PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 km iş yerine mesafesi olanlar trafikten kurtuluş yolunu inceledim...

Sayfa : 1 [2]

orhan0911
08 Eylül 2014, 00:35
gidiş 9 geliş 9 gazete vs sapıyorum toplam günlük 20 km yolum var Kymco DİNK 200İ scooterim var

başka bir alternatif im kapımın önünden geçen minibüs gidiş geliş 3,00 tl haftada 15 tl yapar

minibüs den inip işyerine 10 dakka yürüme yolum var aslın da yürümek iyi oluyor ama her zaman degil :)

motorum da 20 tl ile 120 km yol yapıyor baen daha az 115,km gibi hesabı siz yapın

bence motor sürmek için fazladan para bile veririm bu haz paha biçilmez bence

Uğur
08 Eylül 2014, 00:56
Geçen gün uzun zaman sonra toplu taşıma kullanmak zorunda kaldım.

3 km'lik mesafe 2 lira olmuş.
Git gel= 6 km = 4 lira
Minibüsle ortalama sadece gidiş süresi min 10 dakika. Minibüsün keyfine göre yarım saati de bulabiliyor :)
Motosikletin yaktığı ortalma 12 kuruş. 12*6= 72 kuruş.
Cebe kalan 3 lira 28 kuruş.
Varış süresi max 5 dakika :)

Başka bi hesap ;

Üniversite'ye gidişte kullandığım vasıta sayısı=3
Git-gel ortalama 4 saat.
Harcama= 20 lira
Toplu taşımanın sıkıntıları da bonusu:P

Motosikletle git gel; 1 saat 30 dakika
Harcadığım yakıt 13-13,5 lira
Keyifle yol yapmak da yanında bonusu :)

Allah sağlık,sıhhat verdiği müddetçe inşallah hem gezmek için,hem ulaşım için motosiklet kullanmaya devam edeceğim.

Serk21
08 Eylül 2014, 09:19
Geçen gün uzun zaman sonra toplu taşıma kullanmak zorunda kaldım.

3 km'lik mesafe 2 lira olmuş.
Git gel= 6 km = 4 lira
Minibüsle ortalama sadece gidiş süresi min 10 dakika. Minibüsün keyfine göre yarım saati de bulabiliyor :)
Motosikletin yaktığı ortalma 12 kuruş. 12*6= 72 kuruş.
Cebe kalan 3 lira 28 kuruş.
Varış süresi max 5 dakika :)

Başka bi hesap ;

Üniversite'ye gidişte kullandığım vasıta sayısı=3
Git-gel ortalama 4 saat.
Harcama= 20 lira
Toplu taşımanın sıkıntıları da bonusu:P

Motosikletle git gel; 1 saat 30 dakika
Harcadığım yakıt 13-13,5 lira
Keyifle yol yapmak da yanında bonusu :)

Allah sağlık,sıhhat verdiği müddetçe inşallah hem gezmek için,hem ulaşım için motosiklet kullanmaya devam edeceğim.

Şimdi kocaeliye (özellikle değirmendere) gelmemiş,buraları bilmeyen insanlar şaşırıyordur yahu nasıl olur diye ama malesef durum böyle.. 3 km lik yola gitmek için 15 dakika minibüs bekleyip 30 dakikada yolda gittiğim oldu.. yani 3 km yolu 40 dk da =) Kocaeli ili ulaşımda Türkiyenin kanseridir..Diyeceğim o ki millet başka şehirlerde bir sebep bulup motosiklete biniyor ise bizim üzerinden hiç inmememiz lazım =)

ramizan83
08 Eylül 2014, 10:46
sabak ilçeye gidip geliyorum git gel 20 km. dolmuş parası 4 tl. benım motosiklet 150mcx km:17,5 krş yakıyor. yani git gel 3,5 tl. zaman ve motosikletten aldıgın keyf cabası. ama artık kış geldı yenıden dolmuşa talım olacak yaz ne çabuk bitti abi.

mgora
18 Eylül 2014, 14:54
Bugün hava yağmurlu idi acaba otobüsle mi gitsem diye düşündüm saat olmuş 8 , Başakşehir'i bilenler bilir otobüslerde şöyle bir saçmalık var saat 7'den sonraki otobüsler İstoç'a uğrar bu yolu yarım saat daha uzatır.O nedenle Kadir Topbaş belediyesinin bana sunduğu alternatif Bakırköy otobüsü (98) ile metrobüs durağına gidip oradan metrobüs ile mecidiyeköy'e gitmekti.
2.15 tl + 2,65 tl (iade aldığımızı düşünüyoruz) 4.8 tl
Bunun yerine Yamaha'nın bana sunduğu alternatifi seçtim yağmurluk yok onun yerine çantaya kuru iç çamaşırı , pantolon , ayakkabı , gömlek koydum.
Islanacağı kabulü ile yola çıkınca yol çok eğlenceli , arabanın birisi beni yıkadı resmen su sıçratarak kahkaha ile güldüm , su birikintilerinden geçtim (daha önce bildiğim çukurlar değişmiyor :) belediyemiz sağolsun)
Sonuç 27 km --- 0.12 olarak hesaplarsak 3.24 tl
Ek faydalar : Keyif , yolda geçen süreden kazanç.
İş yerine geldim depoya geçip üzerimi değiştim kuru kuru oturuyorum.

:D yok o kadarda değil , koku , mikroplar , gereksiz tartışmalar,birde Başakşehir otobüsleri Kazım Karabekir Durağından geçiyor orada otobüse binen insanlar için ben üzülüyorum , yönetenler üzülmüyor (ekseri arka kapıdan tıkış tıkış binebiliyorlar) ,bunları görmemiş oluyorum.