PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç olarak cbr 125 2006 model uygun mu? Ve ekipmanlar...

Mehmet Öz
29 Nisan 2014, 12:25
Öncelikle herkese merhabalar. Önümüzde ki sene kısmetse ehliyetim ve ekipmanlarımla birlikte cbr 125 r almayı düşünüyorum. Fakat yeni modelleri pahalı olduğu için 2006 kasa almayı düşündüm. Benim için sürat pek önemli değil şidmilik motorsiklet ruhunu hissetsem yeter. Fakat bu yolda hayatını kaybeden birsürü tanıdığım var gerek 600 luk makınalarla gerekse ybr 125 lerle yani ailemde biraz soğuk bakıyor bu yüzden motorsiklet konusuna. Ama çoğu ölümün suçlusu motorsiklet sürücüleri. Çoğu kasksız, ekipmansız sürüyor motorsikleti veya başka araçlar yokmuş gibi ordan burdan makas atarak geçiyorlar. Tabii bazı araçlarımızında suçu yok değil. Geneldede araba sürücüleri motorsikletlilerin üzerlerine sürüyor. Ama eğer olacağı varsa oluyor zaten o zaman ekipman bile kurtarmıyor. Ben aileme motorsiklet konusunda kararlı olduğumu göstermek için kendi paramı biriktiriyorum yaşım 17 henüz bir motorsiklet deneyimim yok deneyimli abilerimden, kardeşlerimde tavsiye almak istiyorum. Yaklaşık 6 milyar para biriktirebilirim gibi geliyor. yaklaşık 3000 tl motorsiklete versem 1000 tl de kursla ehliyete gitse 2000 tl ye korunabilir miyim? Ve hangi markalar bulunabilir bu fiyatlara. Düşündüğüm tüm set kask, korumalı ceket,eldiven,bot şeklinde yardımcı olursanız çok sevinirim.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temizz-cbrrrr-160270162/detay düşündüğüm motorsiklet böyle birşey. Tekeriniz düz bassınn...

Panther38
29 Nisan 2014, 12:53
Öncelikle herkese merhabalar. Önümüzde ki sene kısmetse ehliyetim ve ekipmanlarımla birlikte cbr 125 r almayı düşünüyorum. Fakat yeni modelleri pahalı olduğu için 2006 kasa almayı düşündüm. Benim için sürat pek önemli değil şidmilik motorsiklet ruhunu hissetsem yeter. Fakat bu yolda hayatını kaybeden birsürü tanıdığım var gerek 600 luk makınalarla gerekse ybr 125 lerle yani ailemde biraz soğuk bakıyor bu yüzden motorsiklet konusuna. Ama çoğu ölümün suçlusu motorsiklet sürücüleri. Çoğu kasksız, ekipmansız sürüyor motorsikleti veya başka araçlar yokmuş gibi ordan burdan makas atarak geçiyorlar. Tabii bazı araçlarımızında suçu yok değil. Geneldede araba sürücüleri motorsikletlilerin üzerlerine sürüyor. Ama eğer olacağı varsa oluyor zaten o zaman ekipman bile kurtarmıyor. Ben aileme motorsiklet konusunda kararlı olduğumu göstermek için kendi paramı biriktiriyorum yaşım 17 henüz bir motorsiklet deneyimim yok deneyimli abilerimden, kardeşlerimde tavsiye almak istiyorum. Yaklaşık 6 milyar para biriktirebilirim gibi geliyor. yaklaşık 3000 tl motorsiklete versem 1000 tl de kursla ehliyete gitse 2000 tl ye korunabilir miyim? Ve hangi markalar bulunabilir bu fiyatlara. Düşündüğüm tüm set kask, korumalı ceket,eldiven,bot şeklinde yardımcı olursanız çok sevinirim.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temizz-cbrrrr-160270162/detay düşündüğüm motorsiklet böyle birşey. Tekeriniz düz bassınn...

2000tl korumaya yeterli bence motor işini honda cb125e de düşünebilirsin 2006 cbr125 alana kadar modelli motorun olmuş olur 0km fiyatı 4150tl plaka hariç. 2-3 yaşında motorun olur azkmde 2.ci elde düşünürsen
http://honda.com.tr/motosiklet/commuter/cb125e 2.ci el temiz makine bulursun 2006 baya eski makine hem o fiyatlara 2012 2013 motorun olur. tavsiye benimki genede sen bilirsin keyfine göre ::gazla::

kemboo
29 Nisan 2014, 12:54
2000 liraya gayet iyi bir şekilde seni tatmin edebilecek markaları alabileceğini düşünüyorum. cbr iyidir temiz bulursan seni götürür 2010 kasalarda fena değildir. hafif kullanması kolay bir model ben onla öğrenmiştim

2move
29 Nisan 2014, 13:06
bencede kardeşim, cb 125 i al, çok rahat kullanımı vardır, çok iyi kavrarsın, düşürdüğünde bile bisiklet gibi yerden kaldırabilirsin. acemiliği atmanın en güzel yolu.

Mehmet Öz
29 Nisan 2014, 13:09
Teşekkür ederim. Yalnız kafama birşey takıldı model eski dediniz fakat km si az kullanılmış bir motorsiklet alırsam yinede bir sıkıntısı olur mu? Ve cbr 125r için kaç bin km de alınmaz denebilir? Bir açıdanda benim supersport tutkum var ve baslangıç olarak cbr125r hem ss kasasında hemde fazla hız yapmadığı ve satarkende kolay olduğu söylendiği için düşünüyorum. Zaten henüz motorun üzerine binmedim motor altımda nasıl kalır bilemiyorum. 183 boy 70 kg

Ose
29 Nisan 2014, 13:18
CBR-125-2006 zAmanında benimde hoşuma giden bi motosikletti lakin piyasada sağlamı ve sorunsuzu hiç yok + başlangıç motoru olarak çok ters bi motor gerek grenajı olsun gerek oturuş pozisyonu olsun daha rahat ve modelli motosikletlere bakın Zaten Sorunsuz yukardada dedigim gibi bulamazsınn üstüne apaçi tarzı yazılar sözde tip tip sticketlar acemilerin ve apaöilerin elinde harabe konuma geldi Sözde temizlerde 3.000den aşağı değil onun yerine
YBR-CBF-/cb125 gözümde motor değil armuta benzer bişe :) bana kalırsa cup al madem ilk defa başlıyorsun debriyajla işin olmadan takır takır vites atarsın trafige daha fazla odaklanırsın hem hafif hemde gösterişli Yamaha Crypton Senin işini bence fazlası ile görür.... Sıfır: 3.000 lira karar senin... 2006modele 3000-3500 verene kadar bu daha iyi

http://img230.imageshack.us/img230/1492/101101120.png

Bu arada senin linkteki motor varya haşat :)

Aynı anda senle mesaj yazdık yukarda yazdıklarını yeni gördüm..

2move
29 Nisan 2014, 13:28
cbr 125 i düşürdüğün anda cebin yanar. satarkende seni bıktırırlar ölü fiyat verirler. cup model falan sakın alma, vitesi sürürken öğren. sonradan vites öğrenmeyle uğraşma.

Ose
29 Nisan 2014, 13:31
cbr 125 i düşürdüğün anda cebin yanar. satarkende seni bıktırırlar ölü fiyat verirler. cup model falan sakın alma, vitesi sürürken öğren. sonradan vites öğrenmeyle uğraşma.

Herşeyden önce başlayan kişi acemi cubla başlarsa trafikte ne durumda ne yapıldıgını az çok kestirir trafigi öğrenir vitesleri öğrenir zaten 4/4 çözdügünde altı üstü bi debriyaj kolunu çekecek ki onu çocuklar ve apaçiler yapıyor sonuç ise vahim....

2move
29 Nisan 2014, 13:48
Herşeyden önce başlayan kişi acemi cubla başlarsa trafikte ne durumda ne yapıldıgını az çok kestirir trafigi öğrenir vitesleri öğrenir zaten 4/4 çözdügünde altı üstü bi debriyaj kolunu çekecek ki onu çocuklar ve apaçiler yapıyor sonuç ise vahim....
altı üstü debriaj kolu :)
kalkışta debriaj
frenajda debriaj
yokuşta debriaj
virajda debriaj
acil frende debriaj
motor freninde debriaj
DEBRİAJ heryerde dostum.
Canınız nasıl isterse onu alın... hadı bana eyvallah

Ose
29 Nisan 2014, 13:52
altı üstü debriaj kolu :)
kalkışta debriaj
frenajda debriaj
yokuşta debriaj
virajda debriaj
acil frende debriaj
motor freninde debriaj
DEBRİAJ heryerde dostum.
Canınız nasıl isterse onu alın... hadı bana eyvallah

Sanki uzay mekiği kaldırıcak :)

frenajda debriaj
yokuşta debriaj
virajda debriaj

Sinirim bozuldu ßß
http://stream1.gifsoup.com/view2/1736515/terminator-2-smile-o.gif

Mehmet Öz
29 Nisan 2014, 14:25
Açıkcası pek scooter tarzına girmek istemiyorum. Zamanında sürdüm biraz scooter cok uzun süre olmasada mahallede arkadaştan aldım sürdüm mahalle çapında ama vitesli değil diye hiç motorsiklet deneyimim var diye söylemedim. Ben ss tiplerini seviyorum. Yani şimdi 6000 tl ye gidip bi hyosung gt 250 r almasınıda bilirim bi kask bide eldiven alırım günlük kıyafetlerimle çıkarım. Nolucak en fazla ölürüm yada öldürürüm. İşte bunların olmaması ve altımda en azından ss ye yakın bir motorsiklet olması için cbr 125 r diyorum. Zaten aldığımda öyle 3 5 yılda değiştirmeyi düşünmüyorum hemen 250 liklere 600 lüklere çıkmayı düşünmüyorum iyice pişene kadar hatta o motorun hurdası çıkana kadar sürmek istiyorum gerekirse satamıyım elimde patlasın fark etmez o sonuç olarak ölmeme riskimi 1 puan arttırıyım o motorla iyice pişiyim benim düşündüğüm bu şimdi gidip ybr veya cbf alsam ciddi ciddi insan içine çıkamam çünkü herkes dalga geçicek adım gibi biliyorum. Ben Ankarada oturuyorum diğer şehirlerde nasıl bilmem ama tüm paketciler o motorlardan kullanıyor geçen yaz benden yaşça büyük bir arkadaşım salcano nun ybr tarzında olan motordan aldı çocuk 1 kere motorla okula geldi birdahada motorsikletle ne okula geldiğini gördüm nede gezmeye. Sadece kaskı takıp geziyor çünkü geldiği anda herkes yok bizim evede bi tavuk döner bırakıver sen kutusuz paket atmaya zorlanmıyomusun falan hatta çoçuğu motoru aldığı hafta 2 kez polis çevirmiş paketçiye benzediği ve ehliyeti yoktur diye. Bu işler böyle malesef. Benim gösteriş yapmak gibi bir amacım yok ama sonuç olarak ben kendi paramla alıcam ve maglum öğrenciyim bi motor aldımmı çok uzun süre binmek isterim ve rahat rahat bu yüzden ss ye en yakın 125 lik olan cbr125r istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Peki bu motorsikletin grenajları sökülmüyor mu? En kötü aldığımda söktürürüm ilk bi 5 ay falan motora iyice uyum sağlıyana kadar belki daha fazla alıştıktan sonra düşürmiycek moda geldiğimde taktırırım sonrasındada düşersede artık sağlık olsun yapıcak birşey yok.

shooter1
29 Nisan 2014, 14:27
okumadım ama bu linkteki motoru alma daha ilk bakışta kafa kısmında kırık ve çizikler var

Mehmet Öz
29 Nisan 2014, 14:37
okumadım ama bu linkteki motoru alma daha ilk bakışta kafa kısmında kırık ve çizikler var

Zaten ben bu motorsikleti alıcam demedim. Okusaydınız keşke ben bu kasa istiyorum dedim ve bir örneğini koydum motorsikletin yani tabii bende hasarlı motorsiklet almam

Furkan Tarık
29 Nisan 2014, 15:34
Kardesim ayni yastaymisiz iyimi oncelikle sunu soyleyeyim aile destegi alan biri olarak ailenden para hususunda yardım istemeni oneririm ve 0 km bir racing al hem kafan açılmaz hemde motor tutkusunu yaşamış olursun. Ancak dikkat et hondaya bagli kalma yedek parcasi cok pahali onu da goze almalisin baska markalarida arastir derim sonra soguma motordan. İyi günler

Bide sakin ucuz motora cup'a falan para verme sen ss cisin ss al kimseyi dinleme kendi begendigine bin honda falan da okadar iyi degil alan 2 binde satiyo bakacak olursan herkez kendi motorunu ayri övüyo kimseyi dinleme istedigini al.

