PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GT250R Debriyaj Sorunu ..

RapForLive
14 Haziran 2014, 02:38
Merhaba arkadaşlar. Hyo gt250r sahibiyim. Bu gün şehir içi 25 km civarı yaptım ve bu süre zarfında başlangıçta debriyaj kolunda 1 cm kadar boşluk varken şuan ki boşluk kendi kendine 3-4 cm ye kadar cıktı . Netice de debriyajı çeksem bile ayıramıyor motor gitmeye devam ediyor.

Yokuşta kaçırma yok ama ayırma yapamıyor..

Sizce debriyaj balatasından mı kaynaklanıyor yoksa ayar kayması mı meydana geldi yardımcı olurmusunuz ?

enxdesign
14 Haziran 2014, 03:46
Debriyaj kolunun hemen önünde yani telin orada bir somun var. Öncelikle onu gevşet. Ardından telin etrafındaki kabloyu geriye doğru sardır. manetin boşluğu biraz gidecektir. Ardından başta gevşettiğin o somunu tekrar sık.

ferhatkars
14 Haziran 2014, 22:28
motoru kullanmadıgında, yani motor soğuduğunda geri eski haline geliyor mu boşluk...
eski haline geliyorsa yeni debriyaj balatası alma zamanın gelmiştir...

RapForLive
15 Haziran 2014, 18:33
Debriyaj kolunun hemen önünde yani telin orada bir somun var. Öncelikle onu gevşet. Ardından telin etrafındaki kabloyu geriye doğru sardır. manetin boşluğu biraz gidecektir. Ardından başta gevşettiğin o somunu tekrar sık.

Teşekkür ederim hocam , ayarladım sayenizde.

motoru kullanmadıgında, yani motor soğuduğunda geri eski haline geliyor mu boşluk...
eski haline geliyorsa yeni debriyaj balatası alma zamanın gelmiştir...

Hayır hocam sıcakken de soğukken de aynı boşluk mevcut idi manetin oradan 1 cm boşluk kalacak şekilde ayarladım sorunum şimdilik çözüldü.
Bilgilendirmeniz için de teşekkür ederim aklımın bir köşesinde bulundururum.