PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ne şanssızlıktır yahu

Serkan S
05 Ağustos 2014, 22:07
Merhaba arkadaşlar,
Honda sürüş eğitimlerinde bulundum daha önceden de motor tecrübem vardı ve Bugün sabah saat 11 de ilk motorumu TVS Apache 150 2013 aldım güzelce geziyordum çok mutlu ve heyecanlıydım baya bir turladım gezdim dolaştım akşam saat 7 sularında evden çıktım arkadaşımın yanına gideceğim Istanbuldakiler bilir Göztepe Özgürlük parkı arkasındaki virajdan dönerken afedersiniz viraj almayı bilmeyen 4tekerli bi hayvanoğlu hayvan öyle bir viraj aldıki alması gereken şeritten değil ters şeritten viraj aldı bende karşısından geliyordum virajdaki hızım max 15km idi karşıma çıktı biranda birazda kör bir viraj son anda gördüm ve sağa kırdım sağa kırıncada içinde sürücüsü bulan park halindeki araca önden tamponuna çarptım ve biraz yaklaşık 1.5-2 metre sürüklendim motorun gidonun hafif bir yamukluk oluştu,sağ sol sinyal çatladı,arka sol artçı ayaklığı kırıldı çok birşey yok motorda bende full koruma olduğum için bacağımdaki ufak sıyrıkla atlattım.Ayrıca o otomobil sürücüsünü hem tebrik ediyorum, hemde sonsuz teşekkür ediyorum. Beyfendi hiç arabasına falan bakmadan indi araçtan tabi ben yerde ve şok halindeyim yaklaşık 10 dakika benimle ilgilendi su,yiyecek birşeyler falan getirdi ben şoku atlatınca tabi özür diledim hemen tutanak tutalım dedim ama 2mizinde unuttuğu bir detay vardı 2 mizde o şokla yalnış viraj alıp taba gaz kaçan arajın plakasını almayı unuttuk tutanağımızı tuttuk ve devam ettik. Diyeceğim şu ki ilk motorumla ilk günden ilk kazamı atlattım nazarlık diyorum ben çünkü kendimide eleştirdim ama kendimde hata bulamadım virajı yavaş aldım dikkatliydim fakat olunca oluyormuş fakat psikolojik olarak çok etkiledi nedense şuan bi karamsarlık ve çöküş kaplamış durumda içimi..

Tekeriniz düz bassın

Levent.
05 Ağustos 2014, 22:22
Geçmiş olsun, umarım bir daha yaşamazsınız. Bayramın 3. Günğ bende kaza yaptım ve motoru satmayındüşünmeye başladım, kazadan sonra 4 gün binmedim motora pazartesi tekrar binmeye başladım ve stma fikri tamamen kayboldu.

DarkSeleCT93
05 Ağustos 2014, 22:27
Gecmiş olsun harbi büyük şansızlık daha ilk günden olsun tecrübe olur enazından

Serkan S
05 Ağustos 2014, 22:29
Geçmiş olsun, umarım bir daha yaşamazsınız. Bayramın 3. Günğ bende kaza yaptım ve motoru satmayındüşünmeye başladım, kazadan sonra 4 gün binmedim motora pazartesi tekrar binmeye başladım ve stma fikri tamamen kayboldu.

evet bende de öyle bir düşünce vardı indim 1 saat motorun başında oturdum sadece baktım olmuyor falan dedim ondan sonra vazgeçtim şuan ben buna adam akıllı bineceğim bırakmayacağım kendimi geliştireceğim düşüncesine büründüm
Sizede geçmiş olsun hocam kazasız belasız ayrıca teşekkür ederim

Gecmiş olsun harbi büyük şansızlık daha ilk günden olsun tecrübe olur enazından
evet bencede tecrübe katacaktır teşekkür ederim

RAMİREZ
05 Ağustos 2014, 22:58
Geçmiş olsun. Allah büyüğünden korusun.

Carbondioxid
05 Ağustos 2014, 23:14
Büyük geçmiş olsun, can sıkan bir olay, neyseki sizde bişey yok, sadece hatırlatma kaale alırmısınız bilemiyorum , sadaka/zekat/fitre artık ağanın eli tutulmaz.

