PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : haberimiz olmadan bize ceza kesebilirlermi..

ferrari_tayfur
06 Mayıs 2006, 16:35
selam arkadaşlar, azönce sirkeciden avcılara dönüşte trafik sıkışıkken kendimi fena kaptırmışım sol şeritin solundaki beyaz çizgi ile bariyer arasında 60-80km arası hızla gelirken bir kaç ufak kaza atlattım,hatta 80km ile yandaki arabanın aynasına vurdum dengemi kaybettim bariyerede vurdum bariyerden tekrar arabaya dokundum.. çarptığım araba hiç durmadı adam aynayı bile düzeltmedi ben hızlandım arabanın yanına bi geldim baktım adam polismiş..hiç bişey demedi bende elimle selam verdim bastım gittim.. merak ettiğim şu..
bu polis arkadaş benim plakamı almışsa bana ceza yazabilirmi..?
sonuçta ben kaçmadım ama adam kıllık yaparda ceza keserse nasıl olacak ceza adresemi geliyor yoksa ceza yazamıyorlarmı..

::lac:: ve anladımki ben trafik canavarıyım..:pale: kaptırdımmı beter gidiyorum inanmazsınız topkapıdaki solladığım arabalar şuan hala merterdedir nasıl geldiysem..
::angry2::

King_Onur_71
06 Mayıs 2006, 16:49
yavrum polis gıcık kaptıysa yandın

İskenderunluKILIC
06 Mayıs 2006, 16:54
selam arkadaşlar, azönce sirkeciden avcılara dönüşte trafik sıkışıkken kendimi fena kaptırmışım sol şeritin solundaki beyaz çizgi ile bariyer arasında 60-80km arası hızla gelirken bir kaç ufak kaza atlattım,hatta 80km ile yandaki arabanın aynasına vurdum dengemi kaybettim bariyerede vurdum bariyerden tekrar arabaya dokundum.. çarptığım araba hiç durmadı adam aynayı bile düzeltmedi ben hızlandım arabanın yanına bi geldim baktım adam polismiş..hiç bişey demedi bende elimle selam verdim bastım gittim.. merak ettiğim şu..
bu polis arkadaş benim plakamı almışsa bana ceza yazabilirmi..?
sonuçta ben kaçmadım ama adam kıllık yaparda ceza keserse nasıl olacak ceza adresemi geliyor yoksa ceza yazamıyorlarmı..

::lac:: ve anladımki ben trafik canavarıyım..:pale: kaptırdımmı beter gidiyorum inanmazsınız topkapıdaki solladığım arabalar şuan hala merterdedir nasıl geldiysem..
::angry2::

Yazbilirler yeni ceza kanununa göre gizli kameralar yerleşecek , ceza yazılan ve kişiye teslim edilemeyen cezalar adrese gönderiliyor belli olmaz ama sen ceza için para ayır :P .

::gleam:: ___KILIÇ___ ::gleam::

toocold
06 Mayıs 2006, 20:02
o polis alkollu falan olabilir inip sana mudahale etse alkollu oldugunu anliycaksin diye durmamis olabilir. Sonrada senin plakani bana vurdu kacti seklinde verebilir.

pazer
06 Mayıs 2006, 20:32
Bana vurdu kaçtı demesi için adamın olay yerine polis cağırıp,tutanak tutturması lazım.

motocycleboyreigns
06 Mayıs 2006, 20:37
Çok kafa bi polis de olabilir

aargh
06 Mayıs 2006, 20:48
Arkadas polis arabasina carptim demiyor. Carptigim araba beni plakami bildirerek sikayet etse bir sonuc cikar mi ceza oder miyim diyor.

Cevap: Hayir.

Not: Trafikte sivil olarak araclari gozleyip polise bildiren gonulluler (Devlet tarafindan yetkilendirilmis kisiler) var. Onlardan birine denk gelmemissen sorun yok. Denkgeldigini de zannetmiyorum. :)

viper_1
06 Mayıs 2006, 21:06
Yaa hertürlü ihtimali göze almak lazım...

Polis , kafa bir adam olabilir...
Dalgın olup , senin aynaya çarptığını farketmeyebilir.
Ya da arkadaşların dediği gibi alkol almış olabilir..
Araba resmi değildir büyük ihtimal.

Onlara güvenme..

Sana bir örnek , gecenin bi saati sana polis arabası çarpıyor.Adamlar , ikaz ve uyarı işaretlerinin olduğu bir araca yol vermemekten tut da , (ışık olmayan kavşakta):mrgreen: ışık ihlaline kadar bütün kurallardan seni sorumlu tutup , istediklerini yapabilir...

Carcharoth
06 Mayıs 2006, 23:50
Plakaya ceza kesiyorlar. Babam çok yedi ordan biliyorum :) Plakadan adreside buluyorlar.
Tabi adam trafik polisimi oda var.

trasher
07 Mayıs 2006, 02:42
bende geçen seneden duran 2 adet park cezam var ama hala eve göndermediler açtım sordum makbuz gelmeden ödeme yapmayın dediler bekliyoz serefsizler 2 tane ceza kesmiş bana aynı yerde bi hafta arayla hemde polisten izin almama rağmen gelsinde ödeyelim die bekliyoz

ael320
07 Mayıs 2006, 02:53
yazarlar kardeş yazarlar yeterki ellerine fırsat geçmesin

transalpp_fatih
07 Mayıs 2006, 03:16
bende geçen seneden duran 2 adet park cezam var ama hala eve göndermediler açtım sordum makbuz gelmeden ödeme yapmayın dediler bekliyoz serefsizler 2 tane ceza kesmiş bana aynı yerde bi hafta arayla hemde polisten izin almama rağmen gelsinde ödeyelim die bekliyoz
kardes seni seviyeli olmaya davet ediyorum.

Ayrıca plakanıza yazılmış ceza olup olmadığını öğrenmek için www.iem.gov.tr adresinde ceza işlemi ile ilgili link mevcut oradan öğrenebilirsiniz