PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1000 km kaza yok

ahmet0021
21 Ağustos 2014, 10:55
Hep bisiklet sürdüm. Motor almadan önce burda sürüş teknikleri leri v. S... Çok araştırdım sizce 1000 km de kaza yok iyimidir.

Levent.
21 Ağustos 2014, 10:56
ben 2500 de yaptım, bu işin km si olmaz.

hamiwi
21 Ağustos 2014, 10:58
[QUOTE=ahmet0021;3424597]Hep bisiklet sürdüm. Motor almadan önce burda sürüş teknikleri leri v. S... Çok araştırdım sizce 1000 km de kaza yok iyimidir.[/QUO

Nazar değdireceksin arkadaşım. Maaşallah Allah kaza bela vermesin de, ne zaman kaza yapıcam diye dolaşma lütfen :)

orhanerdogan
21 Ağustos 2014, 10:58
Maşallah.
Artık tek tekere kaldırabilirsin. Hazırsın :D

astorojna
21 Ağustos 2014, 11:01
profilimde biraz gezinirsen nasıl kaza yaptığımı anlarsın. bu işin km si ve saati olmaz. nice yüzbin km ler devirmiş insanlar bu yolda hayata veda ettiler. allah kaza bela vermesin...

OnurTr
21 Ağustos 2014, 11:20
Allah (c.c) cemil cümlemizi kazadan beladan korusun..Maşallah'a Bismillah'a dikkat edelim :)

beko12345
21 Ağustos 2014, 12:51
Böyle bir sorumu olur ya.
Hayret ediyorum.

skystar
21 Ağustos 2014, 12:54
Bir motorcu atasözü der ki:
''Hiç düşmemiş motorcu yoktur henüz düşmemiş motorcu vardır''

dockerengin
21 Ağustos 2014, 13:05
Sadece bugün için iyi. Yarın ne olacağı belli olmaz.

"Hiç düşmemiş motorcu yoktur henüz düşmemiş motorcu vardır" Olay budur.

mithrelios
21 Ağustos 2014, 13:27
abi, ilginç bir mantığın var. En ciddi motosiklet okullarında eğitmen olsan, Moto GP yarışçısı olsan (ki var Japonya'da T-Max ile kaza yapıp ölen), 300.000 KM motorla trafik tecrüben olsa evden çıkıp 5 km gidip döneceğin bir yolda düşmeyeceğin/yaralanmayacağın/ölmeyeceğinin garantisi yok.
ayrıca neden milletin onayını bekliyorsun ki, muhteşem harika 1000 km düşmediysen artık hiç düşmezsin çok yetenekliymişsin mi diyelim?

kendimden örnek vereyim, allaha şükür motorla henüz düşmedim ama bi kere bisikletten düştüm (hızım da öyle fazla değildi, sadece ters bir high side yaşadık), kaskım olmasa kafamı kırıyodum, kask vardı sadece omzumu ve kolumu kırdım. Bu hızlarda bile o şekilde yaralanabileceğini gördükten sonra, motorla düşmeden 1.000 değil 100.000 km yapsam, yine de her zaman düşebilecekmiş gibi hazırlanarak binerim.

YouSuffer
21 Ağustos 2014, 14:00
Motogp de şampiyon olmuş bir sürücünün öldüğü dünyada belli olmaz.

ahmet0021
21 Ağustos 2014, 20:46
Ozaman dikkat li ve ayık bir şekilde kullanmaya devam edicem önlemimi alıcamgerisi Allahaın takdiri olucak

biyeybaraküs
21 Ağustos 2014, 20:50
Hep bisiklet sürdüm. Motor almadan önce burda sürüş teknikleri leri v. S... Çok araştırdım sizce 1000 km de kaza yok iyimidir.

kazadan önceki meşhur son söz ler olabilir ,binlerce km sürmüş insanlar ilk ve son kazasını yapabiliyor her zaman dikkatli olmak lazım ben oldum tamam dememek lazım

aytacaksel
21 Ağustos 2014, 20:51
eninde sonunda kaza yapacaksin yada yere duseceksin. onemli olan kaza yapip yapmamak degil, kaza aninda tum guvenlik onlemlerinin alinmis olmasidir. asla ama asla, kasksiz kullanma. kaski gectim, boyunluk sirtlik mont dizlik bot eldiven gogusluk kullan.
kullanki.. kazayi yaptigin gun, ekipmanin tam oldugu icin gule oynaya kalk ayaga.

