PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor stop ediyor

dequel35
10 Ağustos 2014, 00:00
http://i.hizliresim.com/OJ0YV0.jpg (http://hizliresim.com/OJ0YV0)

SELAMUN ALEYKUM . DAHA ACEMIYIM ILK MOTORUM MOTORAN TORRO ARKADASLAR MOTOR 0 SUAN 20 kmde BIRKACGUN ONCE CIKLE ORTA KONMDAYDI HEP VE KONTAGI ACIP ELEKTRIKLI MARŞA 2 3 SANIE BASILI TUTUNCA CALISIODU MAKINE SIMDI MILLET CIKLE KAPALI KALSIN DEDI SINDI ACIK KALMASINA GEREK YOKMUS BENDE SAGA DOGRU CEKTIM UMARIM DOGRU YONE CEKMISIMDIR. EH ISTE SAGA CEKTIK BENZINI KAPAGA 1 CM KALA KADAR DOLDURDUM KONTAGI ACTIM MARSA BASILI TUTUYOM DIRRT DIE BIRSEY DONUYOR AMA CALISMIYOR TEKRAR DENEDIM BU SEFER HAFIF GAZ VEREREK CALISTI AMA TEKLIYEREK 2 3 SANIE SONRA STOP ETTI TEKRAR CALISTIRDIM BU SEFER 2 3 DEFA ARAGAZ VERDIM BIRAKTIM OYLECE ROLANTIDE CALISMAYA DEVAM ETTI . KAFAMA TAKILAN NEDEN BOLE YAPMASI ROLANTI AYARI ALDIGIM GUN SERVISTE YAPILDI . ACABA JIKLEYI YANLIS YONEMI CEKTIM ORTADAYKN CANAVAR GIBI CALISIODU HEMEN . MOTORAN TORRO YADA CUB KULLANA KISILER YARDIM EDEBILIRMI KITAPCIGINDA CALISTIRMA BILGILENDIRMESINDE JIKLEYI CEKINIZ ISINDIKTAN SONRA KAPAYINIZ YAZIO BUNU HEP MI YAPICAZ. BU NORMAL DURUMMU YOKSA JIKLEYI EN SAGA CEKTIGIMDEN DOLAYIMI YARDIMINIZI BEKLIYORUN. (NOT) DALGA GECMEYIN DAHA MOTORA BASLAYALI 10 GUN OLDU)

Arda_Karaca
10 Ağustos 2014, 00:05
JIKLEYI CEKICEZ ISINDIKTAN SONRA KAPAYACAZ BUNU HEP YAPICAZ :cat:

shooter1
10 Ağustos 2014, 00:09
jikle tamamen açık konumda olsa bile çalışır belirli bir süre sonra da boğulur

dequel35
10 Ağustos 2014, 00:23
Jikleyi ortada tutup kullansam surekli bisey olurmu

efizikci
10 Ağustos 2014, 00:28
Jikleyi ortada tutup kullansam surekli bisey olurmu

Kullanma kitapçığını da okursan orda yazar eğer jikleli kullanırsan motorunda sorunlar çıkar ve garanti dışı kalır. Motoru ilk çalıştırırken jikleyi aç çalıştır 1 dakika sonra jikleyi indir ve yola çıkabilirsin bunu adet edin ki jikleli yola çıkma aman ha :)

zozturk
10 Ağustos 2014, 00:28
fazla yakıt yakar ve bogulabilir.

dequel35
10 Ağustos 2014, 00:36
fazla yakıt yakar ve bogulabilir.

Peki abi simdi ilk calismada jikle yarimken dugmeye 2 saniebasinca calisiyor normal stop etmeden jikle kapaliyken dugmeye basinca direk calismi motorda bi mekanizma var adi herneyse onun sesi gelio ama calismio gaza basmak gerekio ama ilk calistirdinmi 2 3 sanie sonra stop edio aragaz vermezsen bu durum normalmi

shooter1
10 Ağustos 2014, 00:52
valla ayarsızlık olabilir ilk aldığımda ben de jikleyle çalıştırıyordum ilk bakıma girdi sonra düzeldi

dequel35
10 Ağustos 2014, 01:38
Peki hafif cekili olsa yani motoru marstan tek dugmeyle gaz vermeden calistirack ve stop ettirmeyecek duzeyde ayarllayp onda sabit birakip kullansak bi problem yasanmaz demi

burak5353
10 Ağustos 2014, 09:56
benim motorda bu yaz ayında sabah jiglesiz almıyor ama jigleyi ac motoru calıstırdıktan sonra kapat hemen rölantide 1 dk calıssın gaz verme stop eder

Tİme_shİft42
10 Ağustos 2014, 10:16
Jikle tamamen acıksa gaz kolunu cevirince gaz yemez jikle kolunu son kademeye alma orta ayarda calıstır 12-20 saniye sonrada kapat