PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor stop etti sorun nedir ?

efizikci
31 Temmuz 2014, 22:58
Arkadaşlar merhaba bugün ufak bir istanbul turu yaptım sahil turu diyelim yaklaşık toplam 100 km devirdim hatta gezi fotoğrafları ekleyecektim eklemeden bir sorum olacak 100 km yaptım ve eve 2 km kala şile otobanında motor stop etti bir anda ve yavaşlayıp durdum daha sonra çalıştırmaya çalıştığımda çalışmadı bujiden elektrik geliyordu marş yapıyor ama almıyordu önce ne olduğunu anlamaya çalıştım sonra ayak marşını bastığım an çalıştı hemen eve geldim kapadım motoru acaba sorun nedir neden olmuştur ? şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim

Carbondioxid
31 Temmuz 2014, 23:07
Sıcak/hararetten dolayı elektrik sisteminde sıkıntı oluşmuş gibi, buji piposu/kablosu durumu, buji temizliğini durumunu, marş motoru sağlığını kontrol ettirin.

brtvrdrl
31 Temmuz 2014, 23:11
Bujinde atesleme oldugundan eminsen eger motor kismindanda paldir kuldur sesler gelmediyse benzin hortumuna ve karburator kismina yogunlas bence

efizikci
31 Temmuz 2014, 23:14
Çok teşekkürler motor daha 1000 km de ama yine de olabilir dimi ? hararetten diyorsanız zaten kesin odur çok sıcaktı motor şuan baktığımda sorunsuz çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bujinde atesleme oldugundan eminsen eger motor kismindanda paldir kuldur sesler gelmediyse benzin hortumuna ve karburator kismina yogunlas bence

teşekkürler bende karbüratörden şüphelendim motordan da absurt bir ses gelmedi gerçi yüksek devirde gidiyordum :/

Carbondioxid
31 Temmuz 2014, 23:20
Çok teşekkürler motor daha 1000 km de ama yine de olabilir dimi ? hararetten diyorsanız zaten kesin odur çok sıcaktı motor şuan baktığımda sorunsuz çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

teşekkürler bende karbüratörden şüphelendim motordan da absurt bir ses gelmedi gerçi yüksek devirde gidiyordum :/

Hmmm konu döndü dolandı, kült, totem, item, olmazsa olmaz RODAJ'a dayandı, rodaj hakkında detaylı konuları okuyun derim, madem yeni alet siz hall etmeye çalışmayın, servise danışınız.

efizikci
31 Temmuz 2014, 23:31
Hmmm konu döndü dolandı, kült, totem, item, olmazsa olmaz RODAJ'a dayandı, rodaj hakkında detaylı konuları okuyun derim, madem yeni alet siz hall etmeye çalışmayın, servise danışınız.

O zaman bana servis yolu gözüktü rodajı da düzgün yaptığımı düşünüyordum halbuki arada bazen zorladığımız oluyordu ama bu sitedeki rodajla ilgili herşeyi okumuştum hayırlısı bakalım. Size sormamda ki amaç ise ustayı aradım böyle böyle oldu diye diyor ki akü boşalmıştır kardeşim akü boşalsa nasıl marş vurcak. Yüksek devire de açıklık getireyim 7000 :)

Carbondioxid
31 Temmuz 2014, 23:37
Siz yinede servise gidin, detaylı baksınlar(bakar ise'ler tabii), şudur budur demek için yeterli, veri yok elimizde, beter birşey olmasından'sa erken önlem almak en iyisi, kazasız belasız sürüşler dilerim.

(7000, yüz cc için düşük yada orta devir değil gibime geliyor, siz kadrandaki 11bin vs artık kaç yazıyor ise, ona'da itibar etmeyin.)

burak5353
31 Temmuz 2014, 23:47
aynı motorun 150cc ligi bende var fazla kulanınca gazı kestiginde bi müddet sonra stop ediyordu acıldı sonradan bugunde kaza ettim zaten 1.vites dişlisinden birini kırdım kardesimle cıkınca agırlıktan sıyırıyor tak tak ses ediyor yarın baktırcam işlh cok tutmaz

efizikci
31 Temmuz 2014, 23:52
Siz yinede servise gidin, detaylı baksınlar(bakar ise'ler tabii), şudur budur demek için yeterli, veri yok elimizde, beter birşey olmasından'sa erken önlem almak en iyisi, kazasız belasız sürüşler dilerim.