UNdocab
21 Ağustos 2014, 21:10

Asıl şimdi en tehlikeli zamandasın. "Tamam ben bu işi öğrendim" deyip tedbiri elden bıraktığında kaza yapma ihtimalin o kadar artar.
Genelde 1000-5000km arasında ikarus sendromu olur.
Bakalım ikarus sendromu neymiş

http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

AttilaXtreme
21 Ağustos 2014, 21:26
Hafızam beni yanıltmıyorsa Sofuoğullarının en büyüğü yaya olarak caddede karşıdan karşıya geçerken ölmüştü. Tanrının işine akıl sır ermez. Fazla özgüven sağlığa zararlıdır.

aytacaksel
21 Ağustos 2014, 21:45
Hafızam beni yanıltmıyorsa Sofuoğullarının en büyüğü yaya olarak caddede karşıdan karşıya geçerken ölmüştü. Tanrının işine akıl sır ermez. Fazla özgüven sağlığa zararlıdır.

ne tanrisi abi :)

alper_becker
21 Ağustos 2014, 21:54
Asıl şimdi en tehlikeli zamandasın. "Tamam ben bu işi öğrendim" deyip tedbiri elden bıraktığında kaza yapma ihtimalin o kadar artar.
Genelde 1000-5000km arasında ikarus sendromu olur.
Bakalım ikarus sendromu neymiş

http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

Tüm tescizat bizi yumurtanin peceteye sarilmasi kadar korur yazisina katilmiyorum sadece, 60-70 km hiza kadar hayatta kalmamizi saglar . hatta bir videoda adamin üzerinden araba gecmistide kaski olduğu için kurtulmuştu.
İkarus sendromu bendede başladı, " hic kazan yok hihi " dediğim gün bir transite arkadan gömdüm hem de suçlu bendim. Allahtan dusmedim

tdenizeren
21 Ağustos 2014, 22:31
100 km de sifir motorum ile kaza yaptim. Bir kaburga ve omuz çürümüş. Motorumunda sinyali kırıldı. Nasıl? Iyi mi ? :)

Adventure58
21 Ağustos 2014, 22:50
İlginç bi yaklaşım. Maşallah diyelim yerinizde olmak isteyen çok kişi vardır.

bursagsli
21 Ağustos 2014, 23:00
Motosiklet sürmek dikkat ister ister 10.000 km yada 50.000 km tecrüben olsun ama bu kaza yapmayacağın anlamına gelmez. Dikkatli olduğun sürece sıkıntı yok

adem80
21 Ağustos 2014, 23:08
Yüzbinlerce km sürüşüm var. Bikaç kazam var. İyimidir?

caneroz
21 Ağustos 2014, 23:33
1001'de kaza olmasın , aman dikkat

Siyah&Beyaz
22 Ağustos 2014, 00:25
Ilk 1.000 km ben de kazasiz gecip rodaja girmeyi takiben 1.100 civariydi bir dalginlik sonucu yokus asagi bir sokaga donerken dengeyi koruyamayip motoru dusurdum. Cok agir cekim ve komik bir dusustu ama dustum işte. Arkadaslarin dedigi gibi bunun km.si olmaz her zaman uyanik ve temkinli olmak lazim.

OGUZHANKY
22 Ağustos 2014, 02:02
Vt750 ile başladım, 14000 km oldu. Çok şükür kaza yok. Ama biliyorum ki birgün bende düşeceğim. Çünkü düşmüş olan ve düşecek olan motorcu vardır. O yüzden hiçbir zaman aşırı özgüvene saplanmamak gerekir. Bazen korku en iyi frendir.

qezgin
22 Ağustos 2014, 05:17
Bu konuya gider diye düşünüyorum.Eskiden uzakdoğuda Samurai'ler kendilerini devamlı savaşta usta olmak için geliştirirlermiş. Sürekli çalışır ve en iyi olmayı hedeflerlermiş. Ancak bir Samurai'ın ölümüde en büyük benim kimse beni yenemez dediği anda gerçekleşirmiş. Ben bundan çok etkilenmiştim,belki birşeyler çağrıştırmıştır sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:14 ----------

Vt750 ile başladım, 14000 km oldu. Çok şükür kaza yok. Ama biliyorum ki birgün bende düşeceğim. Çünkü düşmüş olan ve düşecek olan motorcu vardır. O yüzden hiçbir zaman aşırı özgüvene saplanmamak gerekir. Bazen korku en iyi frendir.

