PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rodaj İçin Yağ Önerisi

conmech
29 Eylül 2014, 19:44
Merhaba arkadaşlar sorum basit motorsikletime yeni motor yapılıyor ve içine yağı ne katmam gerekli ? Sentetik ? Yarı Sentetik ? Mineral ? Bir kaç yerde mineral diye okudum ancak mineral yağlar motosiklet için Motul 20w50 var sadece, servis ince olsun dedi. 10w50 yi önermişti. Sizce 20w50 olsa sorum olur öu ?? Teşekkürler.

Bune
29 Eylül 2014, 21:03
Kullanma kılavuzunda bunların hepsi yazıyor sen o rehbere uy orda yazandan dışarı çıkma, yağını da sakın kendin değişme servisler yağ değişimine ne zaman geldiğini kayıt altına alıp gereken kilometrede bakıma gelmemişsen motoruna garanti dışına çıkarabiliyorlar.

biyeybaraküs
29 Eylül 2014, 21:12
motor ne yazmamışsın ama (profilde pulsar gözüküyor gerçi )servisin bana söylediği çoğu makinede rodaj yağı ince oluyormuş (tabiki rodaj kurallarına uymak lazım fazla sıkıştırmayacakmışız bu yüzden )sentetik mineral işinede bir yorum getiremiyeceğim

Zuzuuw
29 Eylül 2014, 21:17
kitapçıkta yazan yağ değerlerine uygun MİNERAL yağı rodaj yağı oalrak kullanmakta fayda var.

Rodajdan snra ya hep yarı sentetık kullanacaksın ya da hep full sentetık. Uzun zaman yarı sentetık veya mıneral kullandıktan sonra full sentetık alma.

conmech
01 Ekim 2014, 23:43
Cevaplar için teşekkürler. Servisle tekrar görüştüm rodaj için ince mineral yağ al dediler. Gidip Motul 10w40 mineral yağ aldım. Motora yeni sekman piston atılmadan önce Repsol 15w50 tam sentetik yağ kullanıyordum. Kitapçıkta ise 20w50 yazıyordu ancak servis 15w50 katılması gerektiğini söylemişti. Bu arada motosikletim Pulsar 200 NS supap kesme sorunu yaşamıştım.

Zuzuuw
01 Ekim 2014, 23:55
Cevaplar için teşekkürler. Servisle tekrar görüştüm rodaj için ince mineral yağ al dediler. Gidip Motul 10w40 mineral yağ aldım. Motora yeni sekman piston atılmadan önce Repsol 15w50 tam sentetik yağ kullanıyordum. Kitapçıkta ise 20w50 yazıyordu ancak servis 15w50 katılması gerektiğini söylemişti. Bu arada motosikletim Pulsar 200 NS supap kesme sorunu yaşamıştım.

Pulsar'a ne sebeple yeni sekman piston atıldı ki ?

Carbondioxid
02 Ekim 2014, 00:19
Pulsar'a ne sebeple yeni sekman piston atıldı ki ?

Bunu yazmak için girmiş idim çıkıyorum, bağışlayın sadece merak ettim doğrusu.

Zuzuuw
02 Ekim 2014, 00:21
Bunu yazmak için girmiş idim çıkıyorum, bağışlayın sadece merak ettim doğrusu.

Subap kesmiş :mrgreen:

Carbondioxid
02 Ekim 2014, 00:26
Subap kesmiş :mrgreen:

Geçmiş olsun diyelim sahibine o halde, yağ konusunu servis manueli (kitapçık) yahut bilahare servisin kendisi, hatta en iyisimi forumda pulsar başlığında sanırım firma yetkilisi üye idi direkt oraya sormanız danışmanız isabet olur diye düşünüyorum.

oluroyle
02 Ekim 2014, 01:16
Merhaba,

Motorun rodajını fabrikanın kattığı yağ ile tamamlamak önemlidir diyorlar,sebebi nedir?