PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazlık Mont Sorunu - Sırılsıklam Oluyorum

Sayfa : [1] 2

dreamcar
06 Ağustos 2014, 21:12
Merhabalar

Revit'e ait bir yazlık montum var ama giydiğim an terlemeye başlıyorum.
Montum:
http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_3400852.jpg

Şu full file olan montlardan almayı dusunuyourm.
Yazlık mont işini nasıl çözdünüz, işe motorla gıdıyorum ve rezil bir durum oluyor

Darkcity2000
06 Ağustos 2014, 21:41
valla bende LS2 yazlik fileli mont var, hareket ettigin an bunalma bitiyor ve serin tutuyor ama durdunmu her montta kurdesen olma riski var

Ezio41
06 Ağustos 2014, 21:45
Aynı montun siyahı bende de var . Sırt koruması olarak ekstra Knoxx koruma var . Delikli olmadığı için sırt kısmım su gibi oluyor benimde . Ama diğer taraflarda fazla rahatsız olmuyorum . Kan akacağına , ter aksın . 2 aydan sonra 4 mevsim montlara devam tekrar .

Zeronix
06 Ağustos 2014, 21:46
darkcty nın dedıgı gıbı bendede prohell mont var fileli 4 mevsım hareket halınde bıey yok durunca sıkıntı

dreamcar
06 Ağustos 2014, 21:48
valla bende LS2 yazlik fileli mont var, hareket ettigin an bunalma bitiyor ve serin tutuyor ama durdunmu her montta kurdesen olma riski var

Durulacak gibi değil ki, tamam sıcaklığı çok sorun olmuyor ama gömlek baştan aşağı sırılsıklam oluyor, o şekilde işe gidiyorum ve rahatsız edici

Arda_Karaca
06 Ağustos 2014, 21:50
Maalesef terletmeyen mont yok. Ben öyle durumlarda ikinci bir tişört alıyorum. Yol bitince çıkartıyorum tiril tiril devam ediyorum.

Darkcity2000
06 Ağustos 2014, 21:57
Benim bellik çok terletiyor aha şimdi motordan döndüm 15 dk lık yol, sırtım donuma kadar sucuk gibi, gittiğim yerede sırt çantasında atlet don tişört götürüyorum yoksa belim tutulacak gibi oluyor ıslak ıslak...

beko12345
06 Ağustos 2014, 22:21
Ben revit tarmac kullanıyorum.
Şehir içinde ve durunca illaki terletiyor.
Ama bu sıcakta akşam giyince hefif tüyleri diken diken yapıyor. Ben çok memnunum.
Ama kışın giymek imkansız.

sametozturk
06 Ağustos 2014, 23:46
Aynı montun siyahı bende de var . Sırt koruması olarak ekstra Knoxx koruma var . Delikli olmadığı için sırt kısmım su gibi oluyor benimde . Ama diğer taraflarda fazla rahatsız olmuyorum . Kan akacağına , ter aksın . 2 aydan sonra 4 mevsim montlara devam tekrar .

Kesinlikle kan akacağına ter aksın. İzmir'de oturuyorum ve sürekli revit tarmac deri giyiyorum. Yola çıktıktan sonra gram ter hissetmiyosunuz. Işıklarda durduğunuzda yazlık montta da deri montta da terlersiniz. Yanıma da yedek tişört alıyorum. Herşey halloluyor.

barodi
07 Ağustos 2014, 00:01
Merhabalar

Revit'e ait bir yazlık montum var ama giydiğim an terlemeye başlıyorum.
Montum:
http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_3400852.jpg

Şu full file olan montlardan almayı dusunuyourm.
Yazlık mont işini nasıl çözdünüz, işe motorla gıdıyorum ve rezil bir durum oluyor

Senin montun aynisini kullaniyorum ben terlemiyorum cunku montun onunu acik birakiyorum zaten gogus korumasi yok o yuzden sende onunu ac ruzgar icine girsin terlemessin o zaman
Birde evde giyme montu .motora bin kontagi ac oyle giyin önü acik kalsin usursen kapat ben bazen usuyorum önümü acinca ruzgar sert ve serin oluyor bazen

Karalı
07 Ağustos 2014, 00:02
Ben ixs kenai vindspors yelek düşünüyorum kullanan düşüncesi olan varmı ismini yanlış yazmış olabilirim

Zeronix
07 Ağustos 2014, 00:08
sana önerim şu olacak istersen mont yerıne butun koruma parcalarını ayrı ayrı satın al omuzzluk kolluk sırtlık daha rahat bırr surus ıcın

ronnytechno
07 Ağustos 2014, 01:19
Aynı montun siyah rengi bende var ve memnunum. ışıklarda yada şehiriçi akmayan trafikde sıcak oluyo evet ama montsuzda olsan bu durumda aynısı olur ,hareket halindeyken gayet güzel üfül üfül.

