PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikleti sürekli yuksek devirde kullanıyorum #USTALAR

hayko5
29 Eylül 2014, 01:12
Arkadaşlar, ustalar motosikleti surekli yuksek devirde kullaniyorum 4. Viteste 94 km/h görmeden 5. Vitese almiyorum malum motosiklet hız motosikleti degil. Ama ben elimden geldiğince hız yapıyorum. Daha güçlü motosiklet al diyenler var ama bütçemi uygun hale getirmeye çalışıyorum o sure zarfinda buna devam ama motosiklet buna dayanacak gibi görünmüyor bazen hızla giderken benzin bitiyormilus gibi teklemeye başladı yakında bakimi var acaba servise buna uygun hale getirmelerini söylemek yeterli olur mu ne yapmam lazim yaklaşık 6 ay kadar daha buna katlanmam lazim 6 ay sonra Bajaj 200 NS alaçam motosikleti parçalanmadan 6 ay boyunca nasıl kullanmalıyım ne yapmaliyim

zaferkarizma
29 Eylül 2014, 01:20
amaç ne onu anlayamadım ?

hayko5
29 Eylül 2014, 01:23
Bir üst segment motosiklete geçene kadar bu motosikleti nasıl yuksek devir ve yuksek hızda kullanabiliriz, sürekli uzun yol yapıyorum minimum 60 km günde

Sj's
29 Eylül 2014, 01:29
Hem motora benzini icirtiyorsun hem de omrunu kisaltiyorsun. Ileride motoru satacagin adam arkandan cok laf edecek :) Cogu motorun ideal uzun yol devri 5000 ile 7000 devir arasidir. Bu degerlerin ustunde (motora, ccye ve tork degerlerine gore degismekle birlikte) uzun sure kullandiginiz zaman pistonlar daha hizli asinir, bu kolu cikti, krank kirdi basi koptu meseleleri daha sik meydana gelir. Bilginize.

Tİme_shİft42
29 Eylül 2014, 01:30
Cc yükselt en iyisi lastik ebatlarıda genişler elinddeki motorun yapacağı odur yüksek devir dediğin zaten 100-105 li hızlar :)

hayko5
29 Eylül 2014, 01:35
Hiz yapmadan duramiyor dayanamıyorum ama bunun aksine kontrollu hız yapıyorum bilginize ama biliyorum motosikletin bize uygun bir motosiklet değil ne yapacağını şaşırmış durumdayım kendinin farkindayim bankalara gittim sırf sigorta durumak müsait olmadığı için kredi alamadım Bajaj hayallerinden kil payı ayrıldım ne yapmalıyım yani yavaş mi kullanmalı bu motosikleti bu mümkün degil olur desem yalan söylemiş olurum

manners
29 Eylül 2014, 01:58
http://i.imgur.com/PIQREnM.gif

Macit250
29 Eylül 2014, 02:10
Satarken tertemiz diye ilan açanlara örnek .Debriyaj balatası silik eheh

SULH
29 Eylül 2014, 03:39
benzin bitiyomuş gibi teklemesi 1. vitesten itibaren topspeed gibi gittiğinden dolayıdır diye tahmin ediyorum.

her vites değiştirdiğinde tapa gaz yapıp devir geldiğinde vitesi değiştirmek yerine her vites arasında gazı %40 kapat bi kaç saniye bekle. bak gör o tekleme ortadan kalkacak.

biri demiş arkandan söverler sattığında değil ama bu gidişle sen bile bi süre sonra şuan yaptıklarına sövüceksin.

