PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cross hakkında bilgisi olan

Çelemet
27 Nisan 2014, 21:03
haftada bir arazi yapacağım genellikle şehirde kullanmakiiçin cross modellerinden;

Rks—— Rk200r
Apachi—— Xz250r
Bumoto/Jinling—— Eagle Xr 250cc
Yuki—— Yk250
Asya—— Rx250 cross

Hem hızlı hem güçlü hem de sağlamı kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar mutlaka yazabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

bunca kişi okudu kimse bilmiyor mu

Carbondioxid
27 Nisan 2014, 21:10
Kardeşim apachi için r'den sonrasına bide M eklesen yani "XZ 250 RM" dese idin tamam diyecektim buyüzden şahsen ben, sessiz kalıyorum üzgünüm diğerleri hakkında detaylı malumatım yok.

cenkito
27 Nisan 2014, 21:14
arkadasım apachi crosslar plakasız ama listendeki tek adam akıllı makina o

bumoto bilindik bişey değil yedek parca vs vs bilmiyorum, kullanıcısı cok az

rks 200 lerin bir cogu birinci vites dişlisini kırdı, garanti dısı.
(ilgili baslıklarını okusan görürdün)

rx 250 alanlarda iki defa seviniyor 1-alınca 2- satınca
cogu kullanıcı sıkayetci, satınca sükrediyor, ilgili baslıgına bak

bir yuki kaldı aralarında
plakalı ve kullanılabilir
ama ne kadar dayanır onu da bilemem

Ezio41
27 Nisan 2014, 21:23
Biraz daha para verip honda crf 250 L almak daha mantıklı olur :)

enesbingl
27 Nisan 2014, 21:26
crf al bencede honda ne de olsa

Çelemet
27 Nisan 2014, 21:42
arkadasım apachi crosslar plakasız ama listendeki tek adam akıllı makina o

bumoto bilindik bişey değil yedek parca vs vs bilmiyorum, kullanıcısı cok az

rx 250 alanlarda iki defa seviniyor 1-alınca 2- satınca
cogu kullanıcı sıkayetci, satınca sükrediyor, ilgili baslıgına bak

bir yuki kaldı aralarında
plakalı ve kullanılabilir
ama ne kadar dayanır onu da bilemem
motorun 28 beygir olduğu doğru mu peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Biraz daha para verip honda crf 250 L almak daha mantıklı olur :)

sıfır almak istiyorum, maalesef param yok olsa hemen alıcam :)

cenkito
27 Nisan 2014, 21:43
hangi motorun ?

apachilerin iki cesiti var biri 17 öteki 27 beygir

http://www.apachi.com.tr/TR/products/motosiklet-modelleri

Çelemet
27 Nisan 2014, 21:55
hangi motorun ?

bilmiyordum, bilgilendirme için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

hangi motorun ?

apachi full cross olduğu için şehirde kullanılma imkanı yok mu plaka filan imkansız mı?

acayüp
27 Nisan 2014, 21:56
Burada tek işe yarar model Apachi—— Xz250r
Onada plaka takılamıyor . Plaka ile işin yoksa bunu al diğerlerinin krosla alakası yok.
Apachi arazide crf yi parçalar . Üstünden atlar (27 bg versiyonu ) fakat crf de plaka üstünlüğü var .

Yalnız 115 kg yazdığına bakmayın alüminyum süsü verilmiş döküm demir şasi ile 115 in biraz üzerinde kilosu.

Carbondioxid
27 Nisan 2014, 21:56
bilmiyordum, bilgilendirme için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

apachi full cross olduğu için şehirde kullanılma imkanı yok mu plaka filan imkansız mı?

Linki inceleyiniz/okuyunuz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/116132-apachi-xz250rm-cross-on-off-road-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=13_Diger_Motosiklet&daysprune=-1

cenkito
27 Nisan 2014, 21:57
sadece XZ250RM Cross modeli plakalı, o da cadde lastikli orjınalde SuperMoto gibi

ilgili link

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/116132-apachi-xz250rm-cross-on-off-road-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Linki inceleyiniz/okuyunuz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/116132-apachi-xz250rm-cross-on-off-road-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=13_Diger_Motosiklet&daysprune=-1

ahhhh su msj da bekletme olmasa ben daha hızlı idim, ama yemedi :)