yeknet
07 Ağustos 2014, 01:41
bende ixon hackergame modeli yazlık mont kullanıyorum. ilk giydiğimde kapalı yerdeysem ter basabiliyor, mümkünse motora binene kadar elimde taşıyorum. sürüşte asla terletmiyor, sırt kısmı terletiyordu sırt korumasını çıkarttım sorun yok şu an. Belki beden olarak size dar gelmiş de olabilir. revitler biraz slim-fit sanki. önü kapatıp kafanıza geçirdiğinizde dışarıyı görebiliyorsanız file aralığı idealdir.

mhmt_gngr
07 Ağustos 2014, 07:09
Yazlik mont konusunda son bir ayda neredeyse tüm markaların filelilerini denedim. Bu eğer ucuza kaçmak isterseniz ross turuncu siyah air modelini tavsiye ederim 200 lira ve orta kalite. Ben Revit Dainesse Bering filelilerini tek tek denedim. Revit tr de çok tutuluyor gayet güzel fiyati da 450 500 arası feyizoglunda. Ben bering ve revit gt air ve tarmac modellerin giydim ama bana biraz ağır geldi hele hele suan almış olduğum Dainnese G - air 3 çok çok daha hafif. Gerçekten samimi söylüyorum dainnese yazlik montları tüy gibi. Ayrıca neden dainnese'e hasta oldun derseniz, bir motosiklet montu kesim olarak bu kadar güzel olabilir. Net söylüyorum 100-150 fazla verin hiç terlemeyin. Revit de yakışıklı mont ama kesim olarak kaba geldi ve daha ağır bi mont. Dainnese g air 3 gerçekten mükemmel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:46 ----------

Yazlik mont konusunda son bir ayda neredeyse tüm markaların filelilerini denedim. Bu eğer ucuza kaçmak isterseniz ross turuncu siyah air modelini tavsiye ederim 200 lira ve orta kalite. Ben Revit Dainesse Bering filelilerini tek tek denedim. Revit tr de çok tutuluyor gayet güzel fiyati da 450 500 arası feyizoglunda. Ben bering ve revit gt air ve tarmac modellerin giydim ama bana biraz ağır geldi hele hele suan almış olduğum Dainnese G - air 3 çok çok daha hafif. Gerçekten samimi söylüyorum dainnese yazlik montları tüy gibi. Ayrıca neden dainnese'e hasta oldun derseniz, bir motosiklet montu kesim olarak bu kadar güzel olabilir. Net söylüyorum 100-150 fazla verin hiç terlemeyin. Revit de yakışıklı mont ama kesim olarak kaba geldi ve daha ağır bi mont. Dainnese g air 3 gerçekten mükemmel.

merr
07 Ağustos 2014, 08:52
Senin montun aynisini kullaniyorum ben terlemiyorum cunku montun onunu acik birakiyorum zaten gogus korumasi yok o yuzden sende onunu ac ruzgar icine girsin terlemessin o zaman
Birde evde giyme montu .motora bin kontagi ac oyle giyin önü acik kalsin usursen kapat ben bazen usuyorum önümü acinca ruzgar sert ve serin oluyor bazen

Hiç terlemiyorsun ama büyük risk altindasin.
Motosiklet montunun koruyucu ozelligini kullanabilmen icin fermuarinin sonuna kadar kapali olmasi lazim.
Bi kaza sirasinda önu acik veya sadece ruzgarda savrulmasin diye hafifce kapatilmis bi montun icine oldugumu dusunmek istemiyorum.Senide gormek istemem.
Zaten gögus korumasida yok demissin.Gogus korumasi olsun olmasin bir montun seni korumasi icin fermuarin tam kapali olmasi gerekirki suruklenirken ustunden siyrilip ciplak kalmayasin.
Lutfen onerilere dikkat...

Hamama giren terler ya,ben onu motora binen terler diye degistirdim.