sedat_57
29 Eylül 2014, 07:56
Benden de öneri devirli kullanmadan yana sadece fazla benzin yakarsın motora bir şey olmaz tekleme olayıda gazı aniden sonuna kadar verme yediği kadar ver istediğin kadar son gaz git..En fazla bi süra sonra hızının gittikçe düştüğünü görürsün oda şu soğuk günlerde sanmam olsun sen yardır :bounce:

moturmotur
29 Eylül 2014, 08:00
sorunun cevabı çok basit 100 le gidiyorsan 80 85 le git motoru okadar zorlama sonra yolda kalabilirsin senin olay sezercikde ki çocuğa benzemiş benim babam zengin binicem üstüne vurucam kırbaçı bende pulsar alıcam ama şuan 125lik cg me gözüm gibi bakıyorum sattığım kullanıcıyada zararı olsun istemiyorum çünkü etme bulma dünyası hepimiz 2.el araç alır satarız hatta ev bile alır satarız karşımıza hep dürüst insan çıksın isteriz temiz insan çıksın isteriz ben motoru bugün satıyorum İNŞAALLAH gönül rahatlığıyla motoru vericem hem ona faydası olucak hemde bana İNŞAALLAH pulsara biraz daha fazla yaklaşıyorumdur eğer alamasamda bir mondial drift alıp yoluma devam. ALLAH kaza bela vermesin. Amin!

banro
29 Eylül 2014, 11:29
Hız yapamadan duramıyorsan, vasiyetini şimdiden yaz derim.

hayko5
29 Eylül 2014, 12:31
Vasiyetimi yazili avukatim da mevcut zaten :D (saka degil, ciddiyim)

hayko5
30 Eylül 2014, 15:46
Arkadaşlar artik devrinde kullanmaya adapte oldum maksimum 100 yapıyor az önce 2 kişi cg 125 ile beni geçtiler sinir bozucu ama devrinde sürmek daha keyifli motosikletin zorlanmadigini makineden egzosdan vs. Zaaaaaaaa zuuuuuu hiiiiiiiiirrr diye sesler geldiğini duymuyorum artik ama 5. Vitese çektiğinde artik agirliyormus gibi oluyor motosiklet yorulmuş belli bugün servise gittim 500 km sonra bakimi var toparlar kendini merak etme dedi. Gitmesken sol ayna sol korna muhafaza ve gidon topuzu siparis ettim kornalarda calmiyordu acemi yikamaci tazyikli suyu yakin tutmuş kornalar iptaldi yenilerini sipariş etmeye gittim yaptılar .

berkaye
30 Eylül 2014, 15:54
http://i.imgur.com/PIQREnM.gif

Bunları nereden buluyorsunuz lazım olunca yahu :)

kngsze
30 Eylül 2014, 17:53
Uzun yolu bilmiyorum ama şehir içinde kesinlikle yüksek devirin avantajlı olduğunu düşünüyorum.
Ben 8-9k devir arası vites atıyorum.
Bkz:Gazı bıraktığım an motor freni devreye girdiğinden dolayı panik frenim çok daha kaliteli ve hızlı oluyor.
Ayrıca bu devirler arasında panik fren gibi küçük cc motorların ivmelenmesi çok daha iyi oluyor.
Ok gibi fırlama imkanın oluyor.Tabi bunlar çok uç şeyler sayılabilir ve motorunuzu tanıyor biliyor olmanız gerektiğine inanıyorum.Ben 11bin km de anca tanıdım.Tanıdıktan sonrada sattım :P

shooter1
30 Eylül 2014, 18:32
onu bunu anlamam da 8-9k nedir yaw titreşime nasıl dayanıyorsunuz :silent: bir ara hızını görelim diye 9.5k devire çıktım ayağım frenin üzerinde durmuyor :)

sahin08
30 Eylül 2014, 19:09
100 cc cup imlada ben yaklaşik 6 bin 7 bin arazi kullaniyordum hizalanma durumlarında ama düzü görünce atiyordum bir üst viteste zaten o aralarda çok titremiyordu tabi bunu yaparken gazi azar azar açıp o şekilde yuksek deviri görüyordum .
Yuksek devirde yağlama iyi olmuyor çok zorlayinca yağ cabuk bozuluyor erken değiştirmekte fayda var
Bide çok abaninca yagi buharlaştırma durumunda var kontrol etmekte fayda var

Bence çok zorlama bide gevseyen vidalarini kontrol et titreşimi azaltir

manners
04 Ekim 2014, 13:19
Bunları nereden buluyorsunuz lazım olunca yahu :)

oyle bir arsivim yok. 1-2 tane buna benzer var elimde, forumda cok lazim oluyor oyle seylerle geliyorki insanlar, yorumsuz kaliyorsun...