PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : servise güvenebilir miyim kıllandım??

ayarlı.pense
29 Nisan 2014, 22:26
Bugün cbr250'min 1000 km rodaj bakımı,yağ değişimi ve rutin kontrolleri için honda bayi ve yetkili servisine götürdüm. Sen motoru bırak 2 saat sonra gel dedi sahibi. Yağ olarak hangi marka kullanıyorsunuz die sordum. Hondanın kendi yağı veya castrol kullanıyoruz dediler. Motul tavsiye ediliyor ondan koysak olur mu diye sorduğumda,olur fakat bakım kaydına müşteri tercihinden dolayı motul yağ kullanılmıştır diye kayıt düşerim dedi. Bi sorun cıkarırsa sorumlusu sen olursun honda mesuliyet kabul etmez dedi. O zaman kendi yağı neyse o olsun deyip mmotorumu bırakıp gittim. 2 saat sonra almaya geldim 60 lira bakım ücretimi ödeyip çıkardım motorumu. Fakat şimdi şüpheye düştüm,acaba dandik bi yağ kullanmış olabilirler mi. Servis diye güvendim ama bu devirde hic kimseye güvenilmeyeceği aklıma gelmedi. Sizce durum nedir böyle bi ihtimal var mı?

Carbondioxid
29 Nisan 2014, 22:31
Şimdi deriin derin nefes alıyorsunuz/imzana binaen), rahatlayın geriye doğru yaslanın :P

Bende şüpheciyimdir ama yoo hakkınız var e nasıl isbat edeceksiniz, servisin dedikleri bana kalır ise haklı, zira talimat ne ise ona dikkat etmiş anlaşılan doğrusuda bu, (şayet garanti istiyorsanız), ancak siz yok iken ne oldu, nasıl rahata erersiniz bilemiyecem nefes alalım derin deriin, gevşeyelim .

ayarlı.pense
29 Nisan 2014, 22:55
Ben yokken kötü şeyler olsa dahi garantisine güvenirim en son ihtimal. Olan kendilerine olur. Ama insan kıllanıyor işte

caneroz
29 Nisan 2014, 23:13
O zaman , işim yok ben buralarda takılayım bi daha gel git olmasın diyip bekleseydin sen de :)

acayüp
29 Nisan 2014, 23:26
Kimse eline işi aldımı başında birisinin bekleyip sorular sormasını istemez.
Ben hayrına hatıra iş yaptığım zamanlarda bile arkadaşımın dikkatle beni takip edip o an yaptığım şeyle yada genel olarak motosikletle ilgili birşeyler sormasından hiç hoşlanmıyorum kaldıki genelde yakın arkadaşım olur. Hiç tanımadığım birisine karşı daha tahammülsüz olabilirim. (muhtemelen)
Ayrıca birçok servis açık kullandığı yağı dahi markalı alır . Mesela elf in büyük bidon yağını alıp kullanır. ki kötü yağ değildirler genelde. Heleki yetkili servisse daha dikkatli davranır.

Şüphe iyidir ama paronayak olmamaktada fayda var. Kimse siz arkanızı dönsenizde motorun biryerine olmadık birşey yapsak diye beklemez. İstisnalar tabiki var şüphe ederseniz başka usta yada servis kullanırsınız kafanız rahat eder.

Tİme_shİft42
29 Nisan 2014, 23:28
Yağdan para kazanamayacağından böyle demiştir başıma geldi kendi yağımı aldım götürdüm yok olmaz bu yağ motorunu bozar diyor :cherry:

ayarlı.pense
29 Nisan 2014, 23:38
Teşekkür ederim paranoyak olmamak en iyisi haklısınız

suato21
29 Nisan 2014, 23:50
Üç kağıtçı servislere teşekkür borçluyuz.Paranoyak olmanın yanında,birde gül gibi meslek sahibi olduk..:)) Elimiz anahtar tutmayı geçti,sıfırdan motor imalatına geçicez nerdeyse..

shooter1
30 Nisan 2014, 01:35
geçen çarşamba günü yağı değiştirdim, yağ değişiminden önce motosiklet pancar motoru gibi çalışıyordu şimdi bir rahatlama geldi kendini motosiklet olarak görüyor :)

ErknOzyurt
30 Nisan 2014, 02:24
Koskoca servis 30 liralık yağ için mi kendine riske atacak bunlar denetleniyor arkadaşlar.Ben durankardeşlerde olduğum gün gördüm.

satoyama
30 Nisan 2014, 03:14
ellerinde 10tl aldıkları yağın litresini sana 30tl ye vermek varken neden karlarından olsunlar?

bizim gittiğimz yetkili servisler enayi mi 1 lt motulu 30tl ye dolduruyor.

castrolü çim biçme mekinama bile koymam..

cool113
30 Nisan 2014, 09:04
honda malının arkasında duran bir firmadır. servislerini diğer firmalara göre daha sıkı takip eder. kafanıza takılan bir şey olduğunda müşteri hizmetlerine motosikletinizin bilgilerini yazıp mesaj atın kısa sürede dönüş yapıyorlar.

aranel
30 Nisan 2014, 10:59
Bildiğim kadarıyla Honda her motosikletine 4 yıl sınırsız km. garantisi veriyor, bununla alakalı olabilir. Honda bu işleri çok ciddiye alan bir firma bir bit yeniği aramana gerek yok.

