PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter tavsiyesi (tarla köy vs kullanımı için)

arslan26
06 Ağustos 2014, 21:24
Arkadaşlar kullanım amacımı nerde nasıl kullanacağımdan biraz bahsedeyim

Alacağım motoru köy içinde, tarla yolunda kısaca tozlu topraklı taşlı yolda kullanıcam neden scooter diyenler olabilir, nedeni vitessiz iyi kötü eşya malze koyacak yeri var ayak altında ayrıyetten tozlu yolda zincir battı çamur oldu derdi yok..

Daha önceden mondial rs151 kullandım tarla yolundaki taşlar teker yanağı küçük olduğu için hep jant yamulttu, bu yüzden;

Lastik yanağı kalın, emsallerinden altı yüksek, 125-150cc, yedek parça çabuk bulunan ve mümkünse karenajları çabuk dökülmeyen bir model önerirseniz sevinirim ikinci el alıcam bulunabilirlikte önemli.. Ayrıca hala üretimde olan bir model olması şart değil yeterki kriter uysun

Zeronix
06 Ağustos 2014, 22:01
köy ve tarla yolları için uygun olan motosıkletler yarı otomatık cup lardır hem lastık ebatları buyuktur hemde yoldan kaynaklı tıtresımlere dayanıklıdırlar parcaları cok bol ve ucuzdur. Sizin için en ideal makıne cup motosıkletlerdır.Scteerlrı heba etmıyın

arslan26
06 Ağustos 2014, 22:08
Cub lar iyi güzelde scooter gibi eşya taşınmıyor, scooterla taşıdıklarımı bir görseniz.. Yani başka motorla olcak gibi değil yeri geliyor iki kişi kaba toprağın içine dalıyoruz cubla olmuyor anlıyacağınız

c3nk
06 Ağustos 2014, 22:09
bw's 125 taş gibi motor, araştırın derim :)

beko12345
06 Ağustos 2014, 22:19
Tekerleri biraz daha büyük olsun diyorsunuz yani.

Japonsa Honda ps 150 .
Çinse kanuni merlin 150.

İkside büyük tekerlidir diğer scooterlere göre.
Ama kanuni merlin bildiğim kadarıyla çok sağlam bir alet değil. Klasik çinli scooter.
Açıkçası çinliden commuterden başka alınmaz bence.

HONDAANTALYA
06 Ağustos 2014, 22:24
Kullandığım için demiyorum Düşmanıma bile Pcx Derim :D

Crixa
06 Ağustos 2014, 22:53
endurio al dağ bayır git :D

arslan26
06 Ağustos 2014, 23:07
Arkadaşlar japon düşünmüyorum evet kaliteli ama sırf toz toprak tarla yolu için külfetli yatrm olur

Onur2876
06 Ağustos 2014, 23:16
Sen en iyisi al bi atv arkasınada koy bı sepet her ısını gorursun..

c3nk
06 Ağustos 2014, 23:35
bws 125'e ek olarak kymco agility 125 i sölemeyi unutmuşum :):)

arslan26
06 Ağustos 2014, 23:38
Sahibinden e bakıyorum ama aklımda marka model olmadığı için araştırmakta zor oluyor çünkü fotoğrafta pek belli olmuyor neyin ne olduğu, yazılan tüm modelleri araştırıyorum vakit ayırıp birşeyler yazan fikir beyan eden herkese teşekkür ederim, atv de düşünmüyor değilim fakat seri değil, mecbur kaldım mondialin altı sürtüyor jant düzelttirmekten bıktım satmak istesem kimse dönüp bakmaz haşat oldu

07mehmet07
06 Ağustos 2014, 23:38
bws her yola her şarta gelir taş gibi motordur dertsiz sıkıntısız utanmasa benzinsiz bile çalışacak :cat:

arslan26
07 Ağustos 2014, 00:01
bws 125'e ek olarak kymco agility 125 i sölemeyi unutmuşum :):)

Yazdığınız iki modelde fena değil araştırıyorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Bu modellerin (bws125 ve kymco agility) 2. Elini bulmak zor gibi eskişehir için tabiki

