PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Riding Academy - Honda Motosiklet Eğitim Merkezi

AntonChigurh
29 Mayıs 2014, 22:39
Hiç motor tecrübem yok ve ehliyet kursundan önce bu ikisinden birine kayıt yaptıracağım. Hakkında bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum, burdaki bilgilere göre kayıt yaptıracağım hemen bu gece, teşekkürler...

Not: Ücret farkları sorun değil...

Aziz4458
29 Mayıs 2014, 22:48
Ücret sorunun yoksa hondanınki çok iyidir tavsiye ederim hondanın eğitim kursundan eğitim alıpta direk 600rr ile başlayan tanıdıklarım var ve hiç kazasıda olmadı

doraemon
29 Mayıs 2014, 22:49
Honda'da motosikletimi almadan önce eğitim aldım. 1. seviye geçen yıl.
Bu yıl 2. seviye ve 3. seviye hazırlık eğitimlerini aldım.
Tavsiye ederim.

Yamaha hakkında bilgim yok.

Ayrıca bu konu daha önce açılmıştı, biraz araştırırsan bulursun. Çok ağım şahım bir fark yoktur tahminen.

soa
29 Mayıs 2014, 22:50
abim yamaha dan aldı ben honda dan aldım eğitimi karşılaştırma imkanı bulduk tek kelime ile honda

ajemix
29 Mayıs 2014, 22:50
Ben Gis Akademiyi de incelemeni öneririm. Ben oradan eğitim aldım ve çok memnunum.

AntonChigurh
29 Mayıs 2014, 22:53
Honda nın yeri biraz sapa geldi açıkçası. Hoş bostancıdan servis varmış ama ben de beylerbeyindeyim, sabah oraya gitmeye üşenir miyim diye düşünmedim değil, arabayla gitsem olmaz, nerdeyse kocaelideymiş hondanın yeri, olmadı bir minibüs kadıköy, ordan da metroyla bostancı yaparım ya madem honda nın ki daha iyi diyorsunuz...

ormankebabi
29 Mayıs 2014, 23:03
Şubat 2013'de Honda GS1 ve Ekim 2013'de Yamaha Seviye-2 eğitimlerine katıldım. Honda fiyat-performans dahil her konuda açık ara daha başarılı bence. Yamaha'nın tek artısı kendi motorun ile katılabiliyor olman (motoru devirir isen başka türlü tabii :D).

AntonChigurh
29 Mayıs 2014, 23:07
HONDA ya kayıt oldum, 16-17 Haziran, hayırlı olur inşallah kullanabilirim.

ozwizard
30 Mayıs 2014, 10:55
Çok iyi bir seçim. Sakın uykulu ve yorgun gitme :) Çünkü eğitim sonunda pelten çıkacak :)

ardacik
30 Mayıs 2014, 11:40
Hondadan egitim alan arkadaslar fiyat olarak ne odedi paylasabilirlermi?

hamzarat
30 Mayıs 2014, 11:52
uzun bir ara vermeden sonra ben de,unutmuşumdur bir çok şeyi diyerek 4-5 haziranda'ki honda güvenli sürüş 2'ye katılıyorum.ücret olarak 425tl verdim.1 ve 2.eğitimin fiyatlandırması aynı 425tl.

Pisman
30 Mayıs 2014, 13:29
uzun bir ara vermeden sonra ben de,unutmuşumdur bir çok şeyi diyerek 4-5 haziranda'ki honda güvenli sürüş 2'ye katılıyorum.ücret olarak 425tl verdim.1 ve 2.eğitimin fiyatlandırması aynı 425tl.

fiyatlar tahminimden çok daha uygunmuş, istanbul'daki arkadaşlar değerlendirin bence.

AntonChigurh
30 Mayıs 2014, 15:07
Ben de gs1 e kayıt oldum, 2 gün 425 tl, ihtiyaç hissedersem gs2 ye de kayıt yaptırırım temmuz da

Ezio41
30 Mayıs 2014, 15:13
Bende Honda'dan eğitim aldım 1. Kur . Ama ben bedavaya gittim tabi sıfır Honda aldığım için :) Honda'nın öyle bir güzelliği var . Sıfır motor alınca Bedava 1 günlük eğitime yolluyorlar . Tavsiye ederim güzel eğitim yeri ama 1. Kurdan pek bir şey beklemeyin .

Buda Güvenli sürüşten fotolarım ve yorumum ; http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/22974-honda-cbf-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1737.html Biraz aşağılara inerseniz görürsünüz :)

Apices
30 Mayıs 2014, 15:55
Bende 23-24 nisan tarihlerinde Oğlum ile
Birlikte Honda gs1 eğitimi aldım.
O an fazla hissetmesemde,eğitim sonrasında
Çok faydalarını gördüm. Kesinlikle pişman
Olmazsınız.Şansınıza katılımcı sayısı
Az olursa çok daha faydasını görürsünüz.
Müsait bir zamanda gs2 eğitimini de almayı
Düşünüyorum.