Serkan S
06 Ağustos 2014, 00:15
Cevap veren herkese tesekkur ederim ucuz atlattim @carbondioxid evet bende dusundum direk :)

ccc67
06 Ağustos 2014, 01:30
Geçmiş olsun hocam en büyük kazaniz bu olur insallah

beko12345
06 Ağustos 2014, 01:58
Geçmiş olsun. Merak ettim bir sorum olacak.

Full korumayken nasıl bacağınızda sıyrık oluştu ?
Onun için pantalonun yırtılması lazım, şayet motor pantalonu ise öyle kolay yırtılmaz.

imtarky
06 Ağustos 2014, 02:00
Geçmiş olsun, bir sadaka ver.

hyo kenan
06 Ağustos 2014, 02:04
Geçmiş olsun kardeşim.Allah beterinden korusun cümlemizi.ne güzel eğitime filan gitmişsin hemen karamsarlığa kapılma bence.olayın sıcağı ile soğuma normaldir diye düşünüyorum.biraz zamana bırak :cat: kazasız belasız sürüşler tekrardan.

Motork08
06 Ağustos 2014, 02:18
Çok büyük geçmiş olsun. Umulmayani ummak lazım. Bence bu kadar kolay pes edilmez.Edilmemeli kazadir olur. Öyle bi durumda altinizda araba olsa belki şuan kafa kafaya capismistiniz. Allah korusun aramızda olmazdiniz. Bence böyle devam sıkıntı yok. Motosikletimizi sürerken hep gulumseyelim ful koruma gezelim ufak düştüğümüzde kalkıp gulumseyelim karalar baglamayalim en iyisi bu bence :)

dovahhkin
06 Ağustos 2014, 03:20
Ilk motorumu alali henuz 15 dakika olmamışti. Öyle hevesliydim ki hemde 600 "yeni turk lirasi" na almistim. Kendim calisip biriktirip almıştım. Ozaman ufaktik ve 600 lira ciddi bir paraydi benim icin.
Bosta çalışıyordu ve samimi bi arkadaşım da yanımda motor duvara karşıydi. Geldi arkadas bosta diye dusunup sesi nasıl diye tam gaz verdi..
Dur bile diyecek vaktim olamamisti benim motor kafa kaldırıp duvara cakmisti. Ve 200 lira masraf açmıştı bana.

Evet aglamistim üzüntüden o motorun halini görünce. Ama emin olunki bu bi kismet bence.
Lakin arkadas o motoru cekmese ben üstüne oturacaktim ve orda muhabbet edecektik.
10 dakika gecmedi. Tabi biz motoru farkli yere çektik çünkü yol ustuydu. Sahin kafalama benim motorun carptigi yere girdi. Inandirici gelmeyebilir.
Ben bunu kadere bagladim. O adam belkide viraji alsaydi o yanınızdaki arac sizi arkadan bicebilirdi. Yaziyi okuyunca bu anim aklima geldi. Her iste bi hayir vardir.
Ayni benim üzüntüm gibi Sizinki de sizi cok iyi anladım sıkmayin caninizi. Tam koruma takmaya devam. Tekeriniz duz bassin.

Serkan S
06 Ağustos 2014, 03:44
herkese düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim pes etmedim çıktım 70km daha yol yaptım daha dikkatli ve hevesli
bende ilk kazam erken oldu zararsız oldu diye düşünüyorum artık çok daha dikkatliyim

Geçmiş olsun. Merak ettim bir sorum olacak.

Full korumayken nasıl bacağınızda sıyrık oluştu ?
Onun için pantalonun yırtılması lazım, şayet motor pantalonu ise öyle kolay yırtılmaz.

Tek eksiğim pantolondu dizlik falan olmasına rağmen kaval kemiğimde ufak tefek çizikler var önemi olmayan

MCV
06 Ağustos 2014, 09:49
Geçmiş olsun trafik tek taraflı değil tabiiki.Sen ne kadar dikkatli olsan da karşı taraftan her zaman bir ihtimal var.
Allah daha büyüğünden esirgesin.

Serkan S
06 Ağustos 2014, 15:56
Geçmiş olsun trafik tek taraflı değil tabiiki.Sen ne kadar dikkatli olsan da karşı taraftan her zaman bir ihtimal var.
Allah daha büyüğünden esirgesin.

