PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Seçimi: Nolan N44, Scorpion Exo 300, Caberg Hyperx

serotizm
01 Ağustos 2014, 10:06
Selamlar,

Hali hazırda kullandığım LS2 FF370 ve LS2 OF 569 kaskları emekliye ayırmaya karar verdim.
Özellikle LS2 OF 569 herşeyiyle rezil bir kask. Alalı henüz 2 ay olmamasına rağmen kendinden nefret ettirdi :)

LS2 markası yerine, daha güvenli ve konforlu bir kask arıyorum.
Öncelikle, çene parçası çıkan kaskları kullananlar var mı? Ne derece güvenli fikriniz var mı?
Haftasonu bir motosiklet mağazasında karşılaştığım birisi, arkadaşının N44 ile kaza geçirdiğini, kaburgalarının kırılmasına rağmen, N44'le kafasında bir hasar olmadığını söyledi.

Kask adaylarım başlıkta da belirttiğim gibi şunlar:

Nolan N44: Özellike Nolan'ın Ncom B4 uyumlu olması hoşuma gitti. B4 diğer interkomlar gibi kaskın dışında kaba durmuyor. Bir de markanın yarattığı güven algısı var. Nakit fiyatı: 650TL
Scorpion Exo 300: Kaskın tasarımı çok hoşuma gitti ama markayı bilmiyorum. Fiyat: 625TL
Caberg Hyperx: Hiç bir fikrim olmayan bir kask. Yakından da görmedim. Fiyat: 600TL

3 kaskın da Sharp testi yok. N44 için internette okuduğum yorumlar iyi.
Benim için önemli olan, konfor, terletmemesi ve güvenli olması.

Bunların dışında önerebileceğiniz, yazın terletmeden, kışın üşütmeden kullanabileceğim bir kask varsa önerilerinizi duymak isterim. Bütçe 750TL.

Yardımlarınız için teşekkürler.

nietzsche
01 Ağustos 2014, 10:13
scorpion'dan uzak dur dostum.

o motomax'e gittiğim güne hala lanet ediyorum.

exo1000 kaskım hala ellerinde duruyor. hakem heyetine şikayet ettim, sonuç bekliyoruz. daha 1 kere bile arayıp özür dahi dilemediler.

serotizm
01 Ağustos 2014, 23:27
Teşekkürler. Doğru, Motomax ile ilgili başlığını okumuştum. Söz konusu kaskın Scorpion olduğunu unutmuşum.
Scorpion liste dışı o zaman.
Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Tercihimi Nolan N44'ten yana kullandım. Birkaç gün kullanayım, yorumlarımı yazacağım.

mlhzrdm
05 Ağustos 2014, 14:39
Kaskın hayırlı olsun, ben yinede başka arayanlar için yazayım dedim.

Scorpion Exo300 kullanıyorum, görüş açısı harika sanki kask yok gibi, hava pompası ile yanak pedlerinin şişirliyor olması artı bir özellik zira pedler gevşeme yaptığında şişirerek daha sıkı durmasını sağlıyorsun, bunun dışında 90km sonra oldukça ses yapıyor, o yüzden kulak tıkacı ile kullanmak gerekiyor. Havalandırma sistemi iyi çalışıyor, terletmiyor. Kışın deneme şansım olmadı ama çene altı açık olduğundan kışın soğuk alır diye düşünüyorum.

nietzsche
05 Ağustos 2014, 17:51
Kaskın hayırlı olsun, ben yinede başka arayanlar için yazayım dedim.

Scorpion Exo300 kullanıyorum, görüş açısı harika sanki kask yok gibi, hava pompası ile yanak pedlerinin şişirliyor olması artı bir özellik zira pedler gevşeme yaptığında şişirerek daha sıkı durmasını sağlıyorsun, bunun dışında 90km sonra oldukça ses yapıyor, o yüzden kulak tıkacı ile kullanmak gerekiyor. Havalandırma sistemi iyi çalışıyor, terletmiyor. Kışın deneme şansım olmadı ama çene altı açık olduğundan kışın soğuk alır diye düşünüyorum.

exo300 kullanan arkadaşım benim nolan kaskımı aldı birgün. biz hiçbirşey görmüyormuşuz dedi.

nolan çok daha rahat, hafif ve sağlam. görüş açısı kesinlikle çok daha iyi.

kaskınızdan memnun olmanız çok güzel. umarım benim yaşadığım sıkıntıları yaşamazsınız. 500 tl verip aldığım kaskı 3 ay doğru dürüst kullanamadım. çöp oldu gitti. Motomax'te duruyor hala.