PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Vulture Vibrasyon

ahe
28 Ağustos 2014, 01:14
motor 1500 km de daha sıfır aldım 500 - 1000 km bakımlarını eksiksiz yaptırdım daha önce hiçbir titreşim olmayan motorda bugun inciraltına giderken SADECE SAĞ PEGlerde titreşim vardı arkada arkadaşım vardı onunda aynı şekilde sağda var solda yok diyor. Şimdi 1500 km gram titremeyen motor birdenbire neden titrer.ve neden sadece sağ pegler titrer?

DEVİR 5000 DEN SONRA BAŞLIYO ESKİDEN 7 8 DEN SONRA BAŞLIYORDU ODA HİSSEDİLMİCEK KADAR AZDI

pompei
28 Ağustos 2014, 01:20
Vidaları gevşemiş olabilir.Düzenli olarak vidaları kontrol edin.

burak5353
28 Ağustos 2014, 09:19
egzoz titriyor bendede basladı artcımın sag ayağının titremeden uyustugunu söyledi gösterge panelide titriyordur

Zuzuuw
28 Ağustos 2014, 10:19
vidaları sıktırtma. NET

Fabrikada bu vidaların tork değerlerine göre sıkıldığını umuyorum, öyle olması lazım.

Ustalar takır takır kompresör ile sıkınca arada vibrasyonu emecek boşluk kalmıyor ve motor daha çok titriyor.

aldığım hafta mondial ile 1000 km lik uzun yola gitmiştim ne titreme nede ısınma vardı, ilk bakımda subap ayarı yaptılar ve tüm vidaları sıktılar. Ne ısınmadan ne de titreşimden kurtarabildim motoru. sadece rolantide 2 dakika çalışsa elini motor bloğuna değdiremezsin, hava soğutmalı, yol gidiym azalır diyorsun yolda sıcaktan dolayı botun rengini attırdı. :pr:

Motor bozuluncaya kadar kesinlikle hiçbir yerini elletme, motul 10-50 yarı sentetik al 25-30 liraya her 2000 km de bir değiştir. Bu kadar.

Servise götürmek, periyodik bakım yaptırmak Mondial marka bir motor için intihar niteliğindedir. Motor bozuluncaya kadar hiçbir yerini elletme. zaten 15.000'e kadar bir yeri bozulmaz kolay kolay. Sonra balata ve tel değişimlerini yaptırır, iyi bir ustada subap ayarını yaptırır, karbüratör temizlettirir devam edersin.