PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ile şerit kullanımı

Berke90
29 Nisan 2014, 02:05
Evet arkadaşlar motosikletle giderken anayollarda, otobanlarda hangi şeridin neresini kullanmalıyız, kullanıyorsunuz? En güvenli bölüm sizce neresidir?

emrecenk
29 Nisan 2014, 02:06
en sol ! kendını sıkıstırmaman lazım teroristlere

Berke90
29 Nisan 2014, 02:09
En sol şeridin sağ tarafını kullanıyorum ben genellikle. Tam çizgilerin üstünde gitmiyorum. Trafik şok sıkışınca çok nadir emniyete geçiyorum. Çünkü sıkışık trafik malum istanbulda can pazarı bizler için.

memduhb
29 Nisan 2014, 02:34
bulunduğunm şeridin sol tekerlek izinden gidiyorum arkadan araba geldiğini görürsem şeridi ortalıyorum ki hayvan yanımdan gecmeye kalkışıp benı sıkıştırmasın.

__redandblac
29 Nisan 2014, 03:01
sol şeridin sağ tekerlek izini kullanıyorum. motosikletim ufak hacimli olduğundan arkadan hızla yaklaşan araçlara dikkat ediyorum. yol verip tekrar soldan devam ediyorum.

aytacaksel
29 Nisan 2014, 09:27
sag seritte kamyon arkasi :)

lawyer_16
29 Nisan 2014, 10:48
sağ şeridin solu, sol veya orta şeritlerin de sağını kullanıyorum. gözler 3 saniyede bir aynaya baktığından, arkadan araç beni geçecekse kendi şeridimin uzak tarafına geçiyorum, keza ben bir aracı geçeceksem de aynısını yapıyorum. bunun dışında bozuk zemin veya ıslak asfalt olduğu durumlarda öncelikle yolun düzgün kısmını tercih ediyorum. virajlarda dışardan ama arkadan araç beni sıkıştırıp geçmeye yeltenirse şeridin ortasından dönüyorum :)

hasansonmez
29 Nisan 2014, 11:08
sağ şeridin solu güvenli tam sağda kalsan mal gibi yanına giriyorlar.

orhanay06
29 Nisan 2014, 12:21
belli bir serit olmamamlı bu... herkes trafigin durumuna gore hızının uygun oldugu seritte gitmeli...

en solda , trafikten daha yavas gitmek tehlikeli... en sagda trafikten hızlı gitmekte tehlikeli...

benim mantıgım: hem araba kullanırken hem motosiklet kullanırken, eger bir arac benim sagımdan geciyorsa bu, benim, hızıma gore yanlıs yerde konumlandıgımın sinyalidir.

Evrenalpar
29 Nisan 2014, 12:48
Bu sabah 1.çevreyolunda Bakırköy adliyesine giderken, zeytinburnu civarında en sol şeridin solundan 110 civarı gidiyordum, bir tane Nissan Juke yaklaşınca hızımı artırdım, önümde araçlar da var bu arada mesafemi koruyorum, adam geldi iyice dibime dayandı, hızım 130, baktım herif biçecek sağa attım kendimi, elimle napıyosun dedim, herif daha da üstüme gelerek camı açtı ve noldu ne var dedi, yürü git gibilerden hareket yaptım herif gitti, ya sabır çektim yine sabah sabah.. >:( Bu arada malum yolda hız sınırı 70 bildiğiniz gibi..

Ose
29 Nisan 2014, 15:24
Aynen magandalar yüzünden belli bi şeridimiz yok sol şeritte 90 la gidiyorum arkadan bi hyundai pikap geldi sağ taraf desen yasak olmasına rağmen traktör römark kamyonetler sonra önde otobüs ile kamyonun tam ortsından aradan geçtim ben geçincede iyice gaza basıyorlar sanki sövüyoruz adamlara .. genelde sol ve sağ şeridin kesiştigi çizgililerin üstüne gidiyorum tam ortadan yanlız kışın yada sabah ıslak olursa kayabilirsiniz.....

MhmtcnKoral
29 Nisan 2014, 15:29
Bende mümkün olduğunca sol şeriti kullanmaya çalışıyorum, arkadan yanaşırlarsa sağa atlıyorum o geçtikten sonra yine sol. Yanlış birşey olduğunu biliyorum, hatta aslında sol şeritin ful boş olması gerekir normalde ama ülkemizde maganda sürücüler yüzünden kimseye takılmadan soldan çabuk çabuk gitmeye çalışıyoruz. Ayrıca da şerit çizgilerinden hiç gidemiyorum, bana çkk güvensiz geliyor arka küçük küçük oynuyor. Ben mi abartıyorum acaba biraz ?

Ose
29 Nisan 2014, 15:30
Ayrıca da şerit çizgilerinden hiç gidemiyorum, bana çkk güvensiz geliyor arka küçük küçük oynuyor. Ben mi abartıyorum acaba biraz ?

Yok Zaten normalde o öyle oluyor :pl:

acayüp
29 Nisan 2014, 15:46
Yolu arkanızı , önünüzü ,sapakları katılımları tabelaları vs vs iyi takip edip yolu iyi okuyabildiğiniz sürece hangi şeridi kullandığınızın pek önemi yok.