PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motosikletin içinde benzin olur mu?

sebzelicorba
22 Temmuz 2014, 13:45
Arkadaşlar saat 5 gibi motosikletimi teslim almaya gideceğim. Sıfır aldım. Bayiinin yanında benzinci var gerçi ama yine de depoda yarım litre olsun 1 litre olsun benzin var mıdır?

burakfbz
22 Temmuz 2014, 13:48
olmaz kardeşim. ama aldığın yer koyar çalıştırmak için. sen dert etme onu.

Mertcan39
22 Temmuz 2014, 13:49
yok olmaz malesef

Edit: hayırlı uğurlu olsun

sebzelicorba
22 Temmuz 2014, 13:52
İçinde 1 litre benzin var dedi. Lan bana 2. el motosiklet mi satıyorlar ki? Yoksa kendileri mi koymuştur.

kurubuz
22 Temmuz 2014, 13:54
Motorun ayarlarını ve testlerini yapmak için mecburen 1 litre kadar koyarlar. Seni benzinciye kadar anca götürür.

SULH
22 Temmuz 2014, 13:54
1 litre benzin var. en yakın benzinliğe gitmek için. standarttır bu. kimse full depo vermez:)

Blackeagletr
22 Temmuz 2014, 13:58
Normalde benzin olmaz. Ama her bayi benzinliğe gidecek kadar benzin koyar.

Adventure58
22 Temmuz 2014, 14:15
Aynı arabalarda olduğu gibi :) Yanında sen her ihtimale karşı 2.5 lt pet şişede götür bayide iken koy derim.

DoLPHiN2306
22 Temmuz 2014, 14:23
Aynı arabalarda olduğu gibi :) Yanında sen her ihtimale karşı 2.5 lt pet şişede götür bayide iken koy derim.

İçinde bir miktar zaten var. Olmasa bile yanında benzinlikçi varken benzin götürmek neden? güldürmesin kendisine. Sen git kardeşim direk bu sorularla kafanı kurcalama. Ekipmanını ayarla ve git.

erro
22 Temmuz 2014, 14:38
sen neyi dert ettin anlamadım şimdi...zaten benzinlik varmış yanında..olmasa bile esnaf henüz o kadar şerefsizleşmedi sıfır depo verecek kadar...

french press
29 Ocak 2017, 16:23
Hortlattık ama olsun. Sıfır motosikletim bayiden çıktıktan sonra 1.9 km gitti. Ertesi gün marşa bastım. Çalıştı ve 30 saniye sonra sustu motor. Bu başlığı öncedrn okumuş olsaydım , pet şişeye iki litre benzin koyar, eklerdim bayide motora. 1 litreyi bırakın, 1 çay bardağı ancak varmış benim depoda.

whitedeamon
29 Ocak 2017, 19:04
Hortlattık ama olsun. Sıfır motosikletim bayiden çıktıktan sonra 1.9 km gitti. Ertesi gün marşa bastım. Çalıştı ve 30 saniye sonra sustu motor. Bu başlığı öncedrn okumuş olsaydım , pet şişeye iki litre benzin koyar, eklerdim bayide motora. 1 litreyi bırakın, 1 çay bardağı ancak varmış benim depoda.

Hocam size söylemediler mi benzin alın diye.Ben bayiden aldığım gibi motoru kamyonetle servisine götürdüler orada aküsü şarj edildi testleri yapıldı sonra teslim aldım teslim alırken içinde benzin var ama testler için yetecek kadar koyduk benzin alın dendi.

YERUÇAĞI
29 Ocak 2017, 19:21

2 km gitmişsin daha ne,zaten oda benzinciye gidene kadar koydukları benzin,,

bugüne kadar 2005 ve 2014 arasında, tam 5 adet sıfır araç aldım,aldığım araçların hepsindede kırmızı ışık direk yanıyordu ve benzinciye kadar anca gidebilecek benzin vardı,alıralmaz hemen en yakın benzinciye gittim,durum hepsinde aynı

bu işin arabası motosikleti yok,size benzin satmıyorlar araç satıyorlar,ellerinden gelse o benzinide koymazlar ama mecburen benzinciye gidecek kadar bırakıyolar,alır almaz benzinciye gideceksin başka yolu yok

french press
29 Ocak 2017, 19:25
Hocam size söylemediler mi benzin alın diye.Ben bayiden aldığım gibi motoru kamyonetle servisine götürdüler orada aküsü şarj edildi testleri yapıldı sonra teslim aldım teslim alırken içinde benzin var ama testler için yetecek kadar koyduk benzin alın dendi.