AntonChigurh
18 Haziran 2014, 13:21
Ve nihayet gs1 eğitimini tamamladım, hayatında bisiklet dahi sürmemiş olan ben, resmen motosiklet kullanmayı öğrendim, o parkurları tamamlayabildiğime inanamıyorum :) şimdi gs2 yi de alacağım, ne kadar eğitim, o kadar güvenli sürüş...

Hele eğitim sonunda cbf1000 ile 2 tur atmak inanılmazdı, cbf150 den aonra onu kullanınca altımda resmen bir boğa var gibi hissettim, ayrıca neden bilmiyorum ama çok daha güven verdi bana...

ilkervirlan
18 Haziran 2014, 20:40
Tebrik ederim. Ben GS1 Eğitimini aldığımda bize 1000'lik makinayı kullandırmamışlardı. GS2'ye gittiğimde kulaklarını çekecem :) Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

darklion1
18 Mayıs 2015, 18:34
Arabam olmadığı için Honda eğitim merkezine Adapazarı üzeri nasıl gidebilirim.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

MotoGlock
18 Mayıs 2015, 20:45
Arabam olmadığı için Honda eğitim merkezine Adapazarı üzeri nasıl gidebilirim.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

servisleri var

Green Arrow
18 Mayıs 2015, 21:21
2 ay önce gittim. Çokda memnun kaldım. Metrocity önünden servis ile aldılar ve dönüşte aynı şekilde bıraktılar. Öğlene kadar çok güzel ve interaktif teorik eğitim veriliyor slayt eşliğinde. Ardından tesislerinde hazırlanan çok güzel yemekleri yiyorsunuz ve büyük an geliyor canlı sürüş :). 3-4 saat civarında seviyeye göre başlangıç veya geliştirme eğitimi veriliyor. Metehan hoca on numara bir adam her soruya ve her fikre açık. Kısacası herkese şiddetle tavsiye ederim ve bence piyasadaki en uygun fiyatlı eğitimi veriyorlar aldığınız ve verdiğinize baktığınızda...

beycank
18 Mayıs 2015, 23:03
Yamaha'da ki Mete hocayı bende yakından tanıyorum. Kişilik ve eğitmen olarak on numara insandır. Gönül rahatlığı ile yamaha'ya gidebilirisiniz. Honda hakkında bir fikrim yok maalesfe.

Onurhan D
18 Mayıs 2015, 23:08
İzmirde honda olsa hondaya giderdim ancak yok, o yüzden Yamaya riding academy'e gitmeyi düşünüyorum.

hakikiteker
19 Mayıs 2015, 00:19
İzmirde honda olsa hondaya giderdim ancak yok, o yüzden Yamaya riding academy'e gitmeyi düşünüyorum.

İzmir de Yamaha riding academy de yok diye biliyorum ama?

eek
28 Temmuz 2015, 11:34
Arkadaşlar yaşım 30, 10000 km kadar vitesli düşük cc, 4000km de yüksek cc tecrübem var. Saha satış pazarlamada çalıştığım için belki milyon km şehiriçi ve dışı araba, transit benzeri araç kullandım.

Şimdiki motorum biraz güçlü olduğu için bir iki noktada gaza gelip sonrasında panik fren yapmam gerekti, kaydırdım, yalpaladım vs. ama düşmedim, ama tamamen şans eseri olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle eğitim alacağım ve motorum da Yamaha olduğu için aklıma burası geldi, seviye 2 nasıl olur benim için?

zaferce
28 Temmuz 2015, 12:16
Arkadaşlar yaşım 30, 10000 km kadar vitesli düşük cc, 4000km de yüksek cc tecrübem var. Saha satış pazarlamada çalıştığım için belki milyon km şehiriçi ve dışı araba, transit benzeri araç kullandım.

Şimdiki motorum biraz güçlü olduğu için bir iki noktada gaza gelip sonrasında panik fren yapmam gerekti, kaydırdım, yalpaladım vs. ama düşmedim, ama tamamen şans eseri olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle eğitim alacağım ve motorum da Yamaha olduğu için aklıma burası geldi, seviye 2 nasıl olur benim için?

Kendi motorunuzla alacağınız eğitimler daha verimli olacaktır.

EmirŞengezer
28 Temmuz 2015, 13:12
Ben ehliyetten önce hondadan ilk kuru almıştım. Daha önce motosiklet kullanmamış olmama rağmen direksiyon sınavında hiç sıkıntı yaşamadım. Yamahadan alan arkadaşım direksiyondan kalmıştı. Yamaha kötü demek istemem tabii ama arkadaşla eğitimde neler yaptığını kıyasladığımızda hondanın eğitimi bir kaç adım öne çıkmıştı.