PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cezaya gel 172 lira

ridvan35
26 Ağustos 2014, 17:40
Performans egsozum var ve ceza yemisim arkamdan ceza geldi velhasil kelam offroadci grubu var burda onlarinda performans egsozu var ve benim motordan daha fazla siddetli ses cikmasina rahmen onlara ceza gelmiyor neden boyle adaletsizlik var şikayet edeyim mi ?

Mr.Yldrmdmr
26 Ağustos 2014, 17:46
Cok ugrasirsin bana kalirsa

dovahhkin
26 Ağustos 2014, 17:51
egzoz varsa plaka takmayın hocam. bu kadar basit. paşa paşa ödenecek o ceza.

ridvan35
26 Ağustos 2014, 17:53
Cok ugrasirsin bana kalirsa
E ne yapmak gerek kayitsiz kalamicam bu duruma offroadcilarin her bagiran motoru 155 e sikayet edeyim o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

egzoz varsa plaka takmayın hocam. bu kadar basit. paşa paşa ödenecek o ceza.
Plaka takmasak polis le kovalamaca oynuyoruz

YouSuffer
26 Ağustos 2014, 18:13
Egsozu çıkarın o zaman?

Matasah
26 Ağustos 2014, 18:19
Şikayet etsen bile bişey değişmez bence,uğraşırım diyosan sen bilirsin. Eğer performans egzoz kullanıcaksan, plaka takmıcan,plakayı kıvırıcan yada bitane harfini kapatıcan.Zaten polis o sesi duydumu peşine takılıcak. her türlü kovalamaca oynıcaksınız seçim sizin

MotojeN
26 Ağustos 2014, 18:21
Bende 50 lik yolda 110 yaptim diye 343 tl yedim tadı damagimda kaldi.

Bekozade
26 Ağustos 2014, 18:22
Tek silindir 100cc motora neden performans egzoz takılır bilmem :silent:

Garip
26 Ağustos 2014, 18:22
100 lük motorlara takıyorlar eksozu , ara sokaklarda gaz vere vere geziyorlar. şart öylelerine arkasından plakaya ceza bence.

acayüp
26 Ağustos 2014, 18:23
İspiyonuda hiç sevmeyiz ha yanlış anlaşılmasın :)

ridvan35
26 Ağustos 2014, 18:25
Şikayet etsen bile bişey değişmez bence,uğraşırım diyosan sen bilirsin. Eğer performans egzoz kullanıcaksan, plaka takmıcan,plakayı kıvırıcan yada bitane harfini kapatıcan.Zaten polis o sesi duydumu peşine takılıcak. her türlü kovalamaca oynıcaksınız seçim sizin
plaka da bi harf kapatmak daha mantıklı ama neden off rpadcılara bişey yok ??

Matasah
26 Ağustos 2014, 18:31
Sebebini bilemeyiz,Ceza yazan veya yazmayan polislere sormak gerek. Aklına hangisi yatarsa.. Ben hepsini test edip onayladım tercih senin :cat:

cenkito
26 Ağustos 2014, 18:34

o ofroad crossların cogunda sıfır iken fabrika cıkıs performans egzos oluyor.

ridvan35
26 Ağustos 2014, 18:38
MotojeN: geçmiş olsun :)
Bekozade: maksat performans değil tatlı bir ses.
Garip: birini görüp herkeze o ön yargıyla yaklaşman bence yanlış kibirdir gururdur
acayüp: ben burdakilerden bahsediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

o ofroad crossların cogunda sıfır iken fabrika cıkıs performans egzos oluyor. abi olay desibel değilmi ??? 70dB değilmi kanundaki yeri off road için ayrı bi kanun mu var biz mi bilmiyoruz acaba ???

cenkito
26 Ağustos 2014, 18:42
abi olay desibel değilmi ??? 70dB değilmi kanundaki yeri off road için ayrı bi kanun mu var biz mi bilmiyoruz acaba ???

