20 Ekim 2014, 23:51
Böyle düşe düşe öğreniceksin seni öldürmeyen şey dahada güçlendirir şimdi bu kazadan önce dolmuşculara otobüscülere holda reaksiyonunla bundan sonraki reaksiyonun çokdaha farklı olacak ama 3-5 düşüşünü daha böyle yumuşak yapamaya çalış ��

istanbu_gezg
11 Kasım 2014, 13:40
2011'de artçı olarak basladığım motosiklet hayatıma 5 gün önce aldığım sıfır motosiklet ile resmi olarak başladım diyebilirim

bugün sağ şeritte giderken, sol şeritte seyir eden dolmuşcu abimiz aynalara bakmadan üstüme kırdı bende o anlık refleks ile ön frene fazla bastım ve mutlu son motosiklet sağ yattı ve 4 metre sürüklendim (araca temas etmedim.) :salut:

sağ omzumun üstüne düşmüşüm, ekipmanlarımı 3 gün önce almıştım Kask,mont,pantolon,eldiven ::saad::

mont görevini yerine getirdiği için şanslıyım

ayağım kanamış nasıl oldu bilmiyorum pantolonumun da bir kısmı yırtıldı..

Motosiklette koruma demiri yoktu,benzin depomda ezik var ve ön çamurluk kırıldı.

Adama tutanak tutalım benim motosikletim de hasar var dedim yok müsteriler var beni bekletemezsin vs dedi, bende polisi aradım. Sonra adam 3 kişi geldi tutanak elinde doldurdu ben kazanın nasıl olduğunu yazıp imzaladım. Adam yukarı tarafa resimi çizdi sonra kendine göre nasıl olduğunu yazdı sağ seritte giderken arkamdan geldi vurdu yazmış ! Alakası yok ben adamın arabasına temas bile etmedim. Başıma ilk defa geldiği için pek bir şey bilmiyorum sonuç olarak kağıt üstünde de haksız durumdayım :pale:

Yaklaşık 2 buçuk saat bekledik normal polis geldi kazamı var vs diye sordu tutanak tuttuysanız gidin dedi adam bastı gitti 3 dk sonra da trafik polisi geldi tutanağa imza attıysan yapacak bir şey yok dedi :pr:

http://i.hizliresim.com/XYkOW5.jpg

http://i.hizliresim.com/Y5kzBA.png

Başınıza böyle bir olay gelirse

- Mutlaka bir tanıdığınızı arayın gelsin

- Polis çağırdıysanız gelene kadar oturun bekleyin. Anlaşamadık tutanağı siz tutun diyin polise

Sonuç olarak biraz moral bozukluğu, biraz hüzün...

İyi Forumlar.

böyle birşeyi tabiki imzalama, ne kadar güzel arkadan çarptı madem arkadan çarptı hani kaza izleri?

EKONOMİ
13 Kasım 2014, 17:23
Aracın size teması yok anladığım kadarıyla bu durumda kaza tutanağı tutamıyorsunuz ne yazık ki dün akşam bunu yaşadım. Polis tutamayacağımızı söyledi.

Nayır yanılıyorsunuz
600 rr kaza bölümünde bir üye temas olmasa bile tutanak tutulup zarar tazmin ediliyor demişti

http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/138559-600rr-kaza-3.html

teknoali adlı üyeden alıntı yapıyorum
http://www.motosiklet.net/forum/members/teknoali-51765.html

"Sigorta konusunda ise karşılıyor. Bundan 3 ay önce eşim PCX ile yolda giderken aynı sizdeki gibi arac burnu cıkarıp bekliyor kontrolsüz kavsak da. Esim de panik ile fren yapıp kayıyor ve düşüyor. Temas yok çarpma yok. Tutanak tuttuk polis çağırdık. Sigorta şirketi kazaya sebebiyet verdiği için karşı tarafdan yapılmasına karar verdi. Ama kavsak da hız sınırı 50. Polis in yaptığı ölçüm ile 20 kusur metre motor sürüklenmiş yani hız 50 den fazla. %25 kusur yazdılar. %75 ödeme yaptı. Sizde %100 olmalı. Ayrıca ekipman da zarar varsa sigorta bunları da karşılıyor ben bilmiyordum sonradan öğrendim bilginiz olsun."

bilginozi
13 Kasım 2014, 17:56
Konunun tamamını okumadım ama trafik kurallarını biliyorsanız ve haklı olduğunuzu bir şekilde ıspatlayabilecekseniz, komisyoyon kararı aleyhinize çıkmışsa sigorta tahkim kurumu denilen bir kuruma delil niteliğindeki evraklarla beraber 40tl harç ödeyerek başvuruyorsunuz. 1,5-2ay gibi bir sürede konuyu çözüme ulaştırıyorlar. Haklı çıkarsanız 40tl harc size geri iade edilip hasar tutarınız karşı tarafın sigortasından tahsil ediliyor. Geçen yıl otomobille bir kavşakta servis minibüsü beni sıkıştırıp bana çarpmıştı. Komisyon %100 onu haklı bulmuşken sigorta tahkim kurumu %100 beni haklı çıkardı. aracımla kabak gibi yolun ortasındayım ancak video kaydı ile benim sıkıştırılarak oraya geldiğini ıspatladım ve kazandım.

aranel
13 Kasım 2014, 18:36
Öncelikle geçmiş olsun. Dolmuşların sağında ve kör noktasında durmamayı öğrenmişsindir artık sağdan ve yavaş gitmek sizi güvende değil aksine daha tehlikeli bir konuma getirir bunu da unutmayın. Gör ve Görünür ol demiş yukarıda birisi burada görünür olmak fosforlu şeyler giyip motorun heryerini ışıkla donatmak değil, insanların görüş açısında olmayı kastetmiş.

sahin08
13 Kasım 2014, 21:32
bende ilk kazamda nasıl tutanak tutacağımı bilmiyordum ve kadın sucunuda kabul etmiyordu sinyalsiz yanlış yerden u dönüş yapmaya kalktı
bide yaralıydım
jandarmayı aradım ambulans gelmeden gelemeyiz dediler
o şartlarda olsaydı tüm suçu bana atacaktı
jandarma geldi baktı duruma kadın çirkefe yatıyor aracıda çekmemiş yoldan sen git dedi ambulans la biz hallediyoruz
kaza raporuna baktım teyzeye asli kusuru çakmışlar herşeyi olçüp biçmişler 100 de 25 kusurla halloldu
mutlaka hakkınızı arayın gerekirse polis çağırın ambulansa binin gidin ama hakkınız suçlunun yanında gitmesin