PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5.000 e ya motor alıcaktım ya araba motoraldım kötümü ettim

ahmet0021
27 Haziran 2014, 18:36
Arkadaşlar işim için bir taşıt almam gerekiyordu takım çantası ve çanak anten taşıycak motor bu işe uygun arkasına bir sepet gibi bieşey yaptımmı çanağa göre bir yer ayarladımmı tamam. Çok düşündüm 5 bine araba geliyor ama binerken hiç zevk almam bana masrafta çıkarabilir sıfır bir ybr 125 aldım acaba kötümü ettim yeri geldimi iş yeri geldimi gezmeyye uygunmu ben 66 kilo 1.77 boyundayım eşim 65 klio 1.55 boyunda bir küçük 7 yaşında kızım ve 2 yaşında oğlum var hepimizi taşırmı. ehliyet alınca motora binmek nasip olucak . Araba ehliyetimde vardı .5 bin bile zor çıktı borçlandım . Gezmeye oygun olmasada iş için işime yarar diye düşünüyorum . bİrde ybr az yakar dedim

crxforever
27 Haziran 2014, 18:42
iş için gezmek için motor güzel. çocuklar için tehlikeli.

YouSuffer
27 Haziran 2014, 18:52
Motor sizce 4 kişilik bir araç gibi mi gozukuyor? Cahil olmayın..

ronnytechno
27 Haziran 2014, 19:37
Aman abicim çoluk çocuk toplanıp binmeyin sakın!!! Motosiklet maximum 2 kişi, ben çoğu zaman artcıdan bile taraftar değilim ! İş konusuna gelince işini görür bu tarz elektrikçi ,antenci vs için skuterler daha uygundur diye düşünüyorum koltuk altı bagaj artı topcase gibi.

artçı : yolcu
topcase : arkaya takılan çanta
skuter : scooter:)

cpt_caveman
27 Haziran 2014, 19:45
Cocuklar icin tehlikeli bir arac bence araba alın cok daha guvenli ve kullanışlı olur. Hem 4 kişi motora biner mi yahu

shooter1
27 Haziran 2014, 19:51
ruhsatta motosiklet için 2 kişilik yazar ama istersen 5 kişi dahi binersin
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_BlS8B_H8pOKeRoxz_nNx7dw3KqlH9 oVmRcNkj7B1VBka9gG_

ahmet0021
27 Haziran 2014, 19:54
Tavsiyeleriniz için Teşekkürler motorsiklete 2 kişiden fazla binmiycem. İşte işimi görsün yeter top case işimi görmez ona göre birşey ayarladım ben . İşlerim iyi gibi ilerde Kısmet olursa araba alırım

berketan
27 Haziran 2014, 20:07
Motosikletlerin yanlarına sepetler takılıyor.Eskiden vardı onlardan yaptırın bence

ilkerabi
27 Haziran 2014, 20:22
Eskiden çanak'çılık yapmış bir usta olarak derim ki pek uygun değil. Scooter da değil, biraz daha fazla malzeme veya yakın mesafede ayak ucunda çanak bile taşıyabilirsiniz ama yetmiyor. Topcasein üzerine ters kapaklayıp bağlasan aynaları kapatıyor. 100 mt kablo+matkap topcase i doldurur. Sinyalmetren küçük ise tamam biraz büyük ise koltuğa bağlıycan.
Her zaman bütün malzemeyi müşteriye taşıttırırım diyorsan başka.
Topcase ve yolcu bölümünde taşınacak malzeme sınırlı.

5-6 liraya skoda favorit veya forman gibi HB bir araç sizin için daha uygundu.. (bence)

ahmet0021
27 Haziran 2014, 20:41
Eskiden çanak'çılık yapmış bir usta olarak derim ki pek uygun değil. Scooter da değil, biraz daha fazla malzeme veya yakın mesafede ayak ucunda çanak bile taşıyabilirsiniz ama yetmiyor. Topcasein üzerine ters kapaklayıp bağlasan aynaları kapatıyor. 100 mt kablo+matkap topcase i doldurur. Sinyalmetren küçük ise tamam biraz büyük ise koltuğa bağlıycan.
Her zaman bütün malzemeyi müşteriye taşıttırırım diyorsan başka.
Topcase ve yolcu bölümünde taşınacak malzeme sınırlı.

