PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TOPCASE cezaları (İSTANBUL) - Uyarı konusu -

tr_select
05 Ağustos 2014, 08:57
Merhabalar efendim...

Bağdat caddesi girişi
Caddebostan
Beşiktan stadından taksime çıkan yolun köşesi (ışıklar köşesi)
Şişli camisi civarları

Bu muhitlerde hiç acımadan topcase takılı motorlara ceza kesiliyor. Dikkat edin, 80 liradan olmayın...

Konuyu iki gün yukarıda tutacağım, ara sıra sizde uplayın.

ümit_150_zc
05 Ağustos 2014, 09:04
sanırım cezadan sonra motor trafikten men ediliyor..

drej73
05 Ağustos 2014, 09:38
peki bunun bir yolu yokmu:):) (rüşvet teklif eder gibi oldu ama:):) ) yani ruhsata falan işileniyor diye duydum doğrumu?

kyagmur
05 Ağustos 2014, 09:43
peki bunun bir yolu yokmu:):) (rüşvet teklif eder gibi oldu ama:):) ) yani ruhsata falan işileniyor diye duydum doğrumu?

kardeş alıcaksın bir sırt çantası sökeceksin arka çantayı takmış adamlar kafayı boş işlere parayı nereden çarparız diye bakıyolar. aldım kocaman bi tane dağcı çantası :) 20 kg köpeğim var o bile sığıyo içine polisin önünde havlamayı da öğretecem şimdi ona muhahaha

dovahhkin
05 Ağustos 2014, 09:43
Güncel kalsın güncel

meugur74
05 Ağustos 2014, 09:53
Sökün "taşıma kutularını", alın,arka kuyruk çantası devam edin onada ceza yazacak halleri yok heralde,
Amaç her yerden para devşirmek, seçimler var.

okanius
05 Ağustos 2014, 10:50
iptal edildiğini okumuştum geçenlerde. anlayamadım bir türlü...

skystar
05 Ağustos 2014, 10:54
Yan çanta takın beyler yan çantaya ceza yok...

Baştakilerin uğraşmadığı karışmadığı bi halt yok.Kaç çocuk yapacağımızdan tutunda motosiklete takılan çantaya kadar.Yakında kaç yaşında evlenicez nerden kız alıcaz hangi okulda okuyacaz ne meslek seçicez onada karışırlarsa şaşırmam...

ilkerabi
05 Ağustos 2014, 11:08
Derhal itiraz edin yazarlarsa..
Hakim önünde deyin ki, cezayı yazan polis de getirsin bi bakalım ruhsatına, siren, kırmızı-mavi lambalar, anons sistemi işli mi ruhsata???
Telsizin vergisi verilmiş mi? (Bize cep telefonundan sokuyorlar?)
Başvekalet bile SAHTE PLAKA ile dolaşıyor.. İş meydana çıkıyor, SEHVEN deyip başka plaka takıyorlar, O DA SAHTE..

http://i.hizliresim.com/2vjJQv.jpg (http://hizliresim.com/2vjJQv)

http://i.hizliresim.com/rYEOdM.jpg (http://hizliresim.com/rYEOdM)

Hakim ya başbakana ceza kesmeyen emniyete bişi der; ya da sizi ceza ödemeden gönderir.
BASTIRIN BİRAZ.

tr_select
05 Ağustos 2014, 11:43
Mahkeme olayını söylediğinizde; Ben yaziyim, sen iptal ettirirsin diyorlar... Ben söyliyimde :)

Durmuyorum dediğimde taşlarsınız :farao:

drtayfun
05 Ağustos 2014, 11:53
Yeni talimatname gitti, topcase ruhsata işlenmek zorunda, yan çantalar serbest.

RunemagicK
05 Ağustos 2014, 12:01
2 yıldır aglıyoruz topcase diye. Yokmu bir avukat. Ne tırt camiaymışız yahu.

tr_select
05 Ağustos 2014, 12:02
2 yıldır aglıyoruz topcase diye. Yokmu bir avukat. Ne tırt camiaymışız yahu.

Abi, bir iptal ediyorlar... Sonra biri mahkemeye verip kazanıyor... Sonra tekrar yazmaya başlıyorlar :mrgreen:

Güzel ülkem işte, ne beklersin :) Ama son durum bu yönde. Kesinlikle affetmeden yazıyorlar.

