PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nexx xr2 carbon kask hakkında yardimmm

mhmt_gngr
24 Temmuz 2014, 04:00
Arkadaşlar Merhaba. Yeni bir kask arayışı içindeyken nexx xr2 carbon kaski gördüm motomax ta. Kask ses olayında söylenene göre çok başarılıymis birde ben 1000 tl gibi fiyata baska hem karbon bir kask hemde performans kaski bulamadım kask bell kasklar a benziyor m5x gibi.kafam karıştı nasıl bir kasktir marka nasıldır fln bu sebepten yardımlarınız lazım.
Ayrıca motorum naked bir motor dur.

< iLk@yy >
24 Temmuz 2014, 04:33
ilk önceliğin ses ise schubert kasklar bu konuda en başarılı olanları ama fiyatları hakkında bir bilgim yok şu anda araştırman gerekecektir

sharp çarpışma testlerinde xr1 carbon modeli için test yapılmış görünüyor senin kaskının modeli için henüz test yapılmamış veya yeni data girişi henüz gerçekleştirilmemiş
xr1 carbon modeli 5 üzerinden 3 yıldız almış

buradan kontrol edebilirsin
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nexx-xr1r-carbon

xr1 tepe ve arka kısımdan gelen darbeler için en iyi sonucu almış fakat sağ ve sol darbeler için en düşük değerleri almış
xr2 için durum iyileştirilmesi yapılmıştır muhtemelen diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:05 ----------

ayrıca alacağın kaskta ECE, DOT, SNELL gibi onayların olması da önemlidir.
bunların her biri farklı darbe testleri gerçekleştirirler genel olarak hepsi farklı hızlarda ve farklı açılardan olur

ayrıca her kaskta hemen hemen ece onayı vardır ( özellikle kitapçığı ve markanın sayfasından araştırman daha iyi olacaktır ) ve bu onay kimi kasklarda kabuk dış kısmın arkasında kimisinde ise kaskın içinde bulunur
bağlama yerindeki ECE/yuvarlak içerisinde E(numara) - vizör yani camdaki ece onayları sadece o parçalar için yani bağlama ve vizörler için onay verdiğini kaskın onay alamadığını gösterir

kısaca alacağın kaskı iyi incelemen gerekiyor
kimi kasklarda 1den fazla onay bulunur ece/dot veya ece/snell şeklinde gibi 2 onay almış olması daha iyidir genel olarak
bazı kaskların onayları tamken bazıları bu testler için aşırı olduğunu ( yani daha iyi olduğunu ) durumlar vardır
ve kaskların bedenlerine göre alabilecekleri onaylar değişebiliyor
mesela m ve l beden bi kask ece ve dot onayı almışken xxl veya xxxl modeli sadece dot onayı alabilmiş gibi.

bunları göz önünde tutmak iyidir