PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korna calismamasi hakkinda ilginc sorun?

serseric
28 Nisan 2014, 22:50
Merhabalar arkadaslar,abiler,kardesler
Oncelikle mobilden yaziyorum hata olursa affola.
Simdi sorunuma gececek olursam benim scooter'in kornasinda bir sorun cikti. Sorun ise ; korna calismiyor mesela korna normal hizlarda hic calismiyor ama uzun sure son gaz ve son hizda gittigimde cok normal calisiyor ama elimi gazdan cektigim anda tekrar calismiyor? (Burada aklima aku geliyor evet akum cok zayif ama isikta ve sinyallerde hic bir problem yokken kornanin en az akim ceken devrelerden birisi oldugunu biliyorum neden korna calismasin?) ayrica bir problemde normal hizda mesela 40 la giderken elimi kornaya basili tutuyorum kornada ses yok ama cukura girince korna caliyor ? Buda ayri bir sorun siz ne dusunuyorsunuz benim bilgim ve tecrubem yetmedi sizlerinde bi yardimini alayim dedim . Tesekkur ederim :)

esc
29 Nisan 2014, 00:50
Merhabalar arkadaslar,abiler,kardesler
Oncelikle mobilden yaziyorum hata olursa affola.
Simdi sorunuma gececek olursam benim scooter'in kornasinda bir sorun cikti. Sorun ise ; korna calismiyor mesela korna normal hizlarda hic calismiyor ama uzun sure son gaz ve son hizda gittigimde cok normal calisiyor ama elimi gazdan cektigim anda tekrar calismiyor? (Burada aklima aku geliyor evet akum cok zayif ama isikta ve sinyallerde hic bir problem yokken kornanin en az akim ceken devrelerden birisi oldugunu biliyorum neden korna calismasin?) ayrica bir problemde normal hizda mesela 40 la giderken elimi kornaya basili tutuyorum kornada ses yok ama cukura girince korna caliyor ? Buda ayri bir sorun siz ne dusunuyorsunuz benim bilgim ve tecrubem yetmedi sizlerinde bi yardimini alayim dedim . Tesekkur ederim :)
Aynı saçmalık benim konada da vardı. Kornayı söküp bağlantı yerlerini ve pabuçlarını temizledim düzeldi. Bir dene derim.:cat:

serseric
29 Nisan 2014, 11:16
Dediginizi yapicam insallah hocam cok duzensiz ve kafa karistirici bir hal aldi korna sistemi?

serseric
30 Nisan 2014, 17:05
Su anda normal gazla dahi giderken calmaya basladi ancak hala sokup iyice temizleme firsatim olmadi

Ayrica bi up layalim