DARKSTAR54
30 Nisan 2014, 11:09
Bildiğim kadarıyla Honda her motosikletine 4 yıl sınırsız km. garantisi veriyor, bununla alakalı olabilir. Honda bu işleri çok ciddiye alan bir firma bir bit yeniği aramana gerek yok.

Hangi honda servisi o 4 yıl sınırsız garanti veriyor.. Dostum türkiye' satılan tüm sıfır ürünler 2 yıl garantilidir ve araçlarda km sınırı vardır motorlarda markaya göre değişebilir ama honda da 30. bin km dir sınırsız diye bir şey yok 6 ayda 30 bini geçersen gene garanti süren dolar 2 yılı bile beklemez.. onlar tabi ki sattiğı yağı koymak ister ama inanın bir şey olduğunda bu gene kullanıcı hatası olacaktır.. Çok şeyler yaşadık servis konusunda ne yapsan boş her zaman kullanıcı hatası.. O kadar kafaya takmayın motora bir şey olmadığı sürece neresi bozulursa bozulsun kullanıcı hatası deyip çıkıyorlar işin içinden...

abeciMotoru
30 Nisan 2014, 11:22
benim motora koydukları yağ 10-30 su gibi yağ, bıraktım servisi mevsimine göre olması gerektiği gibi yağ koyuyorum,
servisin bi yağ değişimi için beklettiği süre ve aldıkları fiyat fahiştir. bence ilk 5-6 bin km servise gidersin, kronik bir arızası çıkarsa garantiden halledersin, daha sonra işin olmaz.

ayrıca honda'da başıma gelen bir diğer olay, ufak bir kaza sonucu motorun sağa çekmesi durumu, bana amortisörlere kadar değişebileceğini, masrafın da 300tl olduğunu söylediler, gittim başka bi tamirciye adam teker milini ayarladı 3 dk içinde verdi, al dedi motorda hiç bişey yok. olay bu yani ustalıkları da tartışılır. her yerde böle değildir elbet.

Seko
30 Nisan 2014, 11:47
Madem kimseye güvenmemek gibi bir sorunun var, o zaman kendine güvenip Motul kullanacaksın. Honda gibi bir firmanın yetkili servisine güvenmezsen de kime güveneceksin ? Böyle şeyleri bu kadar kafaya takmayın. Birdahakine al Motul'u git kafan rahat olsun.

Baraza
30 Nisan 2014, 12:55
Bende ipone koydurdum bir sorun yok olmuyor,müşteri isteğiyle ipone konuldu gibi birşey yazıyorlar,yağdan dolayı motora birşey olursa honda sorumluluk almıyor işte,onlarda haklılar ..

shooter1
30 Nisan 2014, 14:10
yanlış bilgi 2 sene veya 30 bin km hangisi önce dolarsa

lickup
30 Nisan 2014, 15:16
Yağı kendim değiştirmiştim, 1 hafta geçti üzerinden depo lastiği gevşediği için servise değişmesi için götürdüm. Tabi 2000 km geldiğini görünce bakıma aldılar normalde vermeyecektim. Adama ben kendi getirdiğim yağı koyacağım dedim, kendin bilirsin ama bizim yağlarımız kadar kaliteli olmaz bak şuna altın gibi diyip motordan çıkan benim koyduğum yağı gösterdi :mrgreen: Seslenmedim tabi yoksa garantiden çıkacak motor.

aranel
05 Mayıs 2014, 13:18
Hangi honda servisi o 4 yıl sınırsız garanti veriyor.. Dostum türkiye' satılan tüm sıfır ürünler 2 yıl garantilidir ve araçlarda km sınırı vardır motorlarda markaya göre değişebilir ama honda da 30. bin km dir sınırsız diye bir şey yok 6 ayda 30 bini geçersen gene garanti süren dolar 2 yılı bile beklemez.. onlar tabi ki sattiğı yağı koymak ister ama inanın bir şey olduğunda bu gene kullanıcı hatası olacaktır.. Çok şeyler yaşadık servis konusunda ne yapsan boş her zaman kullanıcı hatası.. O kadar kafaya takmayın motora bir şey olmadığı sürece neresi bozulursa bozulsun kullanıcı hatası deyip çıkıyorlar işin içinden...

Geçen hafta bir tanıdığım nc750x aldı 4 yıl sınırsız km. garantili. Denizli-Honda bayiinden

barodi
05 Mayıs 2014, 16:14
kardeş bu devirde babana bile güvenmeyeceksin diye bir deyim vardır sen servise hiç güvenme hepsi çıkar peşinde !

OnurTr
05 Mayıs 2014, 16:28
Servis bakımı faturanız ve diğer dökümanlar elinizde bulunsun gerisini merak etmeyin...bu arada 1 mart 2014 tarihinden sonra alınan (fatura kesilen), 200cc ve üzeri Hondalar 4 yıl garantili..Honda genel merkezle görüşmüştüm bu hususu..