Bursa da buldum 2008 bws125 2800 tl işte bana böyle olsun eski hatta daha eski ;) motoru yaptırır yürüyenide baktırıp kullanırım sinyali park lambası yanmasada olur alınca zaten hurdaya çıkartarak kullanıcam , emin olun son sahibide ben olurum

burakfbz
07 Ağustos 2014, 00:23
kardeşim kanuni merlin s al büyük teker 150 cc arka ön fren disk 9 beygir. ben şehir içi kullanıyorum ama süspansiyonlar çok güzel o yüzden toprak yoldada rahat edersin tekeleride büyük olduğu için avantajlısın. ayrıca standart olarak ön cam var motorda buda köy yolu için güzel bir donanım. ben şehir içinde yazın söküyorum camı ama kışın çok işeme yarıyor içine bi saklanıyorum sanarsınki otomobildesin :) sıfır rüzgar alıyorsun vücudunun gövdesine. sıfırı 3580 tl ben 2890a almıştım yaz başında satıyordum ama sonra motor fiyatlari uçunca vazgeçtim. 2 elde olsa bulabilirsen bu motoru sana tavsiye ediyorum.

CrosseR
07 Ağustos 2014, 01:01
Köyde kullanılacak en uygun motor cg tipli motorlardır,sıfır plastik aksamla her yola girer yatar kalkar ama scooter düşündüğüne göre boş bir tavsiye olacak..
Köyde bozuk yolda ne cub olur ne çinli scooter ne de merlin falan..
Anası ağlar parçalarını arkandan toplarsın..
Ucuz bws 125 bulabilseydin olurdu,madem bws yok bu ilana bak görüş yap pazarlığını 1300-1400e kapat dostum,köyde daha çok ekmek yedirir..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-isinizi-gorucek-motoru-yeni-rektefiyeli-ince-masrafli-171820919/detay

ronnytechno
07 Ağustos 2014, 01:13
kanuni merlin al 1 ayda tarla yolunda darmaduman olsun . boşver hocam merlını excaliburu falan imkan varsa al bws yi bak keyfine

arslan26
07 Ağustos 2014, 01:24
Köyde kullanılacak en uygun motor cg tipli motorlardır,sıfır plastik aksamla her yola girer yatar kalkar ama scooter düşündüğüne göre boş bir tavsiye olacak..
Köyde bozuk yolda ne cub olur ne çinli scooter ne de merlin falan..
Anası ağlar parçalarını arkandan toplarsın..
Ucuz bws 125 bulabilseydin olurdu,madem bws yok bu ilana bak görüş yap pazarlığını 1300-1400e kapat dostum,köyde daha çok ekmek yedirir..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-isinizi-gorucek-motoru-yeni-rektefiyeli-ince-masrafli-171820919/detay

fazla geciktirmeden bi motor bulmam lazım, temiz ucuza denk getirsem yakın illerede gitmeye razıyım bursada bws buldum 2008 model 2800tl, 2000tl teklif ettim mesaj gönderdim bakalım dönüş yaparsa ilgilenicem hayırlısı

Ozanonur
07 Ağustos 2014, 01:44
Benim bir arkadaşım kullanıyor köyde kanuni wiki'yi motor şu an sağlam hiç bir sıkıntısı yok bayağı oldu aldığı motoru yatırmadıkça düşmedikçe hiç sıkıntı çıkarmaz diyebilirim. Mesela şuna bakabilirsiniz : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-2011-nisan-3000km-beyaz_sele-kavunici.balatalar-yenimuayene-yeni-171857897/detay

Tİme_shİft42
07 Ağustos 2014, 01:46
Cinlilerin plsatikleri uyduruktur skutırda cinliye bulasma simdilik ertele

HEROCAN35
07 Ağustos 2014, 02:19
kanuni merlin almayın derim zaten merlinlerin kronik sorunları oldugu için senesi dolmadan merlin s çıkardılar ucuz bişey alıcam diyosan kanuni motorun işini görür hem arası geniş eşya taşıması rahat

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-sahbinden-acil-satilk-174601601/detay

arslan26
08 Eylül 2014, 22:48
Arkadaşlar köyde tozlu topraklı yolda kullanırız getir görür işlerine diye 2 hafta önce bws125 i aldım 2008 model, motor 19bin km de satan arkadaş yağ değişim zamanı geldiğini söylemişti bende dün yağı değiştirdim fakat yağ değişiminden itibaren beyaz dumanı hiç kesmedi belirli belirsiz hep beyaz duman atıyor, neden kaynaklananilir?