PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç motoru Aprilia RS 125?

shield
03 Mayıs 2006, 18:07
2006 modelleri ve fiyatları daha gelmedi ama yakında çıkacak ortaya..
Honda CBR 125 R almayı düşünüyordum ancak forumlarda okuduklarıma ve hisslerime göre çabuk sıkılacagımı düşünüyorum. Tamam tipi race ama gidişi öyle olamıcak. 600 cc de maddi acıdan şimdilik düşünemiyorum. O kadr çok tecrübem yok ancak 125 cc de ii giden bi alet istiyorum..
Forumlarda biraz kötülendiğini gördüm RS 125 in. Ancak sıfır olsa, 2 zamanlı motoru ve çok yakması dışında bir engeli varmıdır başlangıç motoru olması için?

birde mayıs ayı içersinde (11-14) Antalya'da Motoshow 2006 Fuarı varmış.Tam isabet oldu oradanda modelleri daha yakından görme fırsatım olacak. Umarım o zamana kadar RS'in fiyatıda belli olur. Biryerlerde 7.900 YTL gibi bi rakam görmüştüm.Yoksa belli olduda sitesindemi güncelleme olmadı.
Saygılar..

Not: 200-210 yapar cabuk hızlanır diyorlar ancak gücü herzaman kontrol ettiğimizi varsayalım..

HAYALBUYSA
03 Mayıs 2006, 18:16
Cevapları zaten sen vermişsin....

RS almak için ;

1- Maddi durumun iyi olacak.

a) Aletin kendisi pahalı. 7500-8500 ytl arası bi şey olacak
b) Motorun yakıt tüketimi epey yüksek 6 - 8 lt. arasında değişiyor.Çok sıkıştırırsan daha fazla bile yakar.

2- Motoru kısa süreli kullanıp daha yukarı cc li modellere geçmek istersen alacaksın. Örneğin 1-2 sene kullanıp satacaksın.

3-Parça fiyatları pahalı olur.Onu göze almalısın.

Aprillanın + ları.........

Tam anlamıyla motorsiklette racing keyfini alabileceğin bir makina hem göze hitap eder hemde performansı ile doyurucudur.Cbr gibi değildir.

Sesi bazılarına kötü gelebilir ancak benim çok hoşuma gidiyor bu aletlerin sesleri. hem derbi hemde aprilla nın sesleri gerçekten güzel. ufak aragazları ile hoş bir ses çıkıyor aletten.

crato
03 Mayıs 2006, 18:27
en son geçtiğimiz hafta Motomax, Haziran gibi piayasada olacağını ve fiyatının 4900-5000€ gibi olacağını söylemişti.

extacy77
03 Mayıs 2006, 18:50
Sen 125cc olduğuna bakma forumda veya forumlarda 125-250cc nin başlangıç için uygun olduğunu okumuşsundur ama bu alet 125cc olmasına rağmen 210 km gibi yüksek bir hıza ulaşabildiğinden ve çok atak olduğundan bence başlangıç motoru olarak bunu alman pek doğru olmayabilir:cat: ama yine de karar senin

shield
04 Mayıs 2006, 11:18
Teşekkür ediyorum ilginize. Motoshow 2006 son kararım için etkili olacak sanırım. Saygılar..

motocycleboyreigns
04 Mayıs 2006, 12:19
Motorla hız yaptınız mı daha önce?

EgeKnn
04 Mayıs 2006, 12:27
Aprılıa RS125 güzel motor 125 cc ye göre çok iyi performansı var hatta 125 liklerin en performanslısı... tarzın race ise RS125 ile başlamak bana kalırsa gerçekten iyi bir seçim olabilir hayırlı olsun şimdiden

iptaluyelik06
04 Mayıs 2006, 13:12
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa , yinemi aprilia rs 125 , yinemiiiiiii yaaaaaaaaaaaaaaa forumda en çok konu bu olmuştur ya ühühühühühüh
dilimde tüy bitti :)

koray_77
04 Mayıs 2006, 13:38
başlangıç için yamaha ybr125 bence dostum:cat:

shield
04 Mayıs 2006, 14:51
Motorla hız yaptınız mı daha önce?

Hayır daha önce vitesli motor kullanmadım ve hızda yapmadım.

Aprılıa RS125 güzel motor 125 cc ye göre çok iyi performansı var hatta 125 liklerin en performanslısı... tarzın race ise RS125 ile başlamak bana kalırsa gerçekten iyi bir seçim olabilir hayırlı olsun şimdiden

Evet tarzım ve istediğim kolay kontrol edebileceğim küçük cc'li bir asfalt canavarıdır.Küçük cc diyorum en azından tecrübe kazanıncaya ve para biriktirinceye kadar. Keşke biraz daha ucuz olabilseydi bu alet. O zaman karar vermem daha da kolaylaşacaktı.Bir tek fiyatı kafamda soru işareti işte. O kadar para verilirmi verilmezmi :silent: ..

praetorian
04 Mayıs 2006, 15:07
bende senın gıbıyım(hıc vıteslı kullanmadım)ama derbı dusunuodum..bır kac bılenden tavsıye aldım ve derbıyı cok ıstedıgım halde almıcam..yavas buyuktmek daha mantıklı ben kendımı kontrol edemıcegım ıcın vazgectım..sen kontrol edebılırım dıosan al..ancak bu aletlerın hızlanması cok cok serı(ymiş)dıkkatlı olmakta yarar bence oncelıklı dusuncen para degil kendini kontrol edip edemicegin olmalı..saygılar..guvenlı surusler

motocycleboyreigns
04 Mayıs 2006, 17:42
Kullanmadıysanız ve superspor motor alacaksanız önce bir hız tecrübe etmenizde fayda var.Bu tip motorların amacı hızdır,performans olmadan pek bir artıları olduğunu sanmıyorum.Tanıdığınız birinden veya bir kurs aracılığıyla motorla gezin,tanıyın.140-150 km lere çıkın.Araba gibi değil inanın ki...Sonra tekrar düşünüp karar verin ne istediğinize.Malum rs 125 pek ucuz bir motor da değil,o kadar parayı verdikten sonra zevkle binmeli bence.

shield
04 Mayıs 2006, 19:11
Evet haklısın sanırım..:cat:

serkankiyak
04 Mayıs 2006, 19:29
Bu tarz makinaların cc lerinin düşk oluşuna aldanmamak lazım..
yamahanın dt 125 diye bir modeli var cross.
çok ben motorcuyum diyen arkadaşı ters dönerken gördüm onda. 125cc ama 28 bhp nasıl olcek.bu canavarların küçük cc li olduklarına aldanmayıp safkan performans makinaları olduğunu unutmayalım..
http://img404.imageshack.us/img404/4459/small001216wh.jpg (http://imageshack.us)http://img253.imageshack.us/img253/156/dt125yamaha9er.jpg (http://imageshack.us)
aprilla rs 125 :11kw(kaç beygire karşılık geliyor bilen varsa)