PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öyle bir kaza yaptık ki

güvenyahya
19 Mayıs 2014, 02:23
s.a çanakkaleye giderken köy yolundan aniden çıkan traktörle çarpıştık motor tvs apeche resim çekemedim telefon tuz buz oldu jandarma geldi poliste geldi bana suç atmaya çalışıyor keratalar aramızdaki diyolok şöyle
+ehliyetin varmı
-var abi muayne sigorta tam (arkamdakinin bacak kırık kol kırık)
+peki canın acıyormu
-acıyo abi ambulans gelecekmii yoksa ben arayım
+gelir bakalım bekle
-kim suçlu memur abi peki
+karakolda belli olur

ve karakola sabah gittik traktörün sahibi bize bagırıp çıgırıp duruyor kask var elimde çatlak şeytan diyo çarp kafasına ama karakol işte polis tutanakları tuttu traktörün muayne sigorta yok ehliyet yok motorda şase yamuldu makinaya kadar topladı kendisini artık hayır vermez sigorta şirketi karar vericek ona ama işte olayın resmi yok ama kroki var
http://i.hizliresim.com/aqY7z5.jpg (http://hizliresim.com/aqY7z5)

ronnytechno
19 Mayıs 2014, 02:31
Geçmiş olsun 98km hızla traktöre çarptıysanız Allah korumuş ölmediğnize şükredin ucuz atlatmışsınız

Kavel
19 Mayıs 2014, 02:34
Geçmiş olsun, hızınızı neredeyse yarı yarıya düşürmüşsünüz, çok şanslısınız. Yazmadığınıza göre siz de bir hasar yok sanırsam, ucuz atlatmışsınız...

Slang
19 Mayıs 2014, 02:34
Allah korumuş geçmiş olsun kardeşim.Büyük ihtimal traktör yer cezayı hem ehliyet yok hem sigorta.

güvenyahya
19 Mayıs 2014, 02:36
yok ben gidona öyle bir yapıştımki zaten kask mont eldiven vardı arkamdakinde sade kask

Zuzuuw
19 Mayıs 2014, 02:38
Kaza sonrası mutlaka doktor raporunu al,

kendi imkanların ile olay yerinin fotoğraflarını çek.

polis eliyle ayarlanacak pazarlık masasınada oturma, aysal hakların neyse onları iste. Artık bu hukuk sistemiyle ne kadarını alabilirsen.

Geçmiş olsun.

forzaBJK
19 Mayıs 2014, 02:51
geçmiş olsun.. hız konusunda gerçekten allah korumuş, feci sonuçlanabilirdi.

keşke ön görüşlü olup, özellikle kavşaklarda tehlikeli olabilecek durumlarla karşı karşıya kalacağını kestirebilseydin..
maalesef o tarz dikkatsiz sürücüler çok - iki dikkatsiz sürücü bir araya geldi mi kaza kaçınılmaz oluyor.. Bizler dikkatli olalım ki, hayatta kalalım ve bu motor dalğasını uzun yıllar güdelim..

tekrar geçmiş olsun, arkadaşına acil şifalar! sigortada sorun çıkarmaza herşey tamam!

ccc67
19 Mayıs 2014, 11:38
çok geçmiş olsun.Allah bir daha kimseye yaşatmasın

Bilalancer
19 Mayıs 2014, 11:50
Benim yaptığım kazaya çok benziyor. Kesinlikle şikayetçi ol. Davacı ol. Motor fiyatının tamamını iste. O motordan hayır gelmez artık. Şaşi falan yamulmuştur zaten. Benim motorda TVS Apache idi. Dikiş tutmamıştı sonrasında. Yaptıralım falan diyecektir. Sakın itibar etme. Geçmiş olsun.