Ezio41
27 Nisan 2014, 21:58
Cross ile şehir içinde zor olur tekerleri değişmeniz gerekir . Bence apachi falan boşverin eğer cross tarzı olup şehiriçi istiyorsanız Yamaha WR 125 X modelini şiddetle tavsiye ederim :) Biraz geç olsun ama güç olmasın hem sizide üzmez sıkıntı yaşamazsınız .

ertoros
27 Nisan 2014, 22:05

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-tertemiz-5000-km-de-rks-200-crosss-kask-hediyeli-159752807/detayBİR ARKADAŞIM BUNU ALMAK ÜZERE N'DERSİNİZ.

cenkito
27 Nisan 2014, 22:08
bilemiyorum, rks de yorum yok

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/101561-rks-rk200-r-cross-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

okuyun siz karar verin

zaferkarizma
27 Nisan 2014, 22:50
yuki yk 250 . kullanıcısı olarak şuan 9.500 km deyim. parça sıkıntısı yok suanda. bugüne kadar ağır masraf açmadı . normal
bakımları 1000 km de bir. 10w50 kullanıyor. bakımları hariç arka dişli takozlarını ve arka teker göbek bilyalarını zincirini değiştirdim. bu haftada pek gerekmesede lastik aldım. hız bekliyorsan zaten cross bakma yuki max 115 yapıyor. titreşimi sorarsan balansörlü motor olmasına rağmen 70 ile 80 km arasında biraz var. yakıtı çok çok iyi km de şehir dışı 15 km şehir içi 17-18 krş yakıyor kullanımıda bağlı biraz. max torkunu 5.500 devirde veriyor. ayrıca ters amortisör var baya kalın digital gösterde var boyunuzun en az 1.73-4-5 fln olması lazım. arka amortisör ayarlanabiliyor ön amartisörlerde sanırım 3 cm aşşa yukarı ayarlanıyor.

ve en önemli özelliklerinden birisi kırılmaz granajlar ktm gb mesela ön camurlugu istediğin kadar bük çevir.

cenkito
27 Nisan 2014, 22:52
yuki yk 250 . kullanıcısı olarak şuan 9.500 km deyim. parça sıkıntısı yok suanda. bugüne kadar ağır masraf açmadı . normal
bakımları 1000 km de bir. 10w50 kullanıyor. bakımları hariç arka dişli takozlarını ve arka teker göbek bilyalarını zincirini değiştirdim. bu haftada pek gerekmesede lastik aldım. hız bekliyorsan zaten cross bakma yuki max 115 yapıyor. titreşimi sorarsan balansörlü motor olmasına rağmen 70 ile 80 km arasında biraz var. yakıtı çok çok iyi km de şehir dışı 15 km şehir içi 17-18 krş yakıyor kullanımıda bağlı biraz. max torkunu 5.500 devirde veriyor.

yag olarak ne marka kullanıyorsunuz

zaferkarizma
27 Nisan 2014, 22:53
castrol 10w 50 power racing.

Çelemet
27 Nisan 2014, 23:06
çok teşekkür ederim motorun kontrolü nasıl zorluyor mu viteslerde sıkıntı var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

bakımları 1000 km de bir. 10w50 kullanıyor. bakımları hariç arka dişli takozlarını ve arka teker göbek bilyalarını zincirini değiştirdim. bu haftada pek gerekmesede lastik aldım. hız bekliyorsan zaten cross bakma yuki max 115 yapıyor. titreşimi sorarsan balansörlü motor olmasına rağmen 70 ile 80 km arasında biraz var. yakıtı çok çok iyi km de şehir dışı 15 km şehir içi 17-18 krş yakıyor kullanımıda bağlı biraz. max torkunu 5.500 devirde veriyor. ayrıca ters amortisör var baya kalın digital gösterde var boyunuzun en az 1.73-4-5 fln olması lazım. arka amortisör ayarlanabiliyor ön amartisörlerde sanırım 3 cm aşşa yukarı ayarlanıyor.

ve en önemli özelliklerinden birisi kırılmaz granajlar ktm gb mesela ön camurlugu istediğin kadar bük çevir.
çok teşekkür ederim motorun kontrolü nasıl zorluyor mu viteslerde sıkıntı var mı ?

zaferkarizma
27 Nisan 2014, 23:09
motor şehir içi bnm hoşuma gitti gidon açısı cok geniş. ama boyunuz dediğimden kısaysa zorlanabilirsiniz. viteslerde hiç bir nokta hata yok ne boşa geçmede ne sertleşme nede vitesten atma. ayrıca 130 kg. çin mallarında uzun araştırma sonucu aldım. iyikide almışım :)