Millet disardan ohhh motor miss gibi efil efil esiyor saniyor ama oyle degil.
Tam korumali bilincli motorcu yaz kis terliyor.Esen ferah olan sadece kafasi :)

kemboo
07 Ağustos 2014, 09:35
ben işe giderken mont giymiyorum :cherry: ama iş yerim çok yakın ve kampüs içinde sürdüğümden tehlike yok. Ne alırsan al terletecektir. Hep söylüyorum motorsiklet kışın zevkli oluyor. Yazın işkence

Tİme_shİft42
07 Ağustos 2014, 09:53
Mont kollarında ve ceplerin ordaki havalandırmaları aç sırtın bi yandan terlerken bir yandanda montun fermuarı açık gezme bi yandan terle bi yandan önden rüzgarı yemek dogru degil Kaskında havalandırmalarinı duruma göre aç belki faydası olur

orhanerdogan
07 Ağustos 2014, 10:14
Revit mont kullanmadım. Spidi netix fileli montumu geçen sene yaz başında almıştım yani yaklaşık 2 sezondur giyiyorum. Sırt kısmında spidi warrior sırt koruması mevcut. Yavaş seyrederken sırt bölgesi hariç sıkıntı yaşamıyorum. Tabi genelde boğaz kısmını kapalı tutup süratime göre ön fermuarı kapatıp açıyorum.

DKN
07 Ağustos 2014, 11:37
motorcu adamız biz sıkıntıya gelemeyiz ne giyersek terleriz

YouSuffer
07 Ağustos 2014, 14:03
Bu sıcak geçer eylülde felan geçer diye ben spidi deri montumu giyiyorum havalandırması bile yok. Günde 4 tişört değişiyor ama sağlamlıgına guvenmedıgım 200 liralık montuda gıymek ıstemıyorum canımdan daha tatlı degıl ya terlemek

atgatt
07 Ağustos 2014, 17:22
sicak yada soguk diye canimi sokaga atacak halim yok.
revit ignition 2 kullaniyorum yari deri yari gozenekli tekstil bu aralar. arti hizli suruslerimde yaz ya da kis dainese deri full takimimi giyerim. sidi mi cekerim, tam yuz kask her zaman. sicak micak. ben boyle cok daha rahatim. onemli olan guvende olmak ve hissetmek, insan daha bi iyi suruyor oyle olunca. daha iyi konsantre oluyor.
yani ya terleyeceksin ya kanayacaksin. sec birisini!

asot
07 Ağustos 2014, 17:34
aynı montun siyah-yeşil olanı bende var, durduğum an hararet artıyor ama sürüş halindeyken istediği kadar sıcak hava olsun, gayet serin tutuyor, rüzgar sirkülasyonu gayet başarılı. Durduğun anda çıkarman lazım, yoksa ölümcül :)

visamlord
08 Ağustos 2014, 12:35
ter motorcunun süsüdür

burak5353
09 Ağustos 2014, 10:39
terleyerek kilo verirsiniz :D

Siyah&Beyaz
09 Ağustos 2014, 10:49

Bende de revit tarmac air var. Dediginiz gibi sırt kismi terletiyor. Terlemiyormusun bu sicakta montla diyenlere hastanede terleyecegime motorda terlemeyi tercih ederim diyorum

dreamcar
23 Ağustos 2014, 13:04
Revit mont kullanmadım. Spidi netix fileli montumu geçen sene yaz başında almıştım yani yaklaşık 2 sezondur giyiyorum. Sırt kısmında spidi warrior sırt koruması mevcut. Yavaş seyrederken sırt bölgesi hariç sıkıntı yaşamıyorum. Tabi genelde boğaz kısmını kapalı tutup süratime göre ön fermuarı kapatıp açıyorum.

zaten sırtı sırıksıklam yapıyor gerı kalan bolgede pek sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

ter motorcunun süsüdür

Valla ben iş yerine gidiyorum, ve gömlek giymek zorundayım, üstelik yönetici olarak çalışıyorum ve bir sürü eleman seni böyle görecek, sırtı terli gömlekle pek karizman kalmaz, sözün geçmez, leş :)
Sırf file olanlardan almayı düşünüyorum

efizikci
23 Ağustos 2014, 13:06
Montun içinde astar var mı benimkinde var da onu çıkarıyorum nispeten rahatlatıyor, akşam kullancaksam da takıyorum ki soğu tutuyor.

jackonbir
23 Ağustos 2014, 13:45
Sorması ayıptır kilo kaç?

linkinpark20
23 Ağustos 2014, 15:02
Bering aero kullaniyorum memnunum.

dadaş-bb
23 Ağustos 2014, 15:07
İmkan var ise eğer 2 tane yedek gömlek iş yerinde bulundurun ve iş yerine motorla giderken tişört giyin gidin iş yerinde değişin gömlek giyin.

Rasim000
23 Ağustos 2014, 16:07
Terlemeyi engellemenin bir çözümü var oda termal içlik bendede revit gt-r air mont var hareket halindeyken gayet serin tutuyor ama durdumu terleme yapıyor yakın zamanda termal içlik alıcam teri tenden uzaklaştırdığı söyleniyor.