kanunda yerleri aynı evet ama bir sonradan yapılması var birde orjınalinde olması var

adana da ferrariye polis egzos için ceza yazdı, makina muh odasında incelendi,

orjınal oldugu ve o aracın o haliyle ithal izni oldugu için ceza iptal edildi.

tabi ofroad ların caddeye cıkmasıda yasak.

ridvan35
26 Ağustos 2014, 18:43
kanunda yerleri aynı evet ama bir sonradan yapılması var birde orjınalinde olması var

adana da ferrariye polis egzos için ceza yazdı, makina muh odasında incelendi,

orjınal oldugu ve o aracın o haliyle ithal izni oldugu için ceza iptal edildi.

tabi ofroad ların caddeye cıkmasıda yasak. bizimkiler gövde gösterisi yapıyorlar caddelerde

Maslak
26 Ağustos 2014, 18:49
[QUOTE=ridvan35;3428630]MotojeN: geçmiş olsun :)
Bekozade: maksat performans değil tatlı bir ses.
Garip: birini görüp herkeze o ön yargıyla yaklaşman bence yanlış kibirdir gururdur
acayüp: ben burdakilerden bahsediyorum[COLOR="Silver"]

Demekki ses tatlı değil rahatsız edici arkadaşım insanları rahatsız ediyosan yersin cezayı. 100 cc de egzoz da neymiş abi yaaa .. Ara şikayet et ozaman ama bu senin cezayı ödemez dostum egzozu söktür sen yada bir off road al :queen:

Şafak Tan
26 Ağustos 2014, 18:51
Eksoz bağırınca motor daha mı hızlı gidiyor?
arkadan yediğin küfürden kulağının çınlaması haz mı veriyor?
tenekeye para cezaya para... mangırlar cepten mi taşıyor?
üstüne bi de paranoya, ceza gelcek mi polis bağliycak mı... hoşun mı gidiyor?

walla bu eksozcu kardeşlerimin derdini anlamadım.... anlamakta istemedim..
Buyrun burdan yakın...

Garip
26 Ağustos 2014, 18:51

haydaa.sen neden üstüne alındın ki :) ben genelleme yaptım söyledim ama seni düşünerek yazmadım inan

ridvan35
26 Ağustos 2014, 18:56
haydaa.sen neden üstüne alındın ki :) ben genelleme yaptım söyledim ama seni düşünerek yazmadım inan

bende plakaya ceza yedim de onların içindeyim yani anlamışındır inşallah :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Eksoz bağırınca motor daha mı hızlı gidiyor?
arkadan yediğin küfürden kulağının çınlaması haz mı veriyor?
tenekeye para cezaya para... mangırlar cepten mi taşıyor?
üstüne bi de paranoya, ceza gelcek mi polis bağliycak mı... hoşun mı gidiyor?

walla bu eksozcu kardeşlerimin derdini anlamadım.... anlamakta istemedim..
Buyrun burdan yakın...
usul usul gidince egsoz bagırmıyor merak etme gerektiğinde fark edilmek amaçlı burdaki sürücüler kasapdan aldıkları için eğliyeti seni görmezden gelebiliyorlar sinyal vermeden önüne atlıyanımı ararsın kornaya bassanda hiç istifini bozmayıp oralı olmayanı mı ararsın aklına ne gelirse yani

Matasah
26 Ağustos 2014, 19:05
Ne Gereksiz yorumlar var :mrgreen: Egzozu takıyosa fark edilmek için birazda o sesin ritmi için. Yapmayın abilerim,arkadaşlarım cup la trafiğe çıktınızmı hiç ? Sizi yokmuş gibi saydıkları anda kazayla burun buruna geldiğinizi hissetinizmi hiç? Korna falan işe yaramıyor emin olun.Evet sokak aralarından geçerken bağıttırmanın anlamı yok o konuda haklısınızda.Herkezi ona göre değerlendiremessiniz.