Mehmet Öz
29 Nisan 2014, 15:57
Kardesim ayni yastaymisiz iyimi oncelikle sunu soyleyeyim aile destegi alan biri olarak ailenden para hususunda yardım istemeni oneririm ve 0 km bir racing al hem kafan açılmaz hemde motor tutkusunu yaşamış olursun. Ancak dikkat et hondaya bagli kalma yedek parcasi cok pahali onu da goze almalisin baska markalarida arastir derim sonra soguma motordan. İyi günler

Bide sakin ucuz motora cup'a falan para verme sen ss cisin ss al kimseyi dinleme kendi begendigine bin honda falan da okadar iyi degil alan 2 binde satiyo bakacak olursan herkez kendi motorunu ayri övüyo kimseyi dinleme istedigini al.
Teşekkür ederim kardeşim tavsiyelerin için fakat 0 da alsak 2. elde alsak başlangıçta düşük cc li bişey almak şart. Bu yüzden cbr ların parçası pahalı olsada ss olarak o cc de tek sanırım. Ben yinede araştırmamı yapıcam belli olmaz eğer ailemde ciddi olduğumun farkına varıp destekde bulunursa yüksek cc lere geçmeden düşündüğüm tek motor ktm duke olur fiyat açısından pahalı ama sürüşü duruşu çok iyi kursta o motorlarla çalışıyorlar benimde bir ara oturma fırsatım olmuştu :) Sözüm o ki uygun fiyata düşük cc motor bilen varsa yazabilir. Furkan kardeşim sen ne kadar fıyat aralığında hangi motorsikleti düşünüyorsun?

tabuzbreaker
29 Nisan 2014, 16:06
Bence on numara tercih yapmış olursun. Ehliyetini al, motorunu al ve sürmeye başla. Yalnız tek tavsiyem motoru temiz denk getirmeye çalış ki başını ağrıtmasın. Kolay gelsin.

Panther38
29 Nisan 2014, 20:36
Açıkcası pek scooter tarzına girmek istemiyorum. Zamanında sürdüm biraz scooter cok uzun süre olmasada mahallede arkadaştan aldım sürdüm mahalle çapında ama vitesli değil diye hiç motorsiklet deneyimim var diye söylemedim. Ben ss tiplerini seviyorum. Yani şimdi 6000 tl ye gidip bi hyosung gt 250 r almasınıda bilirim bi kask bide eldiven alırım günlük kıyafetlerimle çıkarım. Nolucak en fazla ölürüm yada öldürürüm. İşte bunların olmaması ve altımda en azından ss ye yakın bir motorsiklet olması için cbr 125 r diyorum. Zaten aldığımda öyle 3 5 yılda değiştirmeyi düşünmüyorum hemen 250 liklere 600 lüklere çıkmayı düşünmüyorum iyice pişene kadar hatta o motorun hurdası çıkana kadar sürmek istiyorum gerekirse satamıyım elimde patlasın fark etmez o sonuç olarak ölmeme riskimi 1 puan arttırıyım o motorla iyice pişiyim benim düşündüğüm bu şimdi gidip ybr veya cbf alsam ciddi ciddi insan içine çıkamam çünkü herkes dalga geçicek adım gibi biliyorum. Ben Ankarada oturuyorum diğer şehirlerde nasıl bilmem ama tüm paketciler o motorlardan kullanıyor geçen yaz benden yaşça büyük bir arkadaşım salcano nun ybr tarzında olan motordan aldı çocuk 1 kere motorla okula geldi birdahada motorsikletle ne okula geldiğini gördüm nede gezmeye. Sadece kaskı takıp geziyor çünkü geldiği anda herkes yok bizim evede bi tavuk döner bırakıver sen kutusuz paket atmaya zorlanmıyomusun falan hatta çoçuğu motoru aldığı hafta 2 kez polis çevirmiş paketçiye benzediği ve ehliyeti yoktur diye. Bu işler böyle malesef. Benim gösteriş yapmak gibi bir amacım yok ama sonuç olarak ben kendi paramla alıcam ve maglum öğrenciyim bi motor aldımmı çok uzun süre binmek isterim ve rahat rahat bu yüzden ss ye en yakın 125 lik olan cbr125r istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Peki bu motorsikletin grenajları sökülmüyor mu? En kötü aldığımda söktürürüm ilk bi 5 ay falan motora iyice uyum sağlıyana kadar belki daha fazla alıştıktan sonra düşürmiycek moda geldiğimde taktırırım sonrasındada düşersede artık sağlık olsun yapıcak birşey yok.

