PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeniden gözlük ve kask :/

kaytmazbatur
29 Temmuz 2014, 02:18
Arkadaşlar merhaba. Bu konu daha önce de açılmış ama yorumlar dört sene öncesine uzanıyor maalesef bu sebepledir tekrar açma gereği duydum. Yüksek astigmat numaralarım nedeniyle lens kullanmak neredeyse imkansız. 14 senedir gözlük kullanıyorum. Ameliyatı riskli buluyorum (astigmat sebebiyle). Full face kask taraftarıyım ve bazı kasklarda gözlük sapı için kanallar bulunduğunu öğrendim. Bu kasklardan kullanan arkadaşların yorumları nedir? Allah korusun, umarım kimsenin başına gelmemiştir lakin gözlükle kaza yapan var mıdır? Yorumlar, fikirler, tecrübeler vs vs beklenmektedir :)

eXcitinG
29 Temmuz 2014, 02:34
Yorumları bende bekliyorum arkadaşla aynı durumdayım.

Karalı
29 Temmuz 2014, 02:49
Ben fuulface kullanıyorum gözlük'le sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Kaza yapmadım gözlükle.buarada motosiklet gözlüğü tavsiyesi olan varmı

motoco
29 Temmuz 2014, 09:50
malesef bende astigmatlıyım. 4sene ls2 kaskla kullandım sorun olmadı. Yine ls2 kapalı kask alabilirim ucuz ve iyi çünkü. Kaza olayı benimde aklıma geliyordu gözüme falan batar diye ama ulaşım için ve keyifli yaşam için mecburum diye düşünüyorum.herşeyin bir risk bedeli vardır hayatta.

Darkcity2000
29 Temmuz 2014, 09:55
fullface gozlukle kullaniyorum hatta balaklava ile kullaniyorum, once gozlugu cikarip tek telinden pantalon cebine asiyorum , balaklava yi giyip kaski takip vizoru aciyorum , gozlugu tam karsidan yan kollari ayni anda gozlerimin yanina degecek sekilde itiyorum, gozluk kayarak balaklavaninda altindan kayarak yuzume oturuyor, kaskimda gozluk kanali da yok, cikarirkende tam tersi, no problem..

cece89
29 Temmuz 2014, 10:11
Gözlükle lens takmadığımda bende kullanıyorum senin gibi düşünmemiştim hiç kaska para ödeyeceğine sapları ince ve esnek bir çerçeveye ulaşman daha kolay olacaktır :)

mucoist
29 Temmuz 2014, 10:37
Gözlükle Fullface kask kullanıyorum. Kaskı almadan önce denediğim kaskların birçoğu ile problem yaşamadım. Sadece en beğendiğim, fiber bir kask gözlükle olmamıştı. Kasklarda direkt olarak bir kanal değil de o bölgenin pedleri biraz daha yumuşak oluyor. Bu arada kullandığım kask Nolan N86.

Bir de kırılmaz camlı ve esnek çerçeveli gözlük kullanmanızı tavsiye ederim.

reverse
29 Temmuz 2014, 12:35
Gözlük taktığınızda buğu problemini nasıl çözüyorsunuz? Bu havalarda değil ama biraz soğumaya başladığı zaman buğu yapıyor gözlükler.

Ms_TunC
29 Temmuz 2014, 16:01
Bende 4 gözüm. Buğu problemi yüzünden full face'i kenara bırakıp buffy'la yarım kask kullanıyorum. Kaskın havalandırması falan kurtarmıyo buğu işini. Az nefes alsanda olmuyo. :D Yarım kaskta bile buff varken buğu yapıyo gözlük mecbur vizör açıp kapatıyorum sürekli.

sadocanni
29 Temmuz 2014, 16:24
en güzeli kapalı çerçeve fakat titanyum olsun esneklığinden dolayı ve sapların inceliği istediğiniz kaskla takabilirsiniz saplar sizi rahatsız etmez girdiği yere göre esner

Darkcity2000
29 Temmuz 2014, 17:43
Gozlukleri benzinliklerde satilan anti fog spreyle silin bugu yapmamasi lazim..

sadocanni
29 Temmuz 2014, 18:17
gozlukler için benzinliklerde satılan seylerı almayın gözlukçülerde her turlu sprey çesitini bulabılırsınız

kaytmazbatur
30 Temmuz 2014, 16:47
Teşekkür ederim yorumlarınız için :) :rendeer: