PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 sene evel 343tl yemişiz haberimiz yok!

MotojeN
06 Ağustos 2014, 17:38
Arkadaslar,
3 aralik 2013 te radara yakalanmışım ve eve hicbir şekilde bilgilendirici birsey gelemdi.
Muayene zamani geldi randevu almak icin gridim siteye bide baktim 428 tl olmuş ceza.
85 tl gecikme faizi gelmiş.

Trafik şube ye gittim anlattim yapabileceğim birsey yok ama torba yasasi gelcek 1 hafta daha bekle faizi düşecek dedi.
343tl olcak dedi.
Sizce ne yapayim muyane icin geciksem ne olur ayrıca muayene kac liraya patlar?

phradrel
06 Ağustos 2014, 17:47
ibraz süresinde sana ibraz edilmedi ise cezayı iptal ettirebiliyordun sanırım. google dan trafik cezası ibraz sürelerini araştırırsan bir şeyler bulursun. o kadar taze hukuk bilgim yok maalesef

MotojeN
06 Ağustos 2014, 17:50
Trafik şube de söyledim tarihi verdi dedi şu tarihte posta gorevlisi gelmis imza alacak kimseyi bulamamış gitmiş diye..

ahmetersoz1
06 Ağustos 2014, 18:11
Arkadaslar,
3 aralik 2013 te radara yakalanmışım ve eve hicbir şekilde bilgilendirici birsey gelemdi.
Muayene zamani geldi randevu almak icin gridim siteye bide baktim 428 tl olmuş ceza.
85 tl gecikme faizi gelmiş.

Trafik şube ye gittim anlattim yapabileceğim birsey yok ama torba yasasi gelcek 1 hafta daha bekle faizi düşecek dedi.
343tl olcak dedi.
Sizce ne yapayim muyane icin geciksem ne olur ayrıca muayene kac liraya patlar?

Arkadaşım 10 gün içinde sana ibraz edilmesi gerekiyor. 11. gün bile gelse evraklarla mahkemeye verdiğinde iptal edilir.Bildirim mernis sistemindeki adres kaydına göre gelir o tarihlerde adres değiştirdiysen diğer adrese de gitmiş olabilir. Bence her ihtimali göze alıp bir itiraz et kaybedeceğin bir şey yok. 1-2 içerisinde sonuçlanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Trafik şube de söyledim tarihi verdi dedi şu tarihte posta gorevlisi gelmis imza alacak kimseyi bulamamış gitmiş diye..

Kapıya not bırakmış olması gerekiyor diye biliyorum. Benim yediğim cezalarda evin kapısında ptt nin notu vardı. Yoksa senin nasıl haberin olacak.