PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250R gitti, yerine ne koysam bilemedim yardım eder misiniz?

alicebbar
28 Nisan 2014, 13:27
Merhabalar dün motorumu ihtiyaç dolayısıyla satmak zorunda kaldım.

Şimdi yerine ne koysam doldurmaz ama, ufak bir motor almak istiyorum. Dershane, ev, iş ve ufak gezileriçin kullanabileceğim bir alet olsun istiyorum vitesli de olabilir scooter'da çok kararsızım aradığım özellikler;

1- Az tüketmeli
2- Görüntüsü hoş olmalı
3- Yedek parça uygun olmalı
4- Kendisini kanıtlamış firmalardan olmalı Honda Yamaha SYM Kymco TVS gibi (sakın mondialin şunu var yukinin kukinin busu var demeyin, çinlilerden çok çektim bana önereceğiniz arıza yapmayan modeli bile olsa almak istemiyorum.)
5- İkici el pazarı olan varsa iyi olur yoksa da 4 seçenek iyiyse elde patlasa da olur. :D

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

sailor33
28 Nisan 2014, 13:30
Tvs gibi geliyor bana :mrgreen:

Uğur
28 Nisan 2014, 13:33
Ybr esd :)

1-Görüntüsü bence oldukça iyi.
2-Tüketim sakin sürüşlerde 100km'de 2,0-2,3 lt arası.
3-Yedek parça konusunda kalite kalite parça fiyatları mevcut. Örnek; 20 liraya da arka çamurluk var 70 lirayada.
4-14 senedir dünya pazarında 10 senedirde Türkiye'de kendini kanıtlamış.
5-2.eli bi cbf kadar olmasada iyi sayılır.

YouSuffer
28 Nisan 2014, 13:34
cbr 125r e geçin o zaman. Olmadı cbf 150 yada tvs apache honde cbe eğer dahada düşük yaksın az gitsin ucuz olsun dıyorsanız cb 125 ace yada ybr.

alicebbar
28 Nisan 2014, 13:45
Bakalım kısmet :D Hoşuma gidiyor ama titreşim var diyenler duydum ama denemek lazım onu.

Tvs gibi geliyor bana :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

YBR gördüm mavi olanı hoş ama TVS ile arasında kalsam hangisi sence onda titreşim var mı?

Ybr esd :)

1-Görüntüsü bence oldukça iyi.
2-Tüketim sakin sürüşlerde 100km'de 2,0-2,3 lt arası.
3-Yedek parça konusunda kalite kalite parça fiyatları mevcut. Örnek; 20 liraya da arka çamurluk var 70 lirayada.
4-14 senedir dünya pazarında 10 senedirde Türkiye'de kendini kanıtlamış.
5-2.eli bi cbf kadar olmasada iyi sayılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Çok pahalı ona o kadar para vermem ben ya :) :)

cbr 125r e geçin o zaman. Olmadı cbf 150 yada tvs apache honde cbe eğer dahada düşük yaksın az gitsin ucuz olsun dıyorsanız cb 125 ace yada ybr.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Bu arada SYM Fiddle ve KYMCO like 125 nasıllar onlar az tüketir mi?

madlive
28 Nisan 2014, 13:50
3 farklı Tvs apache test amaçlı kullandım. Hiç birini sevemedim. Cb125e mi Apache mi derseniz Cb125e derim. Cb125e de titriyor. Gitmiyor. Apache gidiyor ama yine de tat yok.
Severek kullanan kişilere saygım var. Aynı saygıyı ben de beklerim.
Köfte olmamış bir cbf150 alın. Şekli rahatlığı iyidir. Biraz yağ eksiltir kullanıma göre değişkenlik gösterecek miktarda.

agrasiwe
28 Nisan 2014, 13:54
bende yakında cbr yi satıp wolf alıcam gibi :) tavsiye edeirm.

_pLay_06
28 Nisan 2014, 13:55
ıstanbulda oldugun ıcın tvs yı onerırım. ama ankarada olsan tercıh degısırdı. cunkı tvs ye ankarada kımse yaklasmıyor oysa cok yakısıklı guzel bır motosıklet

alicebbar
28 Nisan 2014, 14:00
Yüksek devirlerde kullanan biri değilim zaten motor ne ki :D Köfte olmaktan kasıt kaç bin km :D :D

3 farklı Tvs apache test amaçlı kullandım. Hiç birini sevemedim. Cb125e mi Apache mi derseniz Cb125e derim. Cb125e de titriyor. Gitmiyor. Apache gidiyor ama yine de tat yok.
Severek kullanan kişilere saygım var. Aynı saygıyı ben de beklerim.
Köfte olmamış bir cbf150 alın. Şekli rahatlığı iyidir. Biraz yağ eksiltir kullanıma göre değişkenlik gösterecek miktarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Valla Wolf almam münkün değil, elimde olsa CBR satmazdım çok memnundum büyük alırsam büyük olur cidden suzuki GSXR 600 gibi :)

bende yakında cbr yi satıp wolf alıcam gibi :) tavsiye edeirm.

_pLay_06
28 Nisan 2014, 14:01
cb 125 bence hıc ıyı bır motor degıl. cb 125 yerıne yamaha ybr - hatta salcano wolf s almanız daha mantıklı bence. burda cok sevdıgımız bır kardesımız cb 125 aldı cok pısman su aralar satmayı planlıyor.

alicebbar
28 Nisan 2014, 14:03
Onu biliyorum o direk konu dışı :D :D

cb 125 bence hıc ıyı bır motor degıl. cb 125 yerıne yamaha ybr - hatta salcano wolf s almanız daha mantıklı bence. burda cok sevdıgımız bır kardesımız cb 125 aldı cok pısman su aralar satmayı planlıyor.

suato21
28 Nisan 2014, 14:08
Şuanki durumuna göre,sana en uygunu Ybr kardeşim.Yakıt,yedek parça,ikinci el piyasası..Şehir içinde de çok seri ve atik,karar senin tabi..Allah gönlüne göre versin..:)

alicebbar
28 Nisan 2014, 14:14
eyvallah kardeşim kısmet bakalım.

Şuanki durumuna göre,sana en uygunu Ybr kardeşim.Yakıt,yedek parça,ikinci el piyasası..Şehir içinde de çok seri ve atik,karar senin tabi..Allah gönlüne göre versin..:)