PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korna benım ıcın hayat sizin için oyle mi

Gok2
27 Nisan 2014, 14:44
Bu aaraba suruculerı hıc dınlemeden pat dıye atlayaverıyorlar onume gorduklerı halde.Benimde elim kornadan bir an olsun ayrılmıyor kfur edercesine basıyorum korkup irkilip cıkmakdan vaz gecıyorlar yada onume atlıyorlar basınca gerı cekılıyorlar kornam calısmasa emınım en gec 2 gun ıcınde kaza yapıcam sızlerde durum nedır korna bagımlısımısınız benı m gıbı

YouSuffer
27 Nisan 2014, 14:49
Dün direksıyon ehlıyet sınavında surdum çin malı bı vıteslı motor. 30dk 2 ilçe içinde kavşaklar vs olan biyerde. Kornaya basmasam emınım 5-6 kere araçlar benı farkbıle etmedı kavşakta.

Sosyete59
27 Nisan 2014, 14:52
bende çok korna kullanıyorum gerçekten bizi hiç farketmiyolar

fatek95
27 Nisan 2014, 15:06
Tatlı sert bir kornayla sürücüleri her zaman uyarırım. Çoğu insan dalgın oluyor ve trafikte bizler kadar dikkatli olmuyorlar. O yüzden korna olmazsa olmazlardan..

Mertcan39
27 Nisan 2014, 15:19
daha dün geri geri hızla cıkıyordu uzun korna yaptım durdu korna çalmasam önme atlıcaklar
me atlıcaklar

OFG
27 Nisan 2014, 15:51
Ben kornayı çok az kullanıyorum :d egzoz sesi yetiyor. Ürküyor insanlar az bağırtınca

MhmtcnKoral
27 Nisan 2014, 15:56
Benim motosikletimde korna yok maalesef hanüz taktıramadım. 1.5 aydır kullanıyorum daha farkedilmediğim olmadı. Sanırım egzozum sayesinde :D herkes yol veriyor sağolsunlar.

Being
27 Nisan 2014, 16:28
Valla ben de acemi olduğum için ilk aşamalarda araba alışkanlığı sadece sellektör yapıyordum, sonradan baktım ki farkındalık yaratmak için sadece selektör yapmak yeterli olmuyor şimdi duruma göre tatlı veya sert abanıyorum kornaya gitsin tabi geceleri selektör kullanma alışkanlığım ahala devam ediyor. :cherry:

mekan67
27 Nisan 2014, 19:30
korna önemli agaa...ben buna cok önem veriyorum ki değişik bir kornam var.normal dit kornanın yanında alarm megafonu ve buna baglı röle ve diyot.ve koruma demırıne bagladıgım sis farlarına baglattım bu kornayı.kornaya bastıgımda sislerde sellektör yapıyor.ortaya cıkan ses ve görüntü diakkat çekilmeyecek ve duyulmayacak gibi değil yani :bounce:

hasansonmez
27 Nisan 2014, 19:54
ben eski kornamı değiştirdim harika oldu
http://tr.seger.com/urun/55b/
yerli malı su geçirmiyor fiyatı 12 tl bide röle alıyorsun tek geçerim

jedilight
28 Nisan 2014, 13:53
Acemiyken cok korna kullanirdim, artik neredeyse hic kullanmiyorum.

Kornaya guvenmek cok tehlikeli, adam seni hic fark etmeyecekmis gibi ilerleyeceksin, zamaninda nede olsa korna yapinca cekilir diye hesaplayip neredeyse arka tamponda bittigim gunler oluyodu.

Simdi zaten cok gerekince bile korna yerine gaz veriyorum, hem adamlar irite olmuyolar, hemde o motorun sesini duyan herkes korkudan yol veriyo.

gky
28 Nisan 2014, 13:57
http://www.dailymotion.com/video/x1rivmy_gkymotosikletdenemecekimi2_tech?start=10
kornanın kralı bende :D

plegus
28 Nisan 2014, 14:22
Ben herhangi birinin ters hareketini bile beklemeden sürekli korna çalarak (kısa kısa ve sık sık) gidiyorum tabiki özellikle emniyet şeridinden gidiyorsam.

Tabi bunu yaparak kendimizi koruyoruz ancak yayaları da düşünmek lazım. Özellikle İstanbul gibi trafiğin sürekli sıkışık olduğu yerlerde insanlar aralardan çıkıverebiliyor. Sadece korna çalarak da sorumluluğumuzu yerine getirmiş sayılmayız. Özellikle otobüs ve minibüslerin önü görünmediği için iyice yavaşlayarak geçmek lazım.

Daha Çarşamba günü önümde giden kuryenin (kask yok, koruma yok, korna yok, dünya umrunda değil) önüne yaşlı bir kadın çıktı minibüsün önünden ve kadın can havliyle kaldırıma attı kendini, yere düştü, canı baya acımıştır muhtemelen suratından anlaşılıyordu. Bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum.

cem_bloodz
28 Nisan 2014, 16:56
aga biz apaçiyiz abart egsozla 2 ara gazı yapıyorum arabaların arasında o yankıyla zaten hemen açıyolar arayı :cat:

ogzcngdk
28 Nisan 2014, 19:31
egzos sağolsun böyle bir sorunum yok, daha sokağa girmeden hazırola geçiyorlar :pl:

halilom
28 Nisan 2014, 19:52
sevgili egzozu bangır bangır bağıran kardeşlerim, abilerim bizim böğüren bi egzozumuz olmadığı için kornaya yükleniyoruz kusura bakmayın :thumright

EnesBeyter
28 Nisan 2014, 20:01
mecbur kullanıyoruz kornayı kendimizi göstemek amaçlı:)

cem_bloodz
28 Nisan 2014, 21:31
sevgili egzozu bangır bangır bağıran kardeşlerim, abilerim bizim böğüren bi egzozumuz olmadığı için kornaya yükleniyoruz kusura bakmayın :thumright
aga alalım sanada dert ettiğin şeye bak :D

kalidor
28 Nisan 2014, 21:59
Trafikte zırt pırt korna çalmak hoş değil ama iş motosiklete geldi mi en önemli ikaz unsuru...Bende sık sık kullanıyorum; maalesef otomobillerin sürüş hatalarını ancak böyle önleyebiliyoruz.

C.Kaan
28 Nisan 2014, 22:40
Şöyle Sağlam Bağıran Düzgün Bir Korna, Hayat Kurtarır.

mekan67
29 Nisan 2014, 14:35

böğüren bir egzoz sanayide sadece ve sadece 79.90'dan başlayan fiyatlarla.sizleride küçük sanayi sitelerimize bekliyoruz :thumleft:

rahmi34
29 Nisan 2014, 14:51
çok sık kullanmıyorum genelde arabalardan uzak kullanıyorum yan yana aynı hizada hiç gitmem arabalarla. ya geçer giderim ya gerilerinde dururum. artık egzozum da apaçi egzozu oldu artık ara gazı vermek daha güzel oluyor sürücü kapısının orada :)