Sizde haklisiniz ama ben olabildigimce dikkatli olup risk yuzdesini mumkun oldugunca dusurmeye calisiyorum

kurubuz
06 Ağustos 2014, 16:07
Şanssızlık olmuş. İlk kazadan sonra insan motordan soğur gibi olur ama sonra geçer. İçindeki korkuya rağmen her fırsatta inadına motor kullan, 1 aya kalmaz travmayı atlatırsın. Motordan ne kadar kaçarsan o kadar geç atlatırsın. Geçmiş olsun.

erhan540
06 Ağustos 2014, 17:17
Geçmiş olsun. İlk günden itibaren tecrübe sahibi olmuş oldun. O şok anını bilirim Allah beterinden esirgemiş. Çabucak pes edilecek bir durum göremiyorum, birkaç gün içerisinde o şok anını atlat daha dikkatli olacağını düşünüyorum.

vladimir
06 Ağustos 2014, 17:25
Çok geçmiş olsun bu kadar erken bu tecrübeyi yaşamış olmanda da bir hayır vardır diye düşünüyorum. Özellikle ilk 500-1000 km çok tehlikeli oluyor, motora ben dahil yeni başlayan birçok arkadaşım bu km aralıklarında kaza yaşadılar Allahtan ciddi kazalar değildi. Kazaların sebebinin 500 km sonrasında sürücüye sahte bir cesaret gelmesi ve motoru iyi kullandığını artık işi kaptığını sanarak limitleri zorlamaya başlama olduğunu düşünmekteyim. Eğitim almış olmama rağmen kendimde de böyle bir his oluşmuştu. Neticede gelmek istediğim nokta başlarda yaşadığın bu tecrübe ile her zaman temkinli olmayı ve motordayken sürekli etrafını incelemeyi - algılamayı, beyninin sürekli çalışması gerektiğini görmüş oldun. Tekrar geçmiş olsun . Daha yüksek süratlerde ve tehlikeli durumlarda da böyle sürücülerle karşılaşabileceğin hep aklında olsun ve sürekli temkinli ol ve sürüşün defansif olsun derim.

ahmetersoz1
06 Ağustos 2014, 18:25
Merhaba arkadaşlar,
Honda sürüş eğitimlerinde bulundum daha önceden de motor tecrübem vardı ve Bugün sabah saat 11 de ilk motorumu TVS Apache 150 2013 aldım güzelce geziyordum çok mutlu ve heyecanlıydım baya bir turladım gezdim dolaştım akşam saat 7 sularında evden çıktım arkadaşımın yanına gideceğim Istanbuldakiler bilir Göztepe Özgürlük parkı arkasındaki virajdan dönerken afedersiniz viraj almayı bilmeyen 4tekerli bi hayvanoğlu hayvan öyle bir viraj aldıki alması gereken şeritten değil ters şeritten viraj aldı bende karşısından geliyordum virajdaki hızım max 15km idi karşıma çıktı biranda birazda kör bir viraj son anda gördüm ve sağa kırdım sağa kırıncada içinde sürücüsü bulan park halindeki araca önden tamponuna çarptım ve biraz yaklaşık 1.5-2 metre sürüklendim motorun gidonun hafif bir yamukluk oluştu,sağ sol sinyal çatladı,arka sol artçı ayaklığı kırıldı çok birşey yok motorda bende full koruma olduğum için bacağımdaki ufak sıyrıkla atlattım.Ayrıca o otomobil sürücüsünü hem tebrik ediyorum, hemde sonsuz teşekkür ediyorum. Beyfendi hiç arabasına falan bakmadan indi araçtan tabi ben yerde ve şok halindeyim yaklaşık 10 dakika benimle ilgilendi su,yiyecek birşeyler falan getirdi ben şoku atlatınca tabi özür diledim hemen tutanak tutalım dedim ama 2mizinde unuttuğu bir detay vardı 2 mizde o şokla yalnış viraj alıp taba gaz kaçan arajın plakasını almayı unuttuk tutanağımızı tuttuk ve devam ettik. Diyeceğim şu ki ilk motorumla ilk günden ilk kazamı atlattım nazarlık diyorum ben çünkü kendimide eleştirdim ama kendimde hata bulamadım virajı yavaş aldım dikkatliydim fakat olunca oluyormuş fakat psikolojik olarak çok etkiledi nedense şuan bi karamsarlık ve çöküş kaplamış durumda içimi..

Tekeriniz düz bassın

Büyük geçmiş olsun... Kavşakta mobese var mıdır? Gerçi olsa bile işiniz zor tabi ama önemli olan size bir şey olmamamış. Tekrardan geçmiş olsun. Kazasız sürüşler.