PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne gerek var kaska diyenlere

qezgin
12 Eylül 2014, 16:30
Buyrun haber başlığı

http://www.haber3.com/bariyerlere-carpan-motosiklet-surucusu-yaralandi-2884229h.htm

Kasksız yakın bir yer olsa bile çıkmayın arkadaşlar.

Not: Hiç kask takmayan biri olarak ilk 2 gün bunalmamın ardından alıştım. Bugüne kadar hiç kasksız çıkmadım en kısa gideceğim yere bile. İnsanların canının bedeli olmaz. İnsan 1 rakamı gibidir hayatında sahip oldukları 1 rakamının sonuna gelen sıfır gibidir.
100000000000..... böyle uzar gider ama siz yoksanız yani 1 rakamı giderse o elde ettiklerinizin değeri sıfır olur hiç anlamı kalmaz. Kendinize değer verin, kaskınızı kullanın.

Pekbipicadam
12 Eylül 2014, 16:47
Kim kaska gerek yok diyor : )) kaska gerek olmadığını düşünen adamın düşünecek bir beyni yoktur zaten.

Bune
12 Eylül 2014, 17:32
Kaskın bazı yükleri var alışmayan adama, mesela ben kask almadan önce bu konuda bilgim yokken çene açılabilir kask almak istiyordum rahat etmek için, sonra kapalı kask almaya karar verdim onun da çene kilidini bağlamıyordum yük geliyordu çok ama çok ufak bi kaza yaptım motor kaldırıma çıktı ben hala motorun üstündeyim ama o yavaş motorun üstünde kask kafamdan fırladı gitti şimdi motora her binişimde çene kilidini de bağlıyorum tam tersi alışkanlık oldu bu defa artık kaskı takıp bağlamadan rahat edemiyorum :)

Kask kullanmak size yük gelmesin bi deneyin seversiniz :D

qezgin
12 Eylül 2014, 17:59
Kaskın bazı yükleri var alışmayan adama, mesela ben kask almadan önce bu konuda bilgim yokken çene açılabilir kask almak istiyordum rahat etmek için, sonra kapalı kask almaya karar verdim onun da çene kilidini bağlamıyordum yük geliyordu çok ama çok ufak bi kaza yaptım motor kaldırıma çıktı ben hala motorun üstündeyim ama o yavaş motorun üstünde kask kafamdan fırladı gitti şimdi motora her binişimde çene kilidini de bağlıyorum tam tersi alışkanlık oldu bu defa artık kaskı takıp bağlamadan rahat edemiyorum :)

Kask kullanmak size yük gelmesin bi deneyin seversiniz :D
Bende daha önce motor kullanmadığımdan kask ilk başta sıkıcı geldi fakat alışınca bence insanın dünyası değişiyor sanki daha farklı bakıyor dünyaya :))

Uslu Gezer
12 Eylül 2014, 18:12
kask candır cannnnn :):)

sahin08
12 Eylül 2014, 18:48
sürüş konforunu arttırıyor suratınıza toz toprak yapışmıyor
rüzgar özellikle geceleri beyninizi dondurmuyor
birde şu var kafa olcusu tam uymayınca ağrı yapıyor biraz paraya kıyıp konforlu bir kask alırsanız
sürüş konforu artıyor hatta güneş gözlüklü bir vizör de varsa tamamdır

burak5353
12 Eylül 2014, 20:14
kask ekipman giyen akıllı diyorsunuzda altınızda 1000cc lik motoru olan eskiyalar son surat yanımızda silme geciyonuz yetişebilsem durdugunuz yerde vurucam

C.Kaan
12 Eylül 2014, 20:23
Kask takmayan adama bir şey öğretilmeye - anlatılmaya çalışılmaz çünkü korumaya değer bir beyinleri olmadığı için sizi anlamazlar, varsın ölsünler hiç değilse motora binen kısmın kalitesi yükselir :cat:

qezgin
14 Eylül 2014, 03:37
kask ekipman giyen akıllı diyorsunuzda altınızda 1000cc lik motoru olan eskiyalar son surat yanımızda silme geciyonuz yetişebilsem durdugunuz yerde vurucam

Bende şöyle açıklık getireyim dediğin olaya katılmakla beraber şu kuryelerde aynı şekilde gitmiyor mu deli olacağım. Arada böyle sürücüler çıktıkça motor tehlikeli, motorcu mu aman benden uzak dursun durumlarına dönüşüyor toplumda. Hız yapacaksan pist var gece yollar boş git ne yaparsan yap boş yolda trafiğin içinde zaten otomobil sürücüleri ile boğuşurken birde arada fırlayıp gidiyorlar...