PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zamanı çoktan geldi galiba

ccc67
05 Temmuz 2014, 19:43
Arkadaşlar motorum çok kirli :( yıkamadan sonra yağlama gerektiği için yikayamadim hic.Cbr125 kullanicisiyim hangi zincir yağını kullanmaliyim lütfen yardım. WD 40da alıp kullanacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Güncel.....

Osırıs
05 Temmuz 2014, 19:48
Zinciri mazotla temizleyip sonrasında sıvı gres kullan marka ipone motul vs olabilir kesene göre. wd40ı ise yıkama sonrası hareketli parçalara sıkarsın düğmeler kontak ayak pegleri manet dipleri vs
http://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

canerol
05 Temmuz 2014, 19:50
wd40 oringlere zarar verir önce gazyağı veya mazotla temizle sonra yıka tazyikli su olsa daha iyi olur...sonra yağlamak için piyasada satılan zincir yağlarından kullanabilirsin..

Tİme_shİft42
05 Temmuz 2014, 20:01
Mazotla temizle

Zinciri yaglamak icin sıvı greslerden kullanma her tarafı batırır zincirede tutunamaz özel motosiklet zincir yaglama spreylerinden var zincire tutunabilen onlardan al jantıda kirletmiyor

ccc67
05 Temmuz 2014, 20:12
Özel zincir spreyi alacağım fakat marka model önerisi rica ediyorum sizden.fark eder mi.aslında kullandığınız tecrubeniz olan memnun olduğunuz spreyi söyleyebilir veya link atabilir misiniz.teşekkürler

BlackBaron
05 Temmuz 2014, 21:11
Zinciri temizlemek için hesaplı oluşu ve malzemeye zarar vermemesi bakımından öncelikle gazyağı, yağlama için de Würth'ün sabesto hhs drylube'ü tavsiye ederim. Yalnız sakın uğraşmayayım diye motor çalışır ve viteste iken denemeyin!

ccc67
05 Temmuz 2014, 22:14
Zinciri temizlemek için hesaplı oluşu ve malzemeye zarar vermemesi bakımından öncelikle gazyağı, yağlama için de Würth'ün sabesto hhs drylube'ü tavsiye ederim. Yalnız sakın uğraşmayayım diye motor çalışır ve viteste iken denemeyin!

Temizlik için zaten gazyağı düşünüyorum. Bazı markalar için bazı yorumlar gördüm yok çok kir toz çekiyor yok sıçrıyor yok iyi değil vs. Siz kullanıyorsanız bir sıkıntısı var midir acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Ve diğer ürünlere gore fiyatı biraz fazla sebebi kaliteli oluşundan midir

BlackBaron
05 Temmuz 2014, 23:48
Zincir yağlarının sıktıktan sonra sıçraması meselesi, daha çok yağı uyguladıktan sonra yağın nüfuz edip, tabiri caizse zincirde kurumasını beklememekten oluyor. Würth'ün yağını kullandım memnundum; ancak, bence biraz pahalı; o nedenle kullanım amacına göre, başka zincir yağları ile de fiyat-performansını karşılaştırıp kararını öyle ver derim.

ccc67
06 Temmuz 2014, 00:21
Zincir yağlarının sıktıktan sonra sıçraması meselesi, daha çok yağı uyguladıktan sonra yağın nüfuz edip, tabiri caizse zincirde kurumasını beklememekten oluyor. Würth'ün yağını kullandım memnundum; ancak, bence biraz pahalı; o nedenle kullanım amacına göre, başka zincir yağları ile de fiyat-performansını karşılaştırıp kararını öyle ver derim.
Hocam iPhone ve castrol nasildir

BlackBaron
06 Temmuz 2014, 00:36
Hocam iPhone ve castrol nasildir

İkisini de kullanmadım. Yalnız Castrol'ünkinin çabuk toz topladığını okumuştum. Yine de zincir koruma açısından ikisinin de iyi olduğunu tahmin ediyorum.

Sosyete59
06 Temmuz 2014, 00:59
arkadaşlar konu çok yardımcı oldu bana bende merak ederdim motorum sertleşirdi yıkayınca wd 40 alcam hemen
zincir için size önerim repsolun yağı var 20 tl ama çok güzel hiç toz toplamıyo

ccc67
06 Temmuz 2014, 01:21
İkisini de kullanmadım. Yalnız Castrol'ünkinin çabuk toz topladığını okumuştum. Yine de zincir koruma açısından ikisinin de iyi olduğunu tahmin ediyorum.

Kafamada iPhone yatmıştı.memnunlar sanirsam iphoneden.Zararı olmaz sonuçta bilindik bir marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

arkadaşlar konu çok yardımcı oldu bana bende merak ederdim motorum sertleşirdi yıkayınca wd 40 alcam hemen
zincir için size önerim repsolun yağı var 20 tl ama çok güzel hiç toz toplamıyo

Hepimize yararlı olur inşallah :) repsolude bir arastiram hocam teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Hocam ipone olacak hep yanlış yazmisim :)