PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Motor Hakkında Bilgi İstiyorum

o_city
27 Ağustos 2014, 00:03
Selam Arkadaşlar.

Bu hafta bir KUBA nın 150-9 modelini almayı planlıyorum. Bu modeller hakkında bilgisi olan yada kullananlar varmı? Yedek parçası vs. yani kısaca bu motorun artıları ve eksileri nelerdir?

ahmetttttt
27 Ağustos 2014, 17:41
kardeşim bence bulaşma sıkıntılı motorlar honda yada yamaha tavsiye ederim!!!

bursagsli
27 Ağustos 2014, 18:05
Şimdi honda yada yamaha al diyenler olacak adamın bütçe zaten buna yetiyor bana kalırsa kuba bayisine giderek motorun konforuna bak motoru çalıştır eğer hoşuna giderse al derim bakımını düzenli yaptığın sürece yolda bırakmaz

o_city
27 Ağustos 2014, 23:19
kardeþim bence bulaþma sýkýntýlý motorlar honda yada yamaha tavsiye ederim!!!

Ne gibi sikintilari oluyo dostum? Detaylari ogrenmek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Þimdi honda yada yamaha al diyenler olacak adamýn bütçe zaten buna yetiyor bana kalýrsa kuba bayisine giderek motorun konforuna bak motoru çalýþtýr eðer hoþuna giderse al derim bakýmýný düzenli yaptýðýn sürece yolda býrakmaz

Butcem 2000-2500 arasi. Motoru 2000 pazarlik ettim. Alim satimi sigortasi vs. birazda masrafim olacak zaten.
Cooper hosuma giden still. Hic surus yapmadim.

efizikci
27 Ağustos 2014, 23:36
Kuba kullanan biri olarak bütçeni sarsmıyorsa al ama uzun vadeli bir motor olmaz hani en fazla taş çatlasa 2 yıl kullanacakmışsın gibi düşün iyi çıkarsa bahtına işini görür

HONDAANTALYA
27 Ağustos 2014, 23:36
Kuba , diğer çin mallarına nazaran oldukça üstün bir marka.Gaziantepte üretiliyor ve serviside çok yayğın.

o_city
28 Ağustos 2014, 00:10
Kuba kullanan biri olarak bütçeni sarsmýyorsa al ama uzun vadeli bir motor olmaz hani en fazla taþ çatlasa 2 yýl kullanacakmýþsýn gibi düþün iyi çýkarsa bahtýna iþini görür

Benim dusuncemde 2 yil kadar kullanmak. Daha sonra cbf150 belkide daha iyisi olur. Henuz planlamadim. Ama kuba'ya yaklasik 2 yil binecegim. Tabii gotururse :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Yedek parca? servis? belli km sonrasi yag yakarmi? Uzun yola cikar mi? Yani belli hiza cikinca aksilik vs. oluyor mu? Kisacasi kuba hakkinda genis bilgi istiyorum. Kullanicisi, tecrube eden arkadaslarin sozleri cok onemli benim icin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alacagim 2011 model bu arada. 4500km de.

lazer
28 Ağustos 2014, 00:27
kubanın 150 25 modelini kullanıyorum bir vidası gevşesin , on numara mmotor bu arada km 16000 saygılar .

o_city
28 Ağustos 2014, 00:51
kubanýn 150 25 modelini kullanýyorum bir vidasý gevþesin , on numara mmotor bu arada km 16000 saygýlar .

150-25 ile 150-9 un farki nedir dostum? Saygilar bizden olsun

efizikci
28 Ağustos 2014, 01:13
Benim dusuncemde 2 yil kadar kullanmak. Daha sonra cbf150 belkide daha iyisi olur. Henuz planlamadim. Ama kuba'ya yaklasik 2 yil binecegim. Tabii gotururse :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Yedek parca? servis? belli km sonrasi yag yakarmi? Uzun yola cikar mi? Yani belli hiza cikinca aksilik vs. oluyor mu? Kisacasi kuba hakkinda genis bilgi istiyorum. Kullanicisi, tecrube eden arkadaslarin sozleri cok onemli benim icin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alacagim 2011 model bu arada. 4500km de.

Ucuz mal alıyorsun sonuçları ne olursa katlanacaksın bir de kapalı kutu biraz şans işi yoksa bakımını yaptıkça kolay kolay sorun çıkarmaz bir de aldığın maldan verdiğin para kadar beklentin olsun işte çok iyi viraj alsın az yaksın gazlasın vs hepsi bir arada olmaz ama A noktasından B noktasına en ucuz gidebileceğin başka bir taşıt bilmiyorum sen al kuba :)

Rasim000
28 Ağustos 2014, 02:00
Kuba oldukça sağlam ve kuvvetli motor üretiyor ben 2 senedir kullanıyorum bakımlarını düzgün yaparsan fazla bir sorun çıkarmaz eğer çıkarırsada fazla pahalıya patlamıyor emin ol ve bence çin malı motorlar arasında kanuni ve kubadan başka motor yok.

burak5353
28 Ağustos 2014, 09:24
verdigin paranın karsılıgını veriyor simitci motoru gibide görünmüyor

o_city
29 Ağustos 2014, 01:41
Kouba kullanan biri olarak bütçeni sarsmýyorsa al ama uzun vadeli bir motor olmaz hani en fazla taþ çatlasa 2 yýl kullanacakmýþsýn gibi düþün iyi çýkarsa bahtýna iþini görür

Trafik sigortasi ne kadar oduyorsun dostum?(plakan 34 dimi?)

efizikci
29 Ağustos 2014, 01:55
Trafik sigortasi ne kadar oduyorsun dostum?(plakan 34 dimi?)

Aynen 34 plaka 240 civarıydı ama ilk sigortam o yuzden diye düşünüyorum.

o_city
29 Ağustos 2014, 01:59
Eyvallah kardes..