PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk seyahat. Yardım. Kamplı.

ysnbbk
07 Ağustos 2014, 02:37
Merhaba motosiklet.net
eylülün ilk haftası 20günlük bir akdeniz eğe turu yapacağım. İlk olacak. Biraz endişelerim var. Mesela motora soft çanta alacağım ve malum kilidi olmadığından bi yere motoru bırakıp dolaşma işini nasıl yapıyorsunuz? Çadırı kurup gidip şehri gezebiliyormusnuz? Hırsızlık olayları olabiliyormu? Kısacası ilk deneyimim olacağı için başıma yol boyunca ne tür musibetler gelebilir ve önlem yada başa çıkma yöntemleri nelerdir beni bilgilendirirmisiniz. Ben hataydan katılıyorum. Yoldaş olmak isteyen olursa da memnun olurum:)

phradrel
07 Ağustos 2014, 09:43
kardeş kalacak yerlerini ayarlamadın sanırım. sürekli kamp yapacaksan bu ara campingleri tercih et. çok değerli eşyalarını yanına alırsın ya da motora koyarsın (topcase ya da küçük de olsa torpidon olduğunu varsayıyorum)

campinglerde sorun olacağını sanmıyorum. daha önce aynı bölgeyi gezenlerden camping önerileri de alabilirsin.

cemolos
07 Ağustos 2014, 12:20
sana tek tavsiyem eğer kafa dinlemek için çıkıyorsan geziye bir bölge seç kendine onun yakınında bir yerde (camping, otel veya pansiyon) kal. orada 2-3 gün dur ve gideceğin yerlere oradan git. Her gün eşyalarını indirdi bindirdi yaparsan motora ve kalıcak yer ayarlarsan işin çok zor gezmeye ne enerjin kalır ne de zamanın. Bir tane masterlock'un 2metrelik bisiklet kilidi gibi olan kilitlerinden al motor giysilerini ona geçirip motora bağla. ceketi kolundan geçir pantolonu bacak kısmından ve kaskı vizör boşluğundan. kimse çalamaz.

ysnbbk
07 Ağustos 2014, 13:35
kardeş kalacak yerlerini ayarlamadın sanırım. sürekli kamp yapacaksan bu ara campingleri tercih et. çok değerli eşyalarını yanına alırsın ya da motora koyarsın (topcase ya da küçük de olsa torpidon olduğunu varsayıyorum)

campinglerde sorun olacağını sanmıyorum. daha önce aynı bölgeyi gezenlerden camping önerileri de alabilirsin.

Yeni çıkacak olan topcase ruhsata işleme olayından dolayı soft çanta alacağım. çok değerli eşyam sadece fotoğraf makinem olur oda sırt çantamda olur zaten. Benim merak ettiğim camp yerinde çadırı kurup eşyaları içine bırakıp çıkıp gitsem şehri dolaşsam sorun olurmu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

sana tek tavsiyem eğer kafa dinlemek için çıkıyorsan geziye bir bölge seç kendine onun yakınında bir yerde (camping, otel veya pansiyon) kal. orada 2-3 gün dur ve gideceğin yerlere oradan git. Her gün eşyalarını indirdi bindirdi yaparsan motora ve kalıcak yer ayarlarsan işin çok zor gezmeye ne enerjin kalır ne de zamanın. Bir tane masterlock'un 2metrelik bisiklet kilidi gibi olan kilitlerinden al motor giysilerini ona geçirip motora bağla. ceketi kolundan geçir pantolonu bacak kısmından ve kaskı vizör boşluğundan. kimse çalamaz.

Gidişi keşif gibi her ilde 1 gün kalıp güzel kamp kurulacak yerleri keşfedip dönüşte beğendiğim noktalarda 2 veya 3 gün kalmak. Sadece gezip görmek için çıkıyorum. İlk defa gideceğim o bölgelere.