Ezio41
23 Ağustos 2014, 21:35
Bende de revit tarmac air var. Dediginiz gibi sırt kismi terletiyor. Terlemiyormusun bu sicakta montla diyenlere hastanede terleyecegime motorda terlemeyi tercih ederim diyorum

Mont zaten sırt koruması dışında başka yeri terletmiyor . Tek sıkıntı işte sırtlık hava deliksiz olduğu için sırtı terletiyor . Yoksa on numara mont . :)

Darkcity2000
24 Ağustos 2014, 01:06
abicim atlet don su gibi oluyor terin sirtimda sogumasini da istemiyorum yoksa bel tutulacak.. nasil cozum bulsak acaba...

Farukxtm
24 Ağustos 2014, 01:22
ben işe giderken mont giymiyorum :cherry: ama iş yerim çok yakın ve kampüs içinde sürdüğümden tehlike yok. Ne alırsan al terletecektir. Hep söylüyorum motorsiklet kışın zevkli oluyor. Yazın işkence

En iyi ve güzel olan mevsim ilk ve son bahar :thumleft:

dreamcar
07 Eylül 2014, 13:22
77kg suan
neyseki havalar biraz sogudu :)

Sorması ayıptır kilo kaç?

imza
07 Eylül 2014, 14:16
burada ''kan akacağına ter aksın'' yazan arkadaşlar haklılar, fakat akan bu ter sürüş dinamiklerini ve konforu çok olumsuz yönde etkileyerek dikkatsizliğe ve kazaya sebep olabilir, hem ter ,hem de kan akabilir. Çok terletici, bunaltıcı sıcaklarda motora binmemek en mantıklısı gibi görünüyor.

logan07
02 Aralık 2014, 23:13
Antalya'da giyilebilecek yazlık mont tavsiyesi olan var mı?

yeknet
03 Aralık 2014, 00:02
Antalya'da giyilebilecek yazlık mont tavsiyesi olan var mı?
bunu şimdi mi soruyorsunuz cidden. sırılsıklam oluyorum deyince ben de yağmurdan ıslanıyor zannettim ama konu yaz konusu imiş :)

xbuky
03 Aralık 2014, 00:12
bunu şimdi mi soruyorsunuz cidden. sırılsıklam oluyorum deyince ben de yağmurdan ıslanıyor zannettim ama konu yaz konusu imiş :)

ahahahah aynen bende öyle girdim ama ...

logan07
03 Aralık 2014, 00:24
heheh sezon sonu ucuzca almak lazım. yeni konu açmak istemedim. ben ciddi ciddi mont bakıyorum var mı yazlık tavsiyesi olan

40yapar
03 Aralık 2014, 00:35
heheh sezon sonu ucuzca almak lazım. yeni konu açmak istemedim. ben ciddi ciddi mont bakıyorum var mı yazlık tavsiyesi olan

valla da billa da kaç haftadır ben de yazlık mont bakıyorum, aynı bu mantıktan dolayı:thumleft: alpinestars viper air şu anda gözüme kestirdiğim, du bakalım :wiinkk:

velizrsln
03 Aralık 2014, 00:41
o ayda gayet normal motora binerken giyin inince hemen çıkarın

logan07
03 Aralık 2014, 00:45
valla da billa da kaç haftadır ben de yazlık mont bakıyorum, aynı bu mantıktan dolayı:thumleft: alpinestars viper air şu anda gözüme kestirdiğim, du bakalım :wiinkk:
motorlar da aynı bizim. kafa benzer çalışıyor. adamlar deli para istiyor monta... o değil de bi dünya para vercez kuş sıçıcak ustüne. kaza yapsak mont yırtılsa kask kırılsa çarpan adama kafadan 1500-2000 ekipman faturası kesicez :D

40yapar
03 Aralık 2014, 00:53
valla beni kazada korusun da, monta da kaska da acımam, fatura kesmesem de olur. ama madem motorlar da aynı, montlar da aynı olsun, alalım şu alpinestars viper air'ı :)

logan07
03 Aralık 2014, 00:59
hocam araştırın bakalım ne kadar fiyatları. çekelim birer tane beraber yürürüz :jocolor::jocolor:

40yapar
03 Aralık 2014, 01:06
http://www.motovento.com/?p=product&gl=motovento&cl=Tekstil&i=1041&c=578

630 diyo motovento, markanın türkiye distribütörü

logan07
03 Aralık 2014, 01:10
çok diyo :) bering aero diye bir şeyler var rengi daha nizami

40yapar
03 Aralık 2014, 01:17
danaya girer gibi 2-3 kişi birleşip monta mi girsek n'apsak :)

logan07
03 Aralık 2014, 01:18
monttan 3 pay tulumdan 7 pay çıkar