Calistirdigimda zaten yanip sonuyordu yakit gostergesi. Ama cay bardaginin yarisi kadar koyacaklarini tahmin edemedim :) 2 kilometre gitmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

2 km gitmişsin daha ne,zaten oda benzinciye gidene kadar koydukları benzin,,

bugüne kadar 2005 ve 2014 arasında, tam 5 adet sıfır araç aldım,aldığım araçların hepsindede kırmızı ışık direk yanıyordu ve benzinciye kadar anca gidebilecek benzin vardı,alıralmaz hemen en yakın benzinciye gittim,durum hepsinde aynı

bu işin arabası motosikleti yok,size benzin satmıyorlar araç satıyorlar,ellerinden gelse o benzinide koymazlar ama mecburen benzinciye gidecek kadar bırakıyolar,alır almaz benzinciye gideceksin başka yolu yok

Bir daha sifir motosiklet alirsam kulagima kupe olsun. Direkt benzinciye. Ama her iki km de bir benzin istasyonu da olmayabilir. Yol ortasinda da hık diye kalabilirdim.

YERUÇAĞI
29 Ocak 2017, 19:41
Calistirdigimda zaten yanip sonuyordu yakit gostergesi. Ama cay bardaginin yarisi kadar koyacaklarini tahmin edemedim :) 2 kilometre gitmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Bir daha sifir motosiklet alirsam kulagima kupe olsun. Direkt benzinciye. Ama her iki km de bir benzin istasyonu da olmayabilir. Yol ortasinda da hık diye kalabilirdim.
hiç merak etme kardeşim onlar bunun hesabini yapıyor,en yakın benzinciye yetecek kadar bırakıyorlar,zaten sen haliyle teslim aldığında,benzin olmadığını fark ediyorsun ve onlar söylemeyi unutmazlar ama unutsalar bile sen en yakın benzinciyi soruyorsun zaten

linkinpark20
29 Ocak 2017, 19:43
3 kere sıfır motosiklet 2 kere de sıfır araba aldım hepsinde depoda en yakın benzinliğe gidecek kadar yakıt vardı. Zaten içinde hiç benzin olmasa nasıl yürütmeyi düşünüyorsun ki?

YERUÇAĞI
29 Ocak 2017, 19:45
hatta ben 3 tanede 2 ci el motosiklet aldım ve aynen onlardada anca benzinciye gidecek kadar benzin vardı,,yani 2ci elde bile durum aynı

huduni
29 Ocak 2017, 19:59
İşim nedeniyle bugüne kadar tahminen 1000 (bin) kadar sıfır araba teslim almışımdır. Bir dönem Volvo'lar çeyrek depo yakıt ile gelirdi, artık onlar da boş depo ile geliyor. Mercedes ve BMW'ler çeyrek depo civarında yakıt ile teslim ediliyor. Geri kalan teslim aldığım araçlar ya bir kaç kilometre ya da en fazla 20 kilometre gidebilecek kadar yakıt ile gelmiştir. Bu arada hiç sıfır Volkswagen grup araç teslim almadım. O grubu bilmiyorum.

Motorumu teslim alırken de usta yanaştı "Abi benzin almam lazım" dedi, 5 litrelik bir bidon gösterdi. Karşısı hemen benzinlikti zaten. Verdim para gidip aldı, testleri falan yaptılar, çeyrek depodan fazla da yakıt kaldı içinde.

acgh1907
29 Ocak 2017, 20:36
Dostlar yakitin fullenmemesinin nedeni, araclar y.disindan gemi ile geldikleri icin max deponun yuzde 5 i kadar benzin konmasi zorunludur. Aksi durumda kargo yanici/parlayici klasmanina girmektedir.

killingroad
29 Ocak 2017, 20:59
Sıfır km Ford Fiesta aldığımda yol bilgisayarı 8km giderim diyordu..
Bu kadarı da biraz terbiyesizlik. $10 eklersin maliyetine aracın fiyatına, kimsenin gıkı çıkmaz, 5lt neyse atarsın benzin. İnsanları germenin, yakıt pompasını yormanın anlamı yok.

Meraklısı varsa, BMW otomobilleri çeyrek depo ile teslim ediyor. Doğrudan kitapçıkta da bu şekilde yazar. Ben araç almışım yeni, alışma sürecim olabilir az da olsa, fellik fellik benzinci mi arayacağım?

Nikkfurie
29 Ocak 2017, 21:03
Dostlar yakitin fullenmemesinin nedeni, araclar y.disindan gemi ile geldikleri icin max deponun yuzde 5 i kadar benzin konmasi zorunludur. Aksi durumda kargo yanici/parlayici klasmanina girmektedir.

haha bunu nereden duydun ? kesin üç kuruşun hesabını yapan bayilerin uydurmasıdır :)

İtalya ya defalarca feribotla gittim bir kez olsun depodaki yakıtı soran olmadı..

karadag.05
29 Ocak 2017, 21:06
Sıfır km Ford Fiesta aldığımda yol bilgisayarı 8km giderim diyordu..
Bu kadarı da biraz terbiyesizlik. $10 eklersin maliyetine aracın fiyatına, kimsenin gıkı çıkmaz, 5lt neyse atarsın benzin. İnsanları germenin, yakıt pompasını yormanın anlamı yok.