ridvan35
26 Ağustos 2014, 19:15
Ne Gereksiz yorumlar var :mrgreen: Egzozu takıyosa fark edilmek için birazda o sesin ritmi için. Yapmayın abilerim,arkadaşlarım cup la trafiğe çıktınızmı hiç ? Sizi yokmuş gibi saydıkları anda kazayla burun buruna geldiğinizi hissetinizmi hiç? Korna falan işe yaramıyor emin olun.Evet sokak aralarından geçerken bağıttırmanın anlamı yok o konuda haklısınızda.Herkezi ona göre değerlendiremessiniz.
hele şükür beni anlayan biri çıkdı ya :D

Sinan Aksu
26 Ağustos 2014, 19:25
Cezadan yakınmıyorsun, bana giren başkasına niye girmiyor diyemi yakınıyorsun?
Nedense bende farklı bi açıdan baktım olaya.

acayüp
26 Ağustos 2014, 19:43
Cezadan yakınmıyorsun, bana giren başkasına niye girmiyor diyemi yakınıyorsun?
Nedense bende farklı bi açıdan baktım olaya.
Hani trafikte önümüzü kapatıp " ben gidemiyorum sende gideme layn " diyen arabalı dingiller varya , hep bu mantığın yansıması işte.

( az kaldı birazdan konuyu açtığına pişman olup sövmeye başlicak arkadaş : )

Karalı
26 Ağustos 2014, 20:07
Elinde telefonla beni ezmelerindense 200tl cezayı ödemek bana daha mantıklı geliyor

bursagsli
26 Ağustos 2014, 20:24
Kusura bakmada cezayı haketmişin
Bizim burda mahalle aralarında o egzozu nasıl bağırtıyorlar durulacak gibi değil tabi kulağınıda küfür ederek çınlatıyorum insanları rahatsız etmeye hakkınız yok

Eğer uzun yol yapacaksan kolayca farkedilmek için performans egzoz şart ama şehiriçi kesinlikle değil
Eğer bu performans egzozu bağırtmak için kullanmıyorsan tıpalı egzoz kullan uzun yolda tıpayı çıkartarak farkedilebilirsin

Karalı
26 Ağustos 2014, 20:33
İstanbul'a gelin motosiklet kullaninda yorumlarınızı ozaman göreyim.mahalle arasinda bağirtanlARA bende karsiyim

atreyu
26 Ağustos 2014, 20:42
Bu arada sürekli bir offroadcular demişsiniz de, 4 silindir aletlerde deli gibi ses çıkarıyor. Şimdi neden kimse 600 ve üstü cc racinglerede ceza yazılsın demiyor ? :D Bir offroadcu olarak bende buna takıldım :)

cenkito
26 Ağustos 2014, 21:15
Bu arada sürekli bir offroadcular demişsiniz de, 4 silindir aletlerde deli gibi ses çıkarıyor. Şimdi neden kimse 600 ve üstü cc racinglerede ceza yazılsın demiyor ? :D Bir offroadcu olarak bende buna takıldım :)

günün kurbanı enduro -crosscular secildi :queen:

h2rx
26 Ağustos 2014, 21:20
savcılığa git şikayet et dilekçeyle, kanıt iste. %99 iptal olur ceza.

bu arada kişiliğin motor üstünde olmayı haketmiyor bence. motorcu motorcunun dostudur. yarın öbür gün yolda kalsan herkezden önce motorcu yardım eder sana.:farao:

atreyu
26 Ağustos 2014, 23:23
günün kurbanı enduro -crosscular secildi :queen:

Aynen öyle oldu ya :D gökten motor düşse bizden bilecekler :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=pIKQjt-e0zY

[Turan]
26 Ağustos 2014, 23:39
600'lük 1000'lik makinaya egzoz takılır başım gözüm üstüne.

Oda .okunu çıkarmadan kullananlar için gecenin bi körü redline yapsın diye değil.

ama 100'lük cup'a soba borusu takıp car car car car ::rantinp:

Değil ceza direk motoru öğütücüye atsalar azdır bile.