PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kırmızı ışıkta durup dururken kapı açan öküz

braveguy
08 Mayıs 2014, 10:25
geçen hafta sonu hava güzeldi cumartesi günü gezmek istedim.
evim de iş yerim de avrupa yakasında gezerken de genelde avrupa yakasını tercih ediyorum.(sahil yolu, belgrad ormanı, karadeniz kıyısı vs.)
şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.

geçen hafta sonu değişiklik yapayım dedim kadıköy sahil yolundan gidebildiğim kadar gideyim diye niyetlendim. bostancıyı geçince yanlış bir karar verdiğimi anladım zira 4 şerit sahil yolunun bir şeridi park, bu tamam ama genelde 2.şeride kadar park edilmiş her tarafta mangal dumanı yollarda çoluk çocuk arabaların önüne atlıyor, bir acayip düzensiz trafik vardı. neyse bol bol da kırmızı ışık var.
kırmızı ışıklarda genelde solda kalıp öne doğru ilerlemeye çalışıyorum. sağdan geçmeme sebebime gelince, gözlediğim -ve tabii ki öğretildiği kadarıyla- genelde parktan çıkan arabaların dikkatsizliği ve durup inmek isteyen, her taraftan kapı açan insanlar.
neyse başımdan geçen hikayeye döneyim; 3 kırmızı ışıkta da denk geldiğim en sol şeritte duran bir polo ile yanyana kırmızı ışığın yeşile dönmesini beklerken en öne doğru hareket ettiğimde sol arka kapıyı açtı öküzün biri. bu arada kırmızı ışık yaklaşık 60sn uzunluktaydı, yeşile dönmesine 10sn kalmıştı, yani 50 saniye duran öküz, ışık yeşile dönerken inmeye karar verdi. ben arabaları geçerken aynnalarına ve içerideki hareketlenmeye de dikkat ederim ki beklenmeyen birşeyle karşılaşmayayım. bu öküz vedalaşır gibi bir hareket de yapmadı işin garibi.
iç baldırım öküzün kapısıyla benim sele arasına sıkıştı, motosiklet ~3 4 km hızla ilerlediği için de iyice sıkıştı.
dikkat kıllı erkek bacağı içerir;
http://i.imgur.com/syMk3Xj.jpg
korna çaldım, hop, çüş dedim ama adamın idrak etmesi 2saniye aldı. bu arada ışık yeşile döndü. ama olan oldu. herifi dövsem bir türlü dövmesem bir türlü. sunturlu uzuuun bir küfür savurup devam ettim. bu öküzlere ne yapmak lazım sizce?

bu arada bu olay başıma geldiğinde kartal cevizli sapağından u döndüm, önümde 4 5 motordan oluşan hayabusalı bir ekip vardı.
adamlar son derece düzgün kurallara uygun hız yapmadan keyifle sürüyorlardı.
onlardan biri de kırmızı bir polonun zınk diye durması sonucu arkadan çarptı. son gördüğümde motoru çarpan arkadaş yerde kaskını tekmeliyordu. pololardan uzak durmak lazım sanıyorum.
onu görünce kendime mi üzüleyim adama mı üzüleyim şaşırdım. bir daha da keyif gezmelerimde kadıköy sahil yolunda bostancıdan öteye geçmemeye karar verdim.

Karachali
08 Mayıs 2014, 10:29
Gecmis olsun. Adama ne vurucan allahindan bulsun bosver ugrasmaya degmez.

ykocabay
08 Mayıs 2014, 10:31
Geçmiş olsun. Son kazanız olur inşallah.

kngsze
08 Mayıs 2014, 10:48
Geçmiş olsun...

sailor33
08 Mayıs 2014, 10:53
Geçmiş olsun. Daha kötü sonuçlar yaşamamanız teselliniz olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile.

ceyceypad
08 Mayıs 2014, 11:13
kapıyı açan fırlama veletlerde olabilirdi aralardan geçerken lapıyı açıp tükürenlerede dikkat etmek lazım

yavuzk2004
08 Mayıs 2014, 11:24
Geçmiş olsun, özellkle hafta sonu milletin kendini futursuzca dışarı attığı o rota çok tehlikeli

braveguy
08 Mayıs 2014, 11:32
tüm iyi dilekler için teşekkür ederim. umarım hiç bir motorcu kaza yapmaz. malum bizim tamponumuz yok, bedenimiz var.
tek tesellim motora bir şey olmadı, bana olan da zamanla geçecek kalıcı bir şey değil.

bir diğer sıkıntı sosyal çevrenizde bulunup ta devamlı "motor çok tehlikeli" "ölüme çok yakınsın" diye bık bık yapanların "yaa ben demedim mi" tavrı.
onları da ayrıca dövmek geliyor içimden.

canerol
08 Mayıs 2014, 11:43
geçmiş olsun...
dikkat kıllı bacak içeriri yazıp resimle arasına baya bir ara vereydin korku filmi gibi :queen:

turkish39
08 Mayıs 2014, 11:53
Geçmiş olsun,Allah (C.C.) beterinden korusun.

braveguy
08 Mayıs 2014, 12:11
------------

JafJaf
08 Mayıs 2014, 12:29
geçmiş olsun, konunun başlığını görünce, tam dayaklık dedim :)

speed_dream
08 Mayıs 2014, 13:02
bence araç ehliyeti verirken yazılı testin yanında insanın öküzlük derecesinin ölçüldüğü bir de psikolojik test yapılmalı ve ona göre hareket edilmeli :wiinkk:
gerekirse ehliyetten mahrum edilmeli böyle öküzler :pr:

semihss
08 Mayıs 2014, 13:06
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun, keşke plakasını da alabilseydin şu gereksiz trafik teröristinin (ifşa ederdik burada). Normalde Caddebostan sahil yolu motorcular için güzel bir güzargahtır fakat mangalcı kabileleri hepimizin ortak şikayet konusu ne yazık ki:)

.

Apices
08 Mayıs 2014, 13:10
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.
Etrafta öküzler çok maalesef.

Felis Leo
08 Mayıs 2014, 14:11
Bu işler ne kadar dikkat etsekte hiç belli olmuyor herkezin başına gelebiliyor, geliyorda malesef motor sürdükçe kaçınılmaz sonuçlar, hiç olmazsa hız yapmayalım ufak tefek şeylerle atlatalım.

braveguy
08 Mayıs 2014, 15:28
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun, keşke plakasını da alabilseydin şu gereksiz trafik teröristinin (ifşa ederdik burada). Normalde Caddebostan sahil yolu motorcular için güzel bir güzargahtır fakat mangalcı kabileleri hepimizin ortak şikayet konusu ne yazık ki:)

.
açan şoför değildi sağ arkada oturan yolcu yaptı bu işi. şoför olsa ifşa ederdim. :)

S6453
08 Mayıs 2014, 16:16
Çok geçmiş olsun. Umarım tekrarı olmaz.