PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halat Kilit Açılmıyor

yunuserturk
07 Ağustos 2014, 00:14
Merhaba arkadaşlar,
Motorumu bağladığım halat kilidi şu an açamıyorum.
Anahtar tam girmiyor, Yarıya kadar sağ sol yaparak sokabiliyorum ama tamamı girmiyor ve kilidi açamıyorum. Yine sağ sol çevirerek çıkartabiliyorum anahtarı.
Böyle bir sorunla karşılaşanlar oldu mu ne yapabilirim?

Arda_Karaca
07 Ağustos 2014, 00:15
Biraz wd40 sıkıp deneseniz

Ezio41
07 Ağustos 2014, 00:15
WD40 ile yağlamaya çalış anahtarın içini , belki düzelebilir .

HONDAANTALYA
07 Ağustos 2014, 01:38
Aynn ustaların belirtiği gibi wd40 en iyi çözümdür.Olmadı makina yağı bile olur.

M.balibey
07 Ağustos 2014, 01:51
wd40tan sonra anahtarın girdiği yuva sağlammı yani hırsızlar tarafından kurcalanıp içi dağıtılmış olmasın eğer hırsız kurcalamışsa

Serdar06
07 Ağustos 2014, 04:21
Motor dışarıda duruyorsa dikkat et diyebilirim. Ya çocuklar yada bazı karaktersizler kurcalamış olabilir.

yunuserturk
07 Ağustos 2014, 10:52
Kurcalanıp dağıtılmış olması düşük bir ihtimal çünkü yaklaşık 2 saat önce aynı yerden kilidi açıp motoru alarak çıktım.
Halat kilidi, direğe bağlı kilitli bir şekilde bıraktım. Geri geldiğimde tekrar kilidi açamadım.

cenkito
07 Ağustos 2014, 11:07
anahtarın egilmiş olma durumu olabilirmi?

eger anahtarda egildi ise aynı sekil yuvaya girmiyor

ev anahtarında basıma gelmişti benim

yunuserturk
07 Ağustos 2014, 11:46
anahtarın egilmiş olma durumu olabilirmi?

eger anahtarda egildi ise aynı sekil yuvaya girmiyor

ev anahtarında basıma gelmişti benim

Eğilmiş olma ihtimali yok çünkü iki anahtar var ikisi ile de açılmıyor.

Levent.
07 Ağustos 2014, 11:57
Kilidin anahtar deliğine tel vb. bir şey koymuş olabilirler.
Bu sana bir işaret olsun motorunu kilitsiz sakın bırakma.
Anahtarcılarda kullanılmasını istemediğiniz kilit içine tel sokup ittirirler. Bizzat yaşadığım bir durumdur, satacağım evin kapısında 2 tane kilit vardı kiracı üstteki kilidin anahtarını başka emlakçıya vermiş, yedek anahtarda yok, onu kitlemesinler diye anahtarcı içine tel sokmuştu.

Nathan
19 Ekim 2014, 11:59
Merhaba arkadaşlar,
Yaz başında urban security'nin 2 mt.lik halat kilidini almıştım. Hem zinciri kalın hem de anahtar yuvası oldukça güvenli göründüğü için içim rahattı.

Son günlerde anahtar devamlı tutukluk yapıyordu. İçini iyice makina yağı ile yağladım, temizledim. Ama sonunda dün kilit iflas etti, ne yaptıysam kilidi açamadım ve sonunda elektrikli testereyle kesmek zorunda kaldık.

Bu halat kilitlerinde ikinci kez bozulma sorunu yaşıyorum. Galiba bu kilitler öyle ya da böyle sonunda bozulacak kaçarı yok... Acaba şifreli kilit mi düşünmek lazımdır?

En çok takıldığım nokta sokakta denk geldiğim bir ustanın elindeki testereyle o kadar kalın zinciri saniyede kesebilmesiydi (bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum). Tek uğraştıran kısım prizi bağlayacak bir yer bulmak oldu. Ama eğer bu makinların şarjlıları da varsa bu da hiç sorun değil demektir.

Sonuç olarak zincirin kalın olması anladığım kadarıyla bu işi zorlaştıran bir şey değilmiş...