5-6 liraya skoda favorit veya forman gibi HB bir araç sizin için daha uygundu.. (bence)

Şuanda arkası ve önü sepetli bir bisiklete çanak kablo ve takım çantası ( satfinder yıldız anahtar böcek uydu matkap schart dübel v.s hepsi bir çantada ) sığıyorsa mototada sığar. Diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/132624-2-el-ve-kafama-takilan-bir-soru-var.html butda bisikletin resmi var takım çantası full dolu.

HONDAANTALYA
27 Haziran 2014, 23:03
4 tekerlegin derdi bitmez hocam ,Ben dünyaya 10 kere gelsem 10 'nunuda motosiklet alırdım:cat:

emre xt125
27 Haziran 2014, 23:21
çok doğru tercih yapmışsınız. 5bin tl lik araba sizi tamirci ile arkadaş yapar. ybr çok sağlam motordur. çocuklarınız büyüyünce onlar da biner tabi bakımlarını yapmanız gerekir. hayırlı olsun

ilkerabi
28 Haziran 2014, 00:08
Merdiven lazım oldu.
Motorun neresinde taşıycan????

Montaja gidiyon ilerde polis var, çevirme yapıyor, adam A2 yok diyor.. Nabıcan?

C.Kaan
28 Haziran 2014, 00:54
İşiniz İçin Pek Uygun Değil, Ancak 5 Bine Alacağınız Araba Ne Olursa Olsun Size Masraf Çıkaracaktır İlla.

Yukarı Tükürsen Bıyık Aşağı Tükürsen Sakal.

crxforever
28 Haziran 2014, 18:49
Şuanda arkası ve önü sepetli bir bisiklete çanak kablo ve takım çantası ( satfinder yıldız anahtar böcek uydu matkap schart dübel v.s hepsi bir çantada ) sığıyorsa mototada sığar. Diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/132624-2-el-ve-kafama-takilan-bir-soru-var.html butda bisikletin resmi var takım çantası full dolu.

eğer bisikleti yüklediğin şekilde motoru yüklersen denge sorunu olabilir. bisiklette olsa bile hız düşük olunca bertaraf edebiliyordun belki ama motosiklette arabalar ile aynı hizada ve hızda gideceksin yani kulvar değişiyor.

forumda motosiklet römork projeleri var aratırsan güzel çözümler bulabilirsin. :cat:

her şeye rağmen araba daha mantıklı bir çözüm gibi .formen kartal toros tipi bir araba motorun yanına yakışır ilerde.

tinerci
28 Haziran 2014, 22:02
Ruhsata işletmek kaydıyla şık bir römork uygun olabilir. Hayırlısı olsun.

banro
29 Haziran 2014, 09:52
Ben olsam araba alırdım.Yeri gelir aileni taşırsın yeri gelir iş için kullanırsın.Motorun sağına soluna brrşeyler takıp malzeme taşımak çok riskli olur.Denge bozulur, biryerlere takılır, polis yakalar ceza keser v.s.

ahmet0021
29 Haziran 2014, 14:34
Uydu işinde merdivene gerek yok. A2 almadan binmem motora

rogget
29 Haziran 2014, 16:47
4000 civarında temiz tospaaa bulabilirdiniz ailece binerdiniz 1000tl de masrafı vardır zaten 2.elin toplam 5000, üzerine ev koysanız taşır.motorda sırt çantası bile yeri geliyor zorluyor.romörk'te taksanız artçıda olsa kask,mont,eldiven, dizlik yolcuyada şart.ya da ''ilkerabi''dediği gibi skoda favorit fln olabilirdi.

İlker41
29 Haziran 2014, 21:18
kardeşim iş için diyorsan bir reno 12 senin işini görür ailenlede istediğin yere gidersin motor zevk ve keyif işidir önce otomobil ben öğle yaptım 98 model pejo 306 var ve motoru daha sonra aldım ama senin durumun yoksa motora acele etme ALLAHA emanet ol.