PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyet hakkında yardm ??

mustafa üzüm
29 Nisan 2014, 20:05
arkadaşlar şöyle bir şey duydum aslı var mı kursun verdiği sertifika varmış o sertifika ile 2 yıl sınırlı olan araç kullanma hakkın varmış 2 yıldan sonra bastırman gerekiyormuş hani ben 2 yıl kaçmicam ama :) yeni motor alcm şöyle 4 5 ay ertelemek isityorum ???

caneroz
29 Nisan 2014, 20:21
Sanırım sen stajer ehliyetten bahsediyorsun , işliyo mu o kanun ?

MhmtcnKoral
29 Nisan 2014, 20:25
Bende bu pazartesi belgelerimi kursa teslim ediyorum ama bu kanun bana işlemiyor ama?

mustafa üzüm
29 Nisan 2014, 20:40
yok sıtajer ehliyet değil normal ehliyet ama benim demem şu ehliyeti bastırmk için 550 tl masraf gidiyo biri bana kursun verdiği sertifika ile bastırasıya kullana bilirsin dedi tabi 2 yıl sınırı varmış varmı öyle bişey yani polis ehliyet sorduğunda sertifika işe yarıyormu bana 5 6 ay yaraması bile yeter

atii
29 Nisan 2014, 20:45
Sınavı kazandığın açıklandıktan sonra iki yıl içinde ehliyeti alman gerekiyor. Bu süre içinde almazsan tekrardan kursa yazılıp sınava girmen gerekir.

lawyer_16
29 Nisan 2014, 20:50
konuyu açan arkadaş, duyduğun şey tamamen palavra. ehliyet kartı olmaz ise ehliyetsiz sayılırsınız. stajyerlik ise 1 ocak 2015te başlıcak

Being
29 Nisan 2014, 20:54
O sertifikadır fakat ehliyet olarak geçmez dostum. Bu tamamen yalan, yakalandığın anda yersin cezayı

AguilaNegra
29 Nisan 2014, 21:46
Bende 1 sene sertifika ile gezdim. Kesinlikle cezası var ehliyet yerine geçmiyor. Kuryelik yaparken çevirmeye takılmıştım sertifikayı sallamadı bile zar zor ikna ettim maddi durumlar falan filan. Her zaman işe yaramayabilir, o olaydan sonra hemen gidip ehliyetimi aldım kafam rahat. Sende ona güvenip trafiğe çıkma lütfen geçerliliği olmuyor malesef.

mustafa üzüm
29 Nisan 2014, 22:21
teşekkür ederim bastırcam ehliyeti :) daha önce 3000 yedim tekrar yemek istemiyorum :(