PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maxi Scooter Önerisi (250 CC)

onurkaya
10 Ağustos 2014, 03:07
Selamlar,

Yaklaşık 2 haftadır maxi scooter modellerini inceliyorum.
Ağırlıklı olarak İstanbul'da şehir içinde kullanacağım. Bazen Şişli - Gebze arası yol yapmam gerekebilir.
O yüzden 250 CC civarı bana yeterli olacaktır.

Araştırmalarım sonucunda aşağıdaki modellerin tasarımları baya hoşuma gitti.

Sizin bu modeller hakkında görüşleriniz nedir? 250 CC civarında önereceğiniz başka modeller var mı?

1. Piaggio X Evo 250

http://www.arpem.com/motos/modelos/piaggio/flash/2008/piaggio-x-evo-250/piaggio-x-evo-250-ld9.jpg

2. Suzuki Burgman 200ABS

http://www.tflcar.com/wp-content/uploads/2013/10/2013-suzuki-burgman-650-620x437.jpg

Espaniole
10 Ağustos 2014, 03:09
Sym Evo var, pek de tutulur kendileri.

ronnytechno
10 Ağustos 2014, 03:22
Hiç kullanmadım ama bence yeni kasa Yamaha xmax 250 çok hoş :)

mtasdel60
10 Ağustos 2014, 03:39
Ben olsam sym joymax alırdım. Ama bu ikisi arasında burgman :)

glock
10 Ağustos 2014, 04:37
250cc'de başka modeller var mı diye sorduğunuz için, benim tavsiyem Vespa'dan yana olacaktır yeni GTS250 oldukça güzel veya Yamaha XMAX 250'de çok hoş ve tutulan bir model. 0km fiyatları yüksek gelebileceğinden dolayı 2. el olarakta değerlendirilebilir.

OTTOMANKİD
10 Ağustos 2014, 05:58
Bencede kesinlikle yamaha xmax

RAMİREZ
10 Ağustos 2014, 07:16
Burgman ABS li ise alınır. Madem sukutır alıcaz, kayıp durma ihtimali yüksek, bari abs olsun derim naçizane.

Ertugyigit
10 Ağustos 2014, 11:22
Yamaha x-max 250 derim diğerleri çok şişman ve çirkin geliyo gözüme

Fatih
10 Ağustos 2014, 13:16
Xevo 250 güzel tercih ancak;
Xmax 250 yi de düşün derim.
İkinci eli cok hızlı ve bence daha yakısıklı motor.

Burgman 200 lastikler kucuk, fiyatı diğer 250 lik rakiplerine yaklasık.
Üstteki modeller ile kymco, sym arasında 1000-2000 arası fark var bunun icin japondan vazgeçme.
Sym joymax ide gt250 evo yuda inceledim plastik kaliteleri cok kötü.

onurkaya
10 Ağustos 2014, 21:35
Çok teşekkürler önerileriniz için.

SYM markasına nedense pek ısınamadım. İtalyan veya Japon markaları daha çok hoşuma gidiyor.

Yamaha'nın X MAX modelini de çevremde öneren çok kişi oldu. Ama bu modelin tasarımı benim pek hoşuma gitmedi malesef.

Kawasaki J300 hakkında yorumlarınız nedir? Fiyatı bana çok fazla gibi geldi ama tip olarak çok hoş motor. Yeni bir model bu sanırım ve Kawasaki'nin ikinci el piyasası da sanırım pek yok. Bu kadar para bu modele verilir mi? İleride satmak istersem kolay elden çıkarabilir miyim?

http://www.svijetskutera.com/wp-content/uploads/2013/11/kawasaki-j300-006-1024x843.jpg

yeknet
10 Ağustos 2014, 22:57
ben de aynı araştırma içerisindeyim. 125cc scooter'dan sonra alacağım scooter 200-250cc maxi olacak. Ama hangisi seçmek gerçekten zor. piaggio italyan kalitesi ve tasarımı da gayet iyi fakat servisi ve yedek parçasının pahalı olacağını düşünüyorum. burgman 200 neden 250 değil diye soruyorum. xmax çok popüler ama diğerlerine nazaran daha sert ve konforsuz bir motor. Değiştirme nedenim esasen konfor olunca olmuşken en konforlusunu arıyorum. Bir de sym gts250 evo ve joymax modelleri var. kawasaki fiyatı çok pahalı onu zaten hiç düşünmüyorum.

onurkaya
11 Ağustos 2014, 00:12
ben de aynı araştırma içerisindeyim. 125cc scooter'dan sonra alacağım scooter 200-250cc maxi olacak. Ama hangisi seçmek gerçekten zor. piaggio italyan kalitesi ve tasarımı da gayet iyi fakat servisi ve yedek parçasının pahalı olacağını düşünüyorum. burgman 200 neden 250 değil diye soruyorum. xmax çok popüler ama diğerlerine nazaran daha sert ve konforsuz bir motor. Değiştirme nedenim esasen konfor olunca olmuşken en konforlusunu arıyorum. Bir de sym gts250 evo ve joymax modelleri var. kawasaki fiyatı çok pahalı onu zaten hiç düşünmüyorum.

Kawasaki'yi ben de ciddi olarak düşünmüyorum. Maxi Scooter'ları araştırırken tesadüfen denk geldim. Tipi güzel ama bence de çok pahalı. (300CC olduğu içindir belki)

Ben sanırım Piaggio X Evo 250 satın alacağım. :) Bakım / Servis ihtiyaçları için MotoVizyon'da Fuat Usta varmış. Piaggio kullananlar Fuat Ustayı çok fazla öneriyor, daha ucuza ve güvenle çözülebildiğini söylüyorlar. - Reklam gibi algılanmamıştır inş. :) -

yeknet
12 Ağustos 2014, 00:11
Ben de olmuşken piaggio olsun tam olsun diye xevoyu ilk sıraya koydum. Xmax için de yoğun bir baskı hissediyorum. Forumlarda çok fazla övülmüş. Öte yandan sym servisi altan motora gidiyorum ve memnunum kendileri aynı zamanda suzuki yetkili servisi. Bir arkadaşım da burgman 200 kullanıyor o da memnun. Henüz değiştirme kararı vermedim ama kışa doğru bir kaşıntı tutarsa ne yapacağım belli olmaz. Belki bir yeni kask alıp motor için kendimi frenleyebilirim. Henüz şehirdışına çıkma durumu yok, ama görünen o ki seneye yaza motorla daha fazla gezeceğim.