PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru nasıl götürebilirim tatile...

ces2050
28 Haziran 2014, 13:42
arkadaşlar malum tatil sezonuna girmiş bulunmaktayız ben kocaelinde ikamet ediyorum ailem vanda temmuz ayı boyunca vanda olacağım hatta ağustos da dahil olabilir bu uzun sürede motorumun yanımda olmasını istiyorum doğduğum topraklarda gazlamak vs vs. lakin bu motor oraya nasıl taşınır. trenle veya benzeri bir şekilde yakın zamanda böyle bir ulaşım sağlayan arkadaşımız olduysa veya bilginiz dahilinde bir konu ise yardımcı olursanız çok sevinirim.... şimdiden teşekkürler sevgiyle...

ferhatkars
28 Haziran 2014, 13:50
otobus firmaları ile konuş... bagaja koyup extra birde bagaj parası verirsen götürürler...
olur da otogarda kabul etmezlerse... otobüsün şoförünü bulup ona bi 100 lira sıkarsan gene bagaja koyarlar...
aynalarını sökersin, depoyu boşarltırsın...bunları şoföre de söyleyin... sıkıntı olmaz merak etmeyin gibisinden...
motor ayakta duracak şekilde güzelce sıkı sıkı bağlarsın...
motorun sağa sola değen yerlerine de karton vs koyarsan sağlıklı bir şekilde gider...

teknoali
28 Haziran 2014, 14:32
usta otobüse atar gidersin şu büyük travergo diye geçenler bi yolcu parasına götürüyorlar. yalnız firma biz götürmüyoruz diyor şoför ile görüş diyor. şöfor de pazarlık üsülü bi yolcu parasına taşıyor. çok da rahat alıyor sağlam bağlayınca sıkıntı olmaz zatem.

solmyr
28 Haziran 2014, 14:35
, bin git.

iptaluyelik02
28 Haziran 2014, 14:45
Ankaraya kadar binip gidersin,Ankaradan sonra Trenle Van'a kadar götürebilirsin,İran'a giden motorcular bu şekilde yapıyor bazen.TCDD ile görüşmende fayda var,belki bulunduğun yerden de yükleme şansın olabilir.Ama otobüslere kabul ettirebilirsen bu zahmete bile gerek kalmaz,

Peder
28 Haziran 2014, 14:51
en güzeli sürmek geze dolaşa güle eğlene gitmek :bounce:

serseric
28 Haziran 2014, 23:06
Ben tam bayram doneminde otobusle antep ten ankaraya getirdim hocam. Sofore 100 lira verdim ek olarak icindede ceyrek depo benzin vardi.bosalttim dedim aynalari soktum yukledik bagladim sorunsuz geldim.

Mobilden yaziyorum hatalar affola

alper_becker
29 Haziran 2014, 00:41
Benim motosiklet için 250 dedi adam. binbir pazarlıkla 150ye çektim sonra cüzdanım bagajda kaldı mola yerinde veriyim parayı dedim. 130 çıktı falan yaptım. Motosikleti almıyordu benzin var diye içinde boşalt kazada yangın çıkar diyor. Sanki otobüsün depoda su var ha :queen: Bu yarış motoru ekstra güvenlikli kilitli depo falan yapınca aldı fakat çok kıl olabiliyor şöförler. Otobüs saatine göre bilet alma otobüs şöförüne göre al. Depoyu boşalt derse indiğin yerden nasıl götürcen motoru. yanına pet şişede falan alman gerek.

RunemagicK
29 Haziran 2014, 00:44
otobüs en güzel çözüm.

HONDAANTALYA
29 Haziran 2014, 01:54
Hocam , şoför parası ıvır zıvır derken 150-200 tl masraf olucak.Uzun yol tecrüben varsa kat benzinini ova ova ,bahçe bahçe git derim ben.

54RR
29 Haziran 2014, 02:10
630km için 190 TL verdim otobus şöförüne, mercedez travego bagajına rahat rahat gider :)

forzaBJK
29 Haziran 2014, 12:36
arkadaşlar anlatmış, bende sana fotosunu atayım..

http://666kb.com/i/cpmug9u7v0ltlz0nu.jpg

mercedes travego bagajı, motor ise bu..

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/p180x540/10258754_10204124375735777_8631016846562847558_n.j pg

bir iki su tut, motor demiz olsun, benzinini boşaltmasanda en aza indir, imkanın varsa akü başlıklarını sök, yükleme öncesinden motorun ve ekzoz'un soğuk olmasına özen göster.
yüklemeyi arka arka yap, yani önce motorun arka kısmını sok - bagaja kendin gir ve içeri çekerek yükle, daha sonra ön kısmını sokun.
bagaj bos ise ayaklığına koy ve bağla, boş değilse bagaja en ön kısıma yerleştir (fotodaki gibi) veya arka kapı yanındaki bagaja koy ve etrafını bagajla doldursunlar.

kadango
29 Haziran 2014, 14:07
Benim motosiklet için 250 dedi adam. binbir pazarlıkla 150ye çektim sonra cüzdanım bagajda kaldı mola yerinde veriyim parayı dedim. 130 çıktı falan yaptım. Motosikleti almıyordu benzin var diye içinde boşalt kazada yangın çıkar diyor. Sanki otobüsün depoda su var ha :queen: Bu yarış motoru ekstra güvenlikli kilitli depo falan yapınca aldı fakat çok kıl olabiliyor şöförler. Otobüs saatine göre bilet alma otobüs şöförüne göre al. Depoyu boşalt derse indiğin yerden nasıl götürcen motoru. yanına pet şişede falan alman gerek.

Kardeş yeri değil fakat cahil cahil konuşmayın, her şeyden önce otobüsün deposuna molotof at mazot yine yanmaz... Benzinlikte yakıt alırken, depo açıkken motosikletten uzak durun benzin hatrı sayılır mesafelerden parlayabilen bir madde. Bunun eğitimini almadan, uygulamalı şahit olmadan anlamak algılamak zor biliyorum ama az düşünün onca insanın da canına kast etmiş oluyorsunuz böyle. Aklına hayaline gelmeyecek şeylerden yangın çıkabilir... İşin içinde insan hayatı var, mesele kıl olmak veya kıl davranmak değil. Yaşın küçük belli ki, bazı şeyleri yargılamaya geçmeden düşünmek lazım. Kulağına küpe olsun bu.

rogget
29 Haziran 2014, 16:52
kocaeli-van arası ev sebze vs nakliyesi yapan birini bulun kendi aldıkları yükün arkasına sizin motoruda alır yoldaki yemek parasına bile götürenler var.