PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ailem motora karşı, yardım!

emo132
06 Ağustos 2014, 22:51
Beyler yaşım 17 hatta 17 me girmemin üstüne tam 1 ay geçti. Ehliyete yazılcaktım ama vazgeçip seneye a2 + b şeklinde almaya karar verdim. 2-3 ay önce bi agility 125 almıştım ama ailem başımın etini yedi bende sattım. Şimdi altımda 250w lık bir elektrikli var maddi durumumuz bu aralar kötü ama babam onu satıp 2400 liraya daha güçlüsünü alalım diyo. Bense o paraya benzinli motor alalım diyorum. O zamanda motor masraflı iş trafik sigortası var vergisi şusu busu var diyo peki diyorum seneye ehliyetimi alınca alırız o zaman diyorum motor yerine araba alırız diyor arabayla doldurursun arkadaşlarını denizede gidersin gezmeyede gidersin vs. diyor. Ama ben araba istemiyorum yani s2000 alalım motor almayalım dese yine kabul etmem acayip motora tutkunluğum var. Ehliyet alınca yumuşar diye düşünmüştüm ama babamın tek derdi o değil güvenliğimide çok düşünüyo motor çok tehlikeli diyor sürekli. Babamı bu düşüncelerden kurtarıp motoru sevdirmem için ne yapabilirim? Lütfen arkadaşlar yardım edin eğer babam böyle olmasaydı şuan altımda bir motor ve cüzdanımda ehliyetim olurdu o yüzden bunu yapmam lazım motoru kendim alamam okuyorum ve okulların açılmasına 1 ay var 1 ayda bir motor + ehliyet alcak kadar para biriktiremem :pale:

Ezio41
06 Ağustos 2014, 22:55
Elektrikli bisiklet kullanana kadar sat onu git nornal dağ bisikleti al . Dağlara çık öyle hevesin atarsın . Ehliyet olmadan motora yanaşma , başına büyük dert açabilirsin .