PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmirdeki arkadaşlar. Kapalı yerde motosikletimizle antreman

Uykusuzcorap
16 Ağustos 2014, 01:36
Selam arkadaşlar. Çalışanlarımız için haftasonlarını belirleyip mesela pazar, boş alanlarda kapalı parkurda, inciraltı , çeşme otobanı yanı gibi yerlerde motosikletimizle slalomlar, kaçış manevraları, viraj, panik fren vs gibi çalışmalar yapsak ya.

Böyle birşey düzenlesek kimler gelir acaba?

alper_becker
16 Ağustos 2014, 01:51
Ben bucada hipodromun içerisinde tek başıma antrenman yapıyorum, fakat daha usta, eğitim almış arkadaşlar ile böyle bir organizasyon düzenlenirse katılırım. Boş alan olarak sasalı hayvanat bahçesinin önü var, yeterli büyüklükte ve bomboş. Onu dışında çeşme otobanında kuzey servis alanları var, başka çalışmak için müsait yer ben bilmiyorum.

BatuhanK
16 Ağustos 2014, 02:16
Hocam izmir mt ye yazarsanız faha çok gören olacaktır. Özellikle kaçış manevraları trafikte faydalı olacaktır. Toplu şekilde viraj çalışmak ise büyük ihtimalle motosikletin kapasitesini aşacak zorlamalara neden olacaktır. Viraj çalışmasının en temizi bireysel oluyor.

Uykusuzcorap
16 Ağustos 2014, 02:32
İnciraltındaki otoparkta genelde eğitim veriyorlar gs li bir hoca hep denk geliyorum :) benim bildiğim yerler inciraltı ve çeşme. bucayıda ve sasalıyıda öğrenmiş olduk.

virajdan kastım tutupta diz değdirmek değil elbet onuda yapabilicek arkadaşlar vardır ama bizim gibi ufak cc li motorda imkansız. en azından geniş viraj alıp bakışın düşmemesine çalışabiliriz. veya viraj alırken kaçış vs.

izmir mt en son yapıp başlıık açmıştı. bir dahada görmedim böyle birşey. ben buraya açıyorum varsa böyle arkadaşlar toplanıp birşeyler yapabiliriz. düzenli olarak her hafta vs.

alper_becker
16 Ağustos 2014, 02:37
Virajda diz değdirmek mesele değil, motoru hiç yatırmadanda motordan sarkarak dizini değdirebilirsin, hevesli arkadaşlar ilk bunu dener zaten. youtube'a bileğin dansı yaz, o belgeseli bir izle derim. 5-10 kere izlemende yarar var herşeyin doğrusunu yanlışını öğrenirsin çünkü herkes farklı birşey diyecektir. Dizini motordan ayırmadan bile çok usta şekilde dönebilen motorcular var, fakat ülkemiz asfaltında motoru bu şekilde yatırmak tehlikeli çünkü yol tutmuyor.

Uykusuzcorap
16 Ağustos 2014, 02:42
Bileğin dansını izledim keith code sonuçta :)

Herneyse şimdilik böyle birşey yaparsak alper ve benim bir arkadaşım gelicek. 3 kişiyiz.

alper_becker
16 Ağustos 2014, 02:52
Olur uyar. Ne zaman.

ahe
16 Ağustos 2014, 03:02
İnciraltı otoparkı hergün ordayım çalışıyom gidelim 1 gün

Uykusuzcorap
16 Ağustos 2014, 12:19
İnciraltı otoparkı hergün ordayım çalışıyom gidelim 1 gün

Neler yapıyorsunuz eğitim falan aldınız mı daha önce?

birde arkadaşlar kuka falan bulsak cok guzel olur aslında.

kngsze
16 Ağustos 2014, 12:48
Hatırladığım kadarıyla cem abiler (https://www.facebook.com/mt.izmir.3 kendi aralarında buna benzer bir şey dezenliyorlardı.
http://www.motosiklet.net/forum/members/cem--80632.html'profil fotoğrafında ki yer bi iletişime geçmenizi tavsiye ederim.
Tekeriniz düz bassın.:cat:

ahe
16 Ağustos 2014, 15:37
Hiç eğitim almadım ilk motorum zaten 2000km tecrübem var orda viraj panik fren çalışıyorum şiriyerde oturuyorum. Gidicekseniz yazın benide

alper_becker
20 Ağustos 2014, 01:04
Bende şirinyerde oturuyorum Ahe. buca hipodromunun içinde çalışıyorum, dilersen beraber takılaım bende kafama estikce gidiyorum oraya.

ahe
20 Ağustos 2014, 04:04
zaman farketmez özelden yazdım :D

alper_becker
20 Ağustos 2014, 04:11
Ozaman haydi motora atlayak ahey ahey =D