PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Soruyu Hep Merak etmişimdir

HONDAANTALYA
24 Mayıs 2014, 13:34
Arkadaşlar malum yakıt , Ulaşım için bir hayat kaynağı.Yakıt fiyatlarıda her ayda zam geliyor. Ya sonu gelirse bunun neler gelir başımıza ? Siz yakıtsız bir dünya düşünebiliyormusunuz.Telden yazmak ammada zormuş.

kngsze
24 Mayıs 2014, 13:40
Ayaklar ne diye var ?'der geçerim.
Onu bence o zaman düşünelim'gibi bencil bir tavırlar depremin şokunu atlatmak istiyorum.:pl:

umurcan
24 Mayıs 2014, 14:10
bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir olacak o :P

hocam araç kullanımına yönelik hidrojen pilleri vestel tarafından en az bi 5-6 yıldır üretiliyor. içten yanmalı motor teknolojisi açısından o devam için bir yöntem olabilir, onun dışında elektrikli motorlar gelişmekte, onlara dönüşüm olacağını düşünüyorum ben

HONDAANTALYA
24 Mayıs 2014, 14:19
Şimdilik sorunyok sadece zam geliyor bunada alıştık zatende sallamışız haberimiz yok:)

C.Kaan
24 Mayıs 2014, 14:19
Eğer Yakıtın Bir Gün Sonu Gelirse, İnsanlığın Sonu Geleceği İçin Sıkıntı Yok.

Yakıta Sadece Ulaşım Diye Bakmayın, İçtiğiniz Sudan Yediğiniz Ekmeğe En Basit Yaşam Fonksiyonlarınızı Bile Gerçekleştirmek İçin Yakıta ihtiyacınız Var.

Sosyete59
24 Mayıs 2014, 14:23
DePreM oLduqunu saNdıNız deMi?¿ kOrkMaYın haYaLLeRim YıqıLdı .s :d

Slang
24 Mayıs 2014, 14:32
DePreM oLduqunu saNdıNız deMi?¿ kOrkMaYın haYaLLeRim YıqıLdı .s :d

Efsaneler efsanesi :santa::queen:

Kardeşim zaten elektirikli arabalar çıkmaya başladı,ozamana kadar yaşayabilirsek herşey elektrik olacak,benzine gerek kalmayacak :)

HONDAANTALYA
24 Mayıs 2014, 14:40
Koca koca uçaklar elektrik ilemi uçacak , bi an önce yaşlanıp ölmek istiyom ;

waffenSS
24 Mayıs 2014, 14:46
arkadaşlar işin boyunu daraltmayalım benzınin bitmesi ( petrolün ) tükenmesi anlamına gelir ki bu fosil yakıta bagımlı teknolojimiz için bir felakettir şöyle ki ameliyat eldiveninden tutunda ekmege kadar bir çok ürünün temin edilememesi ve tükenmesi anlamına gelir

kısacası almanların bir sözü var mortingenstrainzeng olur dünya:)

supporter
24 Mayıs 2014, 18:13
flintstones VARDI TAŞ DEVRİ HATIRLARMISIN :)

enxdesign
24 Mayıs 2014, 18:30
Tüm dünyada yakıt biterse, yakıtsız bir hayata alışmak birkaç sene sürer diye tahmin ediyorum. Eskiden nasılsa öyle olur. Motosiklet.net yerine esekleulasim.net gibi siteler açılır :D

shooter1
24 Mayıs 2014, 18:37
elektriği de fosil yakıtla üretiyoruz :king:

tozlu
24 Mayıs 2014, 18:54
güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretim kapasitesini arttıracaklar yakında, japonlar şuan tamamen ona odaklı çalışıyo, elektrikli rr motorları göreceğiz ölmeden, ahanda buraya yazıyorum :)

santo78
24 Mayıs 2014, 18:58
gelecek tamamen gunes enerjisi ve hidrojen ustune olacak.

Carbondioxid
24 Mayıs 2014, 18:59
Kullanıcıları'nı kendilerine bağlayacak(tıpkı benzin alımı için benzinliğe gitmek gibi), teknolojileri eminim 30 sene öncesinden hazırlamışlardır.

Her şekilde bağımlıyız.

ufukk
24 Mayıs 2014, 19:02
kurmalı motosiklet teknolojisi:)

enxdesign
24 Mayıs 2014, 19:08
Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim. Gerçekten çok enteresan bilgiler yer alıyor. Hatta bunun gibi birçok kurgulama var. Ben bir ara hepsini bir çırpıda izledim.

http://www.youtube.com/watch?v=BUZyAfTq0H4

canerol
24 Mayıs 2014, 19:09
babam böyle kek yapmayı nerden öğrendi :)

santo78
24 Mayıs 2014, 19:17
inanin su anda bir arabayi butun gun sadece elektirikle calistiracak teknoloji var ama buyuk petrol firmalari yuzunden araba firmalari bunlari uretmiyor. Hybridle falan oyaliyorlar milleti. Petrolun sona ermesi uzak degil 50-70 yil arasi bir zaman zarfinda. Ekonomistler zaten acikca belirtiyor ilerki yillarda fiyatlar cilginca tirmanicak.

tinerci
24 Mayıs 2014, 20:07
Biodizel teknolojisi de düşünülebilir.

caneroz
24 Mayıs 2014, 22:51
Biz istediğimiz kadar motor sürdükten sonra biterse bitsin be :mrgreen:

HONDAANTALYA
25 Mayıs 2014, 14:57
Biz istediğimiz kadar motor sürdükten sonra biterse bitsin be :mrgreen:
Bencil olmayalım Lütfen ..:bestmt:Bizden Sonrakiler Bu zevki almazlarsa kemiklerim sızlar :D

glock
25 Mayıs 2014, 16:07
Muhakkak birçok alternatif vardır, plan proje bazında. Bu durum gelecek ile alakalı olduğu için ülkeler-devletler-bilim-sanayi vs. mutlaka a-b-c planı yapmıştır. Petrol-enerji gibi kaynaklar medeniyetle paraleldir, Dünya'nın tarihi süreci var ve çeşitli dönemler, medeniyetler oluşmuş, illaki dönemi geldiğinde kabuk değiştirecektir. Bence petrolün bitmesi bir tehdit oluşturmuyor, toprağın kirlenmesi, nükleer enerji, endüstriyal üretim, sanayileşme, hastalıkların artması, kapitalist bir sistemde insanların gittikçe fakirleşmesi, bunalım ve ruh hastalıkları, ayrıca birçok faktör gelecek için ciddi tehditler oluşturuyor.

myagdi
25 Mayıs 2014, 17:13
şöyle bir söz vardır;

taş devri nasıl, ortalıkta taş kalmadığı için sona ermediyse petrol devri de petrol tükenmeden önce sona erecektir.

bu sözün sahibi, suudi arabistan'ın efsane petrol bakanlarından şeyh zeki yamani. inanır mısınız, o da size kalmış.