PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sınavı Geçtim !! :) A2 Dosyam İle Başka Şehirden Ehliyetimi Alabilir miyim?

umutk
16 Ağustos 2014, 21:03
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce başlık açmıştım motor arızası yüzünden komisyon bırakmıştı. Bugün Allaha şükür sorunsuz geçtim a2 direksiyon sınavını, başarılı/başarısız yazdığı için de puanımı öğrenemedim ama eksiksiz tamamladım tam teşekkürlü :) Öğrenciyim menzun oldum evime gidicem bu dosyanın hazırlanması tahmininizce ne kadar sürer, dosya zaten hazır biliyorumda meb'den geri dönmesi cart curt yani. Kursu aradım haftayada sınav var birlikte veririz diyebilirlermiş.

Dosyam pazartesi meb'e gidecek onaylarsa çarşamba dağıtırız dediler. Ben bu dosya ile başka şehirden ehliyetimi alabilir miyim? Kurs hocası alamazsın demiştide garibime gitti. Son olarak şuan ehliyet fiyatı nedir? b alırken 250 kusurdu galiba şuan güncel olarak a2 için tam fiyat verebilecek var mı? ilginiz için teşekkürler çok sevinçliyim bu arada :)

gargi amca
16 Ağustos 2014, 21:07
Eskiden alamıyordun geçan sene falan. Artık o değişti heryerden alabilirsin. Kursdaki adam değişikliği bilmiyordur

s.ozer1991
16 Ağustos 2014, 21:10
Alabiliyorsunuz fakat bazen saglik raporunda sıkıntı cikariyorlar. ehliyetinizi hangi sehirden alacaksaniz saglik raporunu da buradan alin diyorlar. Onun icinde ozel hastanelere para vermeyin aile sagligi merkezlerinde aile hekiminize gidin ucretsiz veriyorlar. Ehliyetiniz hayirli olsun. Kazasiz belasiz :)

umutk
16 Ağustos 2014, 21:13
Anladım. Sağlık raporunu sonradanda ekleyebiliyormuyuz dosyaya? eyw :) Dosyayı Eskişehirden alıcam ehliyeti Bursadan

s.ozer1991
16 Ağustos 2014, 21:16
Eklersiniz. Ben dosyami ve saglik raporunu ispartadan almistim. Ehliyeti almak icin istanbul emniyete gittim saglik raporunu burdan alin dediler. Aile hekiminden aldim dosyanin arasina koydum sorun cikarmadilar baska :)

umutk
16 Ağustos 2014, 21:19
Eklersiniz. Ben dosyami ve saglik raporunu ispartadan almistim. Ehliyeti almak icin istanbul emniyete gittim saglik raporunu burdan alin dediler. Aile hekiminden aldim dosyanin arasina koydum sorun cikarmadilar baska :)

anladım tamam sağolasın :)

Güncel fiyatları bilen varsa yazabilir mi? İnternetten baktım güvenilir olmayan bir kaynak 115 Vergi dairesi 115 Kart parası 230 lira diyor öyle midir?

cpt_caveman
16 Ağustos 2014, 22:11
Tebrikler, Ben de bugün girdim ve geçtim :))) bana da 4-5 güne dosyayı alırsın dediler. 167tl sanırım ehliyet ücreti

bursagsli
16 Ağustos 2014, 22:33
Ehliyet kartı bulamadığım için mecburen başka bir şehirden ehliyetimi aldım
Ben haziran ayında aldım ehliyeti 115 tl ehliyet harç ücreti 107.5 kart ücreti ödedim

yeknet
16 Ağustos 2014, 23:35
Kursun kayıtlı olduğu ilçe emniyetten almalısın. Kartaldan aldığım sertifikayla kadıköye gittim olmaz dediler. Bilmiyorum belki mümkündür ama istanbulda memurların sağı solu belli olmaz.

gargi amca
24 Ağustos 2014, 18:20
Kursun kayıtlı olduğu ilçe emniyetten almalısın. Kartaldan aldığım sertifikayla kadıköye gittim olmaz dediler. Bilmiyorum belki mümkündür ama istanbulda memurların sağı solu belli olmaz.

Yukarıda yazdık dostum değişti o iş. İstanbul mistanbul fark etmez yazı her trafik tescil bürosuna gitti. Habersizdir o ayrı. Diretin doğru bildiğinizde. Fark şehirden bile alınabiliyor artık.

mehmetenis
24 Ağustos 2014, 19:53
Ehliyetiniz istediğiniz il veya ilçeden alabilirsiniz, Sağlık Raporu konusunda ise sıkıntı yok dosyanızın içinde bulunan sağlık raporu ile ehliyetinizi çıkartabilirsiniz.
Bu arada güncel A2 fiyatları:
A2-400TL
B/A2-350 TL
EMNİYET:115,15 TL
KART ÜCRETİ:107 TL