PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Tavsiye

ergunnn
07 Ağustos 2014, 17:31
Merhabalar. Forumu baya gezdim ama hala tam olarak bana hitap eden bi motosiklet bulamadım.
Öncelikle kendimi tanıtayım. Lise son sınıftan beri motosiklet kullanmaktayım. İlk olarak peugeot panterim vardı sonra bir süre Mondial scoter ve iki senedir de Tvs apache ile 20k km yol yaptım. Apache ile bir kaç kez uzun yola çıktım ama kafam hiç rahat değildi. En fazla 70-80 km bir motoru dinlendirirdim. Tabii ben de dinlenirdim çünkü yormaya başlıyordu.
Şimdi isteğim motosiklet uzunyola çıktığımda beni yormayacak, şehiriçi kullanımda çok yakmayacak. Çünkü toplamda %25 uzunyolda kullanacağımı düşünüyorum. Uzunyolda gireceğim en kötü yol ise bozuk asfaltlı köy yolları ve zaman zaman bir kısım toprak yol olacak diye tahmin ediyorum. Tabii memleketimizin yokuşlarında da beni üzmesin. Bir de dik bir sürüşu olsun istiyorum
Ayrıca şöyle bi dezavantajım var. Ben engelli bir kardeşinizim. Bacaklarım normalden zayıf. Bu yüzden sele yüksekliği ve motosiklet ağırlığı benim için çok önemli. Tvs apache nin sele yüksekliği 78 cm ağırlığı 140 kg civarı. Apache ile rahat edebiliyorum.
10000 tl ye kadar çıkabilirim. Neler önerirsiniz?

shooter1
07 Ağustos 2014, 17:34
inazumadan devam et istersen

asot
07 Ağustos 2014, 17:38
suzuki inazuma kesinlikle, rakipsiz.

kngsze
07 Ağustos 2014, 17:39
Sym Wolf'de olabilir.
Kaliteli lastikle her hafta uzun yol yapan arkadaşım var.
Gücü de az çok tatmin edici ve ortalama bir yakıt tüketimi.
Ağırlık ve sele yüksekliğini hatırlamıyorum :silent:

Darkcity2000
07 Ağustos 2014, 17:40
cbf250

Butce zoranirsa inazuma..

ergunnn
07 Ağustos 2014, 18:25
Oturuş pozisyonu apache ile aynı gibi. Ayrıca ağırlığı daha fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Sym Wolf'de olabilir.
Kaliteli lastikle her hafta uzun yol yapan arkadaşım var.
Gücü de az çok tatmin edici ve ortalama bir yakıt tüketimi.
Ağırlık ve sele yüksekliğini hatırlamıyorum :silent:
Boş ağırlığı 175 ayrıca dediğim gibi daha dik bir oturuş istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Tekrar ne aradığımı söyleyeyim. Dik oturuş, makul sele yüksekliği, hafiflik, uzun yolda yormasın. :)

aonal
08 Ağustos 2014, 10:07
suzuki inazuma bencede

ergunnn
08 Ağustos 2014, 16:57
suzuki inazuma bencede

Boş ağırlığı 180 kg civarı. Hafif başka ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Yok mu yardımcı olabilecek?

tt768
08 Ağustos 2014, 17:12
Xmax 250, ya da temizini bulabilirseniz Burgman 400 gibi bir maxi sccoter da işinizi görecektir. Hem vites değiştirmek için bacaklarınıza yüklnememiş olursunuz, hem de sürüş pozisyonları viteslilere göre daha konforlu ve dik olur. Stabilize yollarda bu motorlar asla sorun çıkartmaz. Sadece off-road yapamazsınız ki, sanırım böyle bir amacınız da yok.

ergunnn
11 Ağustos 2014, 10:14
Xmax 250, ya da temizini bulabilirseniz Burgman 400 gibi bir maxi sccoter da işinizi görecektir. Hem vites değiştirmek için bacaklarınıza yüklnememiş olursunuz, hem de sürüş pozisyonları viteslilere göre daha konforlu ve dik olur. Stabilize yollarda bu motorlar asla sorun çıkartmaz. Sadece off-road yapamazsınız ki, sanırım böyle bir amacınız da yok.
Teşekkür ederim cevabınız için. Mantıklı öneriler. Fakat ağırlıkları x max 180kg, burgman 216 kg. Vites değiştirmek pek sıkıntı olmuyor. Sadece ayakları yere bastığımdaki ağırlık sıkıntı. Bi cross alıp lastikleri mi değiştirsem yoksa :)