Meraklısı varsa, BMW otomobilleri çeyrek depo ile teslim ediyor. Doğrudan kitapçıkta da bu şekilde yazar. Ben araç almışım yeni, alışma sürecim olabilir az da olsa, fellik fellik benzinci mi arayacağım?

Youtube de bir video izlemiştim. Adam sıfır araba alıyor. BMW 520i. Depo full. 300 liralık benzin koymuşlar. Giderler kısmına da 420 eklemişler adam eve gelip fatuya bakarken görmüş :mrgreen:

acgh1907
30 Ocak 2017, 09:30
haha bunu nereden duydun ? kesin üç kuruşun hesabını yapan bayilerin uydurmasıdır :)

İtalya ya defalarca feribotla gittim bir kez olsun depodaki yakıtı soran olmadı..

Ustadim, lojistik sektorunde calisiyorum.
Cargo gemilerinden bahsetmistim ben.

CemoKa
30 Ocak 2017, 09:42
Fabrikadan çıkarken neden benzin konulsun ki? Motor üretildikten sonra belki 1 sene sonra satılacak, o benzin deponun içinde öylece duracak, uçacak bayatlayacak vs vs. Bence motoru satın aldığınız bayinin full depo teslim etmesi lazım. 15 - 20 bin tl verip motor alıyorsun adamlar 40-50 tl lik benzinden kaçıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Ustadim, lojistik sektorunde calisiyorum.
Cargo gemilerinden bahsetmistim ben.

Böyle bir zorunluluk olmasa bile mantıken herhangi bir kaza vs durumunda full depolu araçlar yangın tehlikesini arttıracaktır.

killingroad
30 Ocak 2017, 09:54
Youtube de bir video izlemiştim. Adam sıfır araba alıyor. BMW 520i. Depo full. 300 liralık benzin koymuşlar. Giderler kısmına da 420 eklemişler adam eve gelip fatuya bakarken görmüş :mrgreen:

300 lira çeyreğin üstünü doldurur anca 5'er in deposu büyüktür de, 420TL ne anlamadım orasını :D

acgh1907
30 Ocak 2017, 09:57
Fabrikadan çıkarken neden benzin konulsun ki? Motor üretildikten sonra belki 1 sene sonra satılacak, o benzin deponun içinde öylece duracak, uçacak bayatlayacak vs vs. Bence motoru satın aldığınız bayinin full depo teslim etmesi lazım. 15 - 20 bin tl verip motor alıyorsun adamlar 40-50 tl lik benzinden kaçıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Böyle bir zorunluluk olmasa bile mantıken herhangi bir kaza vs durumunda full depolu araçlar yangın tehlikesini arttıracaktır.
Ustad, genel olarak bilinmeyebilir, gerekte yok zaten. Araclar gemi ile tasindiktan sonra ic tasima yapilarak teslim ediliyor. Tir vs. Yuzde 5 i kafamdan sallamiyorum zaten. Bu orandan fazla koymaniz durumunda tasinmaz diye bir sey yok, tasinir elbet ama navlun dedigimiz tasima fiyatinda artis olacaktir.

Ayrica katiliyorum, bu uygulamayi araci satan acentalarin, ofislerin yapmasi gerekecektir.

Tabii onlar da biz paramizi araba satisindan degil de servisden kazaniyoruz demeleri var.
Isin asli tam olarak nedir bilemem.

c4gin
30 Ocak 2017, 11:10
bmw yi aldığımda yarım depodan birazcık fazla vardı:)
ama plaka masrafları ve giderler kısmına ekledikleri doğru

killingroad
30 Ocak 2017, 11:28
bmw yi aldığımda yarım depodan birazcık fazla vardı:)
ama plaka masrafları ve giderler kısmına ekledikleri doğru

Bunun kavgasını edebilirsiniz aslında, çeyrek depo ile BMW teslim ediyor arabayı zaten. Üstüne ekleyip para koydularsa bayi kendi kafasına göre gelir modeli belirlemiş müşterilerine terbiyesizlik yapıyordur.
Ha eklesin hediye etsin diyen yok zaten, boş vermesin de tabii ki eklesin. Ama zaten çeyrek depo varken üstüne doldurup "fazla para" yazaralrsa ayıptır.

Osm@n
30 Ocak 2017, 12:04
http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1406912498_img20140801190850.jpg

Benzin, Devrim arabalarının da sonu olmuştu. (http://www.teknolojioku.com/haber/turkiyenin-ilk-yerli-otomobili-devrim-arabalari-neden-iptal-edildi-20123.html)

huduni
07 Şubat 2017, 23:20
300 lira çeyreğin üstünü doldurur anca 5'er in deposu büyüktür de, 420TL ne anlamadım orasını :D

BMW 520i 70 litre yakıt alıyor. Yuvarlak hesap full depo 350 TL yapar. İçinde genelde çeyrek depo civarı yakıt olur. Ama bunu fabrika mı bayi mi dolduruyor orasını bilemiyorum. Aradaki fark bence bayinin uyanıklığı olmuş.

Konu başlığına dönecek olursak da sanırım motosikletler boş depo ile veriliyor.