(7000, yüz cc için düşük yada orta devir değil gibime geliyor, siz kadrandaki 11bin vs artık kaç yazıyor ise, ona'da itibar etmeyin.)

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için galiba yüksek devirde kullandım sanırım ondan oldu :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

aynı motorun 150cc ligi bende var fazla kulanınca gazı kestiginde bi müddet sonra stop ediyordu acıldı sonradan bugunde kaza ettim zaten 1.vites dişlisinden birini kırdım kardesimle cıkınca agırlıktan sıyırıyor tak tak ses ediyor yarın baktırcam işlh cok tutmaz

Çok geçmiş olsun sadece dişliyse komple dişli 28 lira duymuştum bir de işçilik alsalar çok tutmaz sanmıyorum. Aynı sorun sizde de oluyordu demek belki de hararet yaptırmamak için mi kesiyor gazı artık yarın öğrenicez yazarım.

burak5353
01 Ağustos 2014, 10:16
bilmiyorum 50km kadar yapınca yavasladım diyelim 1.viteste debriyaj viren yapim 2 3 sn sonra motor stop ediyordu gecti ama arada gene yapıyor bide ben aldıgımda ziglesiz motor almıyordu hiç calısmıyor du mars bastıgımda calısıp stop ediyordu gaz verincede boguluyordu oda zamanla gecti tek marşta alıyor 1 2dk ısıtıktan sonra gidiyorum motorun amatösörlerinden ciki ciki ses geliyordu cok fena ona baktırmıstım kaza etmeden once egzosun baglantı noktasındaki somunu yemişti ondan yapıyordu ses yeni somun takınca kesti eger sendede ses geliyorsa somunu deiş

efizikci
01 Ağustos 2014, 18:20
bilmiyorum 50km kadar yapınca yavasladım diyelim 1.viteste debriyaj viren yapim 2 3 sn sonra motor stop ediyordu gecti ama arada gene yapıyor bide ben aldıgımda ziglesiz motor almıyordu hiç calısmıyor du mars bastıgımda calısıp stop ediyordu gaz verincede boguluyordu oda zamanla gecti tek marşta alıyor 1 2dk ısıtıktan sonra gidiyorum motorun amatösörlerinden ciki ciki ses geliyordu cok fena ona baktırmıstım kaza etmeden once egzosun baglantı noktasındaki somunu yemişti ondan yapıyordu ses yeni somun takınca kesti eger sendede ses geliyorsa somunu deiş
Teşekkürler söylediklerin için bende ilk çalıştırmada alıyordu rolantiden olabilir mi çok düşükse stop edebiliyor genelde bu arada xcg modelinde pek kimse yok forumda bilgilerimizi paylaşalım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

SORUN DA ÇÖZÜLDÜ PAYLAŞAYIM.
KARBURATOR BİRAZ PİSLENMİŞ USTA TEMİZLEDİKTEN SONRA KULLANMIŞ SORUN YİNE YAPINCA BİR BAKMIŞ BENZİN KAPAĞI TERS TAKILMIŞ :) HAVA DELİĞİ YERİNE OTURMADIĞINDAN BENZİNE HAVA GELMEDİĞİ İÇİN BELİRLİ SÜRE SONRA TEKLEYİP STOP EDİYORDU TABİ BÜTÜN GÜN BENZİN DOLUYDU DEPO ARTIK EVE DÖNÜŞTE AZALDIĞI İÇİN ORADA YAPMIŞ SORUNU SABAH GÖTÜRENE KADAR 2 KERE DAHA YAPTI ŞİLE OTOBANINDA ZORLA DA OLSA GÖTÜRDÜM USTAYA VELHASIL SORUNUMUZ BENZİNE HAVA GİTMEDİĞİNDEN OLMUŞ BÖYLE SORUN YAŞAYAN İLK ÖNCE BENZİN KAPAĞINA BAKSIN ARKADAŞLAR BENİM GİBİ CAHİLLİK YAPMASIN :)