Takan arkadaşlarım dikkat etsinler...

ozrace
05 Ağustos 2014, 12:29
burada iş motosiklet federasyonuna düşüyor bence...
ayrıca hala unutmadılarmı yahu bu konuyu.çoğu şeye göz yumuyorlar bunada yumsunlar artık,önce kasksız ehliyetsiz vb... binenlere ceza yazsınlar...

gky
05 Ağustos 2014, 13:09
o km bir motosiklet aldıgımızda ruhsata işliyorlarmı peki?

ilkerabi
05 Ağustos 2014, 13:32
Muayene ettiricen.. Muayene istasyonlarından KİM PARA KAZANIYOR??
2. el alım-satımında muayene zorunluluğu gibi bu da TÜV ortağı, NTV sahibi, milletvekillerine beleş AUDİ_BMW dağıtan, azılı HÜKÜMET YALAKASI o amerikaya kaçmış kel kafalı şahsın başının altından çıkıyor bunlar hep.
Geçen sene FORBESin listesine kafadan girmişti.
Bastıralım, NTV_CNBC protestooooooo!...

beko12345
05 Ağustos 2014, 13:36
Ya motorumuda satıp şöyle 3 çantalı dl ye geçicektim.

Bu zamanımı seçtiniz yani :(

Olmadı durmayız bizde yapıcak birşey yok. Keriz yerine koyuyorlar resmen.
Yoluncak tavuk gibi olduk iyice. Canı isteyen yoluyor kafasına göre.

kurubuz
05 Ağustos 2014, 14:07
Bence yırtınmayı bırakıp toplu olarak proje çizecek bir mühendis arasak daha iyi olacak. Böylece ucuza getiririz. Periyodik muayeneyi de çanta muayenesi ile denk getirirsen bu iş oldukça ucuza çözülebilir.

RAMİREZ
05 Ağustos 2014, 14:13
Peki sistem nasıl işleyecek? Mesela benim motorumla aynı marka tabla ve arka çantam var. Şimdi bunu işletmek için ne yapmak lazım?

sanausbe
05 Ağustos 2014, 14:30
Bu konu sürekli hortluyor, kimi arkadaşlar durup polise soruyor, "kesmiyoruz" diyorlar. Sonra tekrardan haber geliyor. Burada fiilen ceza yiyen var mı? Makbuza gerçekten 32. maddeden diye yazıyorlar mı? Ceza makbuzu görebilir miyiz?

S.

TutkuluAcemi
05 Ağustos 2014, 15:10
Şu foruma ne zaman girsem kendimi sinirli bir halde buluyorum. Salak salak cezalar, motor hırsızları, benzin zamları, ehliyet yenilenme süresiyle ilgil haberler v.s v.s. yeminle satıcam o olacak.

serotizm
05 Ağustos 2014, 15:14
Arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın ama bu konular yol gösterici olması gerekirken sadece ağlama duvarına dönüşüyor.
Internette zaten yüzlerce sayfa şikayet etmiş herkes.
Kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz.

Bunun yerine çözüme odaklansak daha iyi olur diye düşünüyorum.
Örneğin proje nasıl, kime çizdirilir bilen var mı? Kaça mal oluyor, ne kadar sürüyor?

Ya da ceza yazmak üzere olan polisi bir şekilde ikna eden oldu mu?

Ben asıl bunları merak ediyorum. Ruhsata nasıl işleteceğimi bilsem, gidip işleteceğim ama bu konuda kaynak yok.
Bu arada teorik olarak nasıl işletilir diye sormuyorum :) Projeyi kim çiziyor, kaça çiziyor onu öğrenebileceğimiz bir kaynak yok.

tr_select
05 Ağustos 2014, 16:29
Bir ara masraflar hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştu yine başka bir konuda.
750-1000 TL arası bir tutardı hatırladığım kadarıyla. Ruhsat kağıdı değişimi dahil.

Arkadaş taze taze yedi sabah saatlerinde (şişli). Kendisine ulaşıp, resmi aktarırım merak ediyorsanız :)

Ben bu konuyu bilgilendirme açısından, çevirme noktaları paylaşmak adına açtım... Mümkünse geçmeyin o noktalardan arkadaşlar.

CEM.
05 Ağustos 2014, 17:19
Yok benzin zammı yok vergiler topcase cezaları hız limitleri falan filan.