Paketci diyorsun o iş ekipmanla senin motorunla uyuma bağlı spor seri kask ile biniyorum Honda CB125E yi gören farklı motor zannediyor arka çanta takma sende arka çanta kullanmayabilirsin daha şekil çantada takabilirsin sen bi CB125E yi araştır bak 2006 cbr125r sana çok masraf açar temizi çok zor arkadaşlarda anlatmış yeterince beyaz CB125E bak honda bayisinde seveceğinden eminim ekipmanlarıda beyazlardan çektinmi alpinestars daineseden gayet güzel yakışır bence ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

4 teker 206 var binesim gelmiyor cb125e ile ışıklarda en öndeyim basıp gidiyom sallananları geçiyorum 206 yetersiz kalıyor park sorunu iş yerindede olmuyor motor iyi oluyor her yönden şehir içi 125lik kafi. ekipmanıda güzel beyaz seçtinmi ne olduğunu anlamazlar bile...

AguilaNegra
29 Nisan 2014, 21:41
Marka ne olursa olsun kötü bakılmışsa aldığında üzülürsün. Düşüncelerin çok güzel tek tavsiyem mutlaka iyi bakılmış bir motosiklet bulmaya bak. Acele etme ama şuda var 3bin liraya temiz cbr bulman zor olabilir. Bu fiyatı biraz daha yukarı çekmeye çalış aile desteğiyle falan o zaman hem kafan rahat olur hemde motordan soğumazsın. Uzun süre kullanacağım dediğin içinde modeli yeni ve kmsi düşük motosikletlere bakmalısın bu fiyat aralığında bulabildiğinin en iyisi olmalı.

Furkan Tarık
30 Nisan 2014, 10:09
Kardesim benim 12 bin tl param yok o yuzden hala bakıyorum ama calibre 250 rr yada cbr 125 r olabilir diye dusunuyorum. Hic belli olmuyor benim işim

Mehmet Öz
30 Nisan 2014, 19:35
Marka ne olursa olsun kötü bakılmışsa aldığında üzülürsün. Düşüncelerin çok güzel tek tavsiyem mutlaka iyi bakılmış bir motosiklet bulmaya bak. Acele etme ama şuda var 3bin liraya temiz cbr bulman zor olabilir. Bu fiyatı biraz daha yukarı çekmeye çalış aile desteğiyle falan o zaman hem kafan rahat olur hemde motordan soğumazsın. Uzun süre kullanacağım dediğin içinde modeli yeni ve kmsi düşük motosikletlere bakmalısın bu fiyat aralığında bulabildiğinin en iyisi olmalı.

Teşekkür ederim söyledikleriniz için dediklerinizi cidden dikkate alıcam. 3000 tl ye demedim yani hemen hemen o fiyatta dedim belki biraz daha yukarı çıkartabilirim bir şekilde zaten 5 bin 6 bin gibi bir fiyat sadece motorsiklete bulabilirsem yeni kasa cbr almayı düşünüyorum. Ama açıkcası şu an o kadar kararsızım ki yani şimdi grenaj pahalı motor pahalı korunma pahalı motorsiklet işi böyle aslında pahalı değil motorsiklet ama dediğim gibi ailem karşı çıkıyor belki çok istekli olduğumu görürlerse bana yardımcı olabilirler çok araştırma yaptım birsürü motorsiklet buldum ramzey 200 qm cross olsun kuba superlıght olsun yani her türlü motorsikletede baktım birsürü modelde baktım ama kısmet olmadı hiçbirinin üzerine binmeye keşke öyle bir galeri tarzı bişey olsada ücretsiz deniyebilsem... Ama malesef yok o yüzden hangi tarz motorsiklet alsam kararsız kaldım yani ybr ler falan aslında çok mantıklı seçim kabul ediyorum. Motorsiklet ucuz parçaları ucuz az yakıyor zaten ama işte dediğim gibi kasa tarzı hoşuma gitmiyor naked olarak ben sadece ktm duke leri seviyorum ki maglum duke larda 8 binden aşağı değil olda 2. elleri yani dediğim gibi çok kararsızım yardım edecek biriside yok napıcam bilmiyorum önümde vakitte olsa artık bir motorsiklette yoğunlaşıp her gün onunla yatıp onunla kalmak istiyorum rüyalarıma girsin ve aldığım zamanda üzerinden hiç inmeyim istiyorum. Ama işte nasıl olucak bu durumda bilmiyorum...