Hocam Allah kaza vermesin. Her zaman böyle bir risk var ama ona göre hareket edersek bu oran en aza iner. Her zaman öğreneceğimiz birşeyler var.
Ben hep öğrenci kalmayı umuyorum,öğrenmenin sonu yok :) (Ben iyi şöförüm bana birşey olmaz mantığına girmemek gerek.)

tt768
22 Ağustos 2014, 12:25
He iyidir. Aferin sana.

Bu forumda konuların kalitesi iyice düşmeye başladı. Moderatörlerin duruma el atması faydalı olur.

ozwizard
22 Ağustos 2014, 12:34
Hiç kusura bakma dostum ama bu nasıl bir sorudur, bu nasıl topicdir. Bu zeka seviyesiyle motor kullanıyorsan 1000KM de kaza yapmaman büyük mucize.

Yine de sana cvp verim. Ne zaman ki ben bir daha motora binmiyeceğim emekli oluyorum dedin, bak kaç kilometre kullanmışsın, hiç kaza da yapmamışsan, sorununun cevabı çok iyi hatta mükkemmel olacaktır.

Selametle Kal

ethemm76
22 Ağustos 2014, 12:36
Bu gibi bi kriter hiç bi şeyin göstergesi olamaz. 100 bin km. deneyimden sonrada..karşı tarafın hatası kaynaklı oluşan bir kazaya karışabilirsin. 1000 km. boyunca senin yaptığın hata kaynaklı kazaya karışmış olmaman, kaza yapmamış olmanda hiç bişey ifade etmez. Çok düşük bi km 1000 km. 1000 km. yi çarşı pazar 1 sene gezsen..hiç teme..otobana..d-100 e çıkmadan..trafiğe girmeden yaparsın zaten.

Yani 1000 km. yol yapmışsın..ve hiç kaza yapmamışsın. Ok. o zaman sen güvenli ve bilinçli motosiklet kullanabilecek seviyede deneyimli bir sürücü olmuşsun..asla diyemeyiz. Bunu konuşabilmek için yol deneyimin 1000 km. değil, çok daha yüksek rakamlar olmalı diye düşünüyorum.

UNdocab
22 Ağustos 2014, 12:37
Tüm tescizat bizi yumurtanin peceteye sarilmasi kadar korur yazisina katilmiyorum sadece, 60-70 km hiza kadar hayatta kalmamizi saglar . hatta bir videoda adamin üzerinden araba gecmistide kaski olduğu için kurtulmuştu.
İkarus sendromu bendede başladı, " hic kazan yok hihi " dediğim gün bir transite arkadan gömdüm hem de suçlu bendim. Allahtan dusmedim
Sen yine iyisin.
Ben 3500km tecrübem varken istanbuldan trabzona gittim. Herşey süper. Yayladan o daracık kıvrımlı yollardan inerken motorun arka tekeri mıcıra kaptırıp slow motion düştüm fakat 100metre uçurumun 30cm dibinde durdu motorun tekerlekleri :)

canerol
22 Ağustos 2014, 12:57
demekki hala motorcu olamamşın :) ben ilk hafta o heyecanla mıcırlı virajda 80 90 la dönerken yoldan çıktım baktım duramıyorum motoru attım o gitti ben kendimi attım aşağıya :) onun dışında 5 6 senedir allaha şükür kazam yok...allah kimsenin başına kaza bela vermesin.

eXcitinG
22 Ağustos 2014, 13:26
Maşallah.
Artık tek tekere kaldırabilirsin. Hazırsın :D

Ben 12 bin km yaptım toplam daha tekere gelmeye korkuyorum :)

MD.Murat
22 Ağustos 2014, 18:39
1000 km dusmemis olman suan senin icin guzel.ama bu ozguveni "artik ben oldum" olarak dusunursen kotu.
"Bu sekilde dikkatli kullaninca cok riskli degilmis o zaman hep bu sekilde kullanayim " diye dusunmen gerekir :)

Karalı
22 Ağustos 2014, 19:06
İlk kazamı 8000de yaptım tam koruma giymeseydim ne olurdu bilmiyorum köprücük kemiği ile kurtarmıştım e5 kenarındakilerin ayağa kaltığımda tam korumalı nasıl kalktı dediklerini hatırlıyorum.

manners
22 Ağustos 2014, 19:21
http://i.imgur.com/PIQREnM.gif

Sinan Aksu
22 Ağustos 2014, 19:24
Bir motorcu atasözü der ki:
''Hiç düşmemiş motorcu yoktur henüz düşmemiş motorcu vardır''

Bu lafı söyleyen Ata'da iyi halt yemiş yani.
Millet kaza yapacagi günü düşünmekten paronayak olur zaten kaza yapar.