En sonunda dizel arabaya gecicem o olucak illa böylemi olalım.

http://i.hizliresim.com/8m852A.jpg (http://hizliresim.com/8m852A)

tr_select
05 Ağustos 2014, 17:33
Yok benzin zammı yok vergiler topcase cezaları hız limitleri falan filan.

En sonunda dizel arabaya gecicem o olucak illa böylemi olalım.

http://i.hizliresim.com/8m852A.jpg (http://hizliresim.com/8m852A)

Edit:

Resmi hatıra olsun diye saklıyorum, anladın sen :queen:

serotizm
06 Ağustos 2014, 02:45
Bir ara masraflar hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştu yine başka bir konuda.
750-1000 TL arası bir tutardı hatırladığım kadarıyla. Ruhsat kağıdı değişimi dahil.

Ben bu konuyu bilgilendirme açısından, çevirme noktaları paylaşmak adına açtım... Mümkünse geçmeyin o noktalardan arkadaşlar.

Bilgi için teşekkürler.
Yanlış anlama, sözüm sana değildi. Aslında kimseye değil. Sadece şikayet edeceğimize bilgimiz varsa paylaşalım demek istedim.
Yoksa konu kesinlikle faydalı.
Ben sırf bu ceza özellikle trafikten men konusu yüzünden topcase taktıramıyorum. Bagaj fullface kask almıyor, elimde dolaşıp duruyorum :)

dovahhkin
06 Ağustos 2014, 03:05
Bursada Bizzat kendim 1 ay olmadi ilce trafik emniyete gidip sordum yok dediler

05 08 2014 cevirmeye girdim onumdeki skuter cantadan ceza yedi an be an gördüm

Yazmak istedim. Yaziyorlar. Gidip desen ben size guvendim sen kimsin hesap soruyorsun olurum.

Kor essek agaci s.... diye bi soz var. Boylesine akil almaz sacma bi ceza ben skuterden sokucem plakayi.

mstf_gnc
06 Ağustos 2014, 03:12
depoüstü çantalar daha mantıklı.. topcaseler ne kadar küçük olursa olsun dengeyi bozuyorlar.

eXcitinG
06 Ağustos 2014, 08:16
Depo üstü çantalarda oldukça pahalı yan çanta taksicim ama onu nasıl takmamız gerekiyor özel Demir mi yaptırmak lazım ?

Felis Leo
06 Ağustos 2014, 08:31
O zaman pizzacılar ne alemde , hiç trafiğe çıkamamaları gerekiyor bu durumda nasıl oluyor bu iş.Ben o zaman hepsini şikayet ederim dükkanların önünde boy boy koca çantalı pizza motorları duruyor arkadaşlar hepimiz durmadan trafiğe şikayet edelim o zaman ne olacak bakalım.

phradrel
06 Ağustos 2014, 09:21
ağlamayın kısmı doğru da gidip proje çizdirin kısmı doğru değil.

doğru olmadığını bildiğiniz bir şey için neden gidip para ödüyorsunuz? bu çanta mevzusu devasa arka çantalarını ticari amaçla kullanan işletmeler için çıkarıldı. Şahsi kullanımla alakası yok, keza tanımı da yok. Hangi çantalar bu talimantname kapsamında belli değil. ayrıca projeyi neden ben çizdiriyorum? çantayı satan, çantalı motor satan adamlar bu işin neresinde?

şikayet etmeyin evet ama tepki gösterin, üç tane badem bıyıklı iş bilmeyen hayatında motor görmemiş bürokrat istedi diye bin lira vermek zorunda değilim. hele bu halkın bu kadar haksızlığa karşı ses çıkaracağına gidip paşa paşa her şeyi kabullenmesini sineye çekmek zorunda hiç değilim.

bu arada benim bildiğim federasyon zart zurt hep racingçi :) çantadan onlara ne?

kurye arkadaşlar ne durumda bilen var mı? dernek/federasyonun bir açıklaması var mı?

forza46
09 Ağustos 2014, 12:18
Sanirim bu ceza sadece İstanbulda uygulaniyor.
Bin kmlik bi geziyi yeni tamamladim, Ege bolgesinde 3 4 ilde polisten hep ayni cevabi aldim:
Canta yardimiyla plakayi kapatmadigi surece ticari amacli kullanmayanlara boyle bi uygulama yok.