Panther38
19 Mayıs 2014, 12:07
Geçmiş olsun kardeşim yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorlar. bazıları göre göre çıkıyor aman dikkat! kavşaklarda hızı erkenden düşürmelisin. kavşağa yaklaşmadan önce 70 gibi olsa daha iyi olurdu 98 den yavaşlaması biraz daha zaman alır.

ceyceypad
19 Mayıs 2014, 12:21
hayatta olduğun için şanslısın dün iki kişi öldü uşak yolunda.

haklarını ara şikayetçi ol köyLü bağırıp çağırıp araya adam koyup polisi yönlendirmek isteyecektir

jackonbir
19 Mayıs 2014, 12:24
kolu bacağı kırılan arkadaş mutlaka maddi manevi dava açsın
tecrübeyle sabittir

Uykusuzcorap
19 Mayıs 2014, 12:27
Geçmiş olsun bende tvs apache kullanıyorum ve canakkaledeyim. (kırmızı siyah) canakkalenin neresindesiniz? Nerde oldu bu kaza gecmiş olsun tekrardan..

bu arada size birşey olmaması allah korumuş. Ekipmanlarınız neydi acaba?

shooter1
19 Mayıs 2014, 12:55
geçmiş olsun Allah korumuş

çelikatlı
19 Mayıs 2014, 13:00
Geçmiş olsun şanslıymışsınız. Allah birdaha göstermesin.

skystar
19 Mayıs 2014, 13:26
Hocam çok geçmiş olsun.

Siz siz olun muhakkak ama muhakkak kavşaklara yaklaşınca hızınızı ciddi anlamda düşürün yada başka aracı kendinize siper alın o araçla birlikte aynı anda kavşaktan geçin çünkü yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorlar allah korusun daha da kötüsü olabilirdi Allah korumuş.
Muayene sigorta ehliyet yoksa zaten %100 traktör sahibi suçlu siz hakkınızı sonuna kadar arayın bağırıp çağırmasına da aldırmayın...

acayüp
19 Mayıs 2014, 14:13
Geçmiş olsun , bir hastaneye gidip bilek için mr çektir. Aynı buna benzer bir şekilde skofoid kemiğini kırdım.
Ve 1 ay boyunca kırık olduğunun farkında bile değildim hatta doktorda anlamadı çünki röntgende çıkmıyor. İleride büyük sıkıntı çıkarır.
Şimdiden önlemini alıp mr işini ihmal etme.
Kırık olsa duramazsın abii diyenlerede aldırma. 1 ay durdum hiç hissetmedim bile hatta o arada motor kullanmayada devam ettim. Sonrasında 4 ay alçı Allahtan kaynadı . Çok sıkıntılı bir kırık bunu önemsemeni öneririm.

lickup
19 Mayıs 2014, 16:43
Bildiğin ölümcül kaza geçirmişsiniz. Daha yaşayacak yıllarınız varmış demek. Çok geçmiş olsun

3n3s
19 Mayıs 2014, 16:54
traktör zaten tali yoldan gelmiş. Asli kusurdur.

Büyük geçmiş olsun.

serdar22
19 Mayıs 2014, 22:19
büyük geçmiş olsun

çağhan
19 Mayıs 2014, 22:24
çok geçmiş olsun, traktör tali yoldan ana yola kontrolsüz çıktığı için traktör suçlu gözüküyor.

numangokce
19 Mayıs 2014, 23:07
çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun, tekrarını göstermesin.

dün 3, bugun de 1 kaza atlattım bu bahsedilen dikkat özürlü arkadaşlar yüzünden. 2x dikkatli olmakta fayda var. her zaman dediğim gibi "trafiği okuyabilme yetisi"ni aciliyetli kazanmak şart.

lawyer_16
20 Mayıs 2014, 00:31
çok geçmiş olsun. hem yola atlıyor, hem de bağırıp çağırıyor ha? süründür onu bence köydeki tarlasını sattırıp ödettir bütün zararlarını hastane masraflarını her şeyini.. ama şunu da unutma, kanunlara göre traktör sürücüsü yüzde yüz haksız bulunabilir ama daha iyi öngören bir motor sürücüsü bu kazayı yapmayabilirdi. tekrar geçmiş olsun, bundan sonra daha temkinli olalım. boşuna motora saygı yok demiyorlar.

reason667
20 Mayıs 2014, 02:04
Geçmiş olsun , bir hastaneye gidip bilek için mr çektir. Aynı buna benzer bir şekilde skofoid kemiğini kırdım.
Ve 1 ay boyunca kırık olduğunun farkında bile değildim hatta doktorda anlamadı çünki röntgende çıkmıyor. İleride büyük sıkıntı çıkarır.
Şimdiden önlemini alıp mr işini ihmal etme.
Kırık olsa duramazsın abii diyenlerede aldırma. 1 ay durdum hiç hissetmedim bile hatta o arada motor kullanmayada devam ettim. Sonrasında 4 ay alçı Allahtan kaynadı . Çok sıkıntılı bir kırık bunu önemsemeni öneririm.

Çok şanslısın.

2008 deki kazamda aynı kemiği kırdım.Kazadan 5 dk sonra fark ettirdi kendini.İki kırık ucu birbirinden 1 mm uzak diye ameliyat oldum,titanyum hala bileğimde, sen şanslı olanlardanmışsın emin ol. Ameliyat sonrası az morfin yemedim. Aparatı da matkapla taktılar zaten.

güvenyahya
20 Mayıs 2014, 03:47
Geçmiş olsun bende tvs apache kullanıyorum ve canakkaledeyim. (kırmızı siyah) canakkalenin neresindesiniz? Nerde oldu bu kaza gecmiş olsun tekrardan..

bu arada size birşey olmaması allah korumuş. Ekipmanlarınız neydi acaba?

yarımada ecabat yolu tersane çivarı agv kask 499 tl ye aldığım mont vardı maalesef artık yok :(

motorun masrafını alacaz arkadaş iyi durumda adam bagırdı çagırdı ama sonra gelip özür diledi insanlar çok saygısız olmuşlar bana tek bir sözü koydu

'siz motorcular ne bok olduğunuz belirsiz insanlarsınız sizin neyiniz var ( ehliyet anlamında diyor ruhsat anlamında ama bilmiyo hepsi tam.!!)

kimse bana böyle konuşamaz... şimdi aglasın dursun ben giden 900 tl lik agv ye yanarım

cece89
20 Mayıs 2014, 04:02
Çok geçmiş olsun

ahmetersoz1
20 Mayıs 2014, 15:40
Geçmiş olsun... Yavuz hırsız hesabi birde emniyette size bağırıyorsa, sonuna kadar acısını çıkartın bence sonuçta elemanda ne ehliyet ne sigorta varmış. Her türlü %100 haklısınız. Acıma ver mahkemeye...

Sadık1453
20 Mayıs 2014, 16:20
İleride kavşak var, tali yol var, sen 98 km. hızla mı geliyorsun? Kusura bakma ama trafik kuralları adamı suçlasa bile sorumlu sensin bence...!

Geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

ectuna
20 Mayıs 2014, 16:24
Geçmiş olsun Güven.

güvenyahya
20 Mayıs 2014, 16:37
İleride kavşak var, tali yol var, sen 98 km. hızla mı geliyorsun? Kusura bakma ama trafik kuralları adamı suçlasa bile sorumlu sensin bence...!

Geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

traktörün farları yanmıyor zaten 108 km hızdan gaz kesmiştim...

hkn09
20 Mayıs 2014, 16:51
çok geçmiş olsun

Sadık1453
20 Mayıs 2014, 17:25
traktörün farları yanmıyor zaten 108 km hızdan gaz kesmiştim...

Güzel kardeşim, bak korada kavşak var. Hadi tali yolu geçtim tabela yoktu görmedin v.s.

Sana hiç kimse kavşaklara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğretmedi mi?

Yazık günah değil mi canınıza?

Traktör bu, her şey olabilir yola bakmadan çıkar, yarıya kadar çıkıp bekler, farı yanmaz, fren lambası yanmaz. v.s. v.s.

Özellikle kavşaklara ve yola katılım noktalarına durabileceğiniz hızlarda girin. Böyle olayların önüne ancak bu şekilde biraz geçebiliriz.

Tekrar geçmiş olsun, bahsettiğiniz hızla kaza yapıp hayatta kalan az insan